Rüyada İnek Görmek

Rüyada inek görmek güzel bir rüyadır ve her zaman hayra yorumlanır. Rüyada görülen inek sürüsü berekettir. Bununla birlikte rüyada inek sürüsü, siyah yahut beyaz, sarı inekler ile ineğin doğurduğunu görmek, ineğin kovalaması gibi rüyalar görürüz. Bazen rüyada inek yavrusu bazen de inek doğurması, ineğin öldüğünü, inek otlatmak yahut hamile inek görmek şeklinde görülebilir. İşte tüm detaylarıyla rüyada inek görmenin anlamı ve yorumu;

Rüyada İnek Görmek

Rüyada inek görmek yakında yapacağınız bir işten maddi bir kazanç sağlayacağınıza işaret. İnek sı hayra, iyiliğe, zenginliğe ve bol rızıkla tabir edilir. Bekâr kimselerin rüyasında inek görmesi, yakında nasibi çıkacağına ve evleneceğine işarettir. İnek, kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Memeleri süt dolu inekler, bereketin ve mutluluğun işaretidir. Rüyada inek sevmek hayırlı kısmet, iyi niyetli, yardım seven insan ve demektir. İnek tarafından ısırılmak aynı yıl içinde sıkıntıya düşeceğinizin işaretidir.

Rüyada siyah inek görmek

Siyah inek zenginlik ve para manasında olup başka bir rüya tabirine göre kişinin rüyasında siyah inek görmesi kazanılacak paraya rivayet edilir. Rüyada görülen siyah inek çok zengin ve varlıklı bir hayata işaret edmekle birlikte ululuğa, değerli mala işarettir.. Siyah inek rüyası ayrıca rüya sahibini mutlu edecek fırsatları işaret eder.

Rüyada İnek Sağmak

Bir kimsenin rüyasında inek sağdığını görmesi bu rüya o kimse için nimete ve zenginliğe delâlettir. Rüyada doğuracak halde hamile bir inek görmek, iyilik ve menfaate ve bol rızka alâmettir. Bir ineği sağdığını gören kimse, mal biriktirir. Bir inek bulup onu eve götürdüğünü gören kimse, hayra erişir.

Rüyada ineğin doğurduğunu görmek

Rüyada inek görmek inek gibi ehli hayvanlar, nimete, berekete ve işlerin kolaylığına işaret eder. İnek tezeği görmek; gördüğünüz tezek miktarınca mal ve nimete erişmektir. Rüyasında ineğinin doğurduğunu gören kimsenin itibarı ve malı artar, iş kurar, bir çocuğu olur veya bekârsa evlenir. Bir ineğin buzağı doğurduğunu görmek de erkek çocuğa işarettir

İnek boynuzunuzun olduğunu görmek; bol miktarda mal elde edeceğinize işarettir.

Rüyada sarı inek görmek

İslami tabirlerde sarı rengi hastalık olarak edilmektedir. Bir kimsenin rüyasında sarı inek görmesi ise hasta olan kişinin iyileşeceği anlamındadır. Bazı rüya tabircilerine göre sarı inek gören kişi ve herhangi bir yakını için hastalıktan sonra şifa bulacağı, maddi sıkıntılardan kurlutlacağı, mutlu olacağı bazı gelişmeleri işaret etmektedir.

İnek ciğeri; mal ve nimete işarettir. İnek eti yemek; yıl içerisinde korkudan güvende olacağınıza, menfaat elde edeceğinize yorulur.

İneğin sütünü sağmak veya içmek zenginliğe, malın ziyadeleşmesine, izzet ve şerefe yorulur. İneği sadece sağmak mal biriktirip bundan sarf etmemeye delalettir. Kadın akraba veya dosttan kısmet almaktır. Çok sütlü inek, zengin akraba anlamına gelir.

Rüyada kurbanlık inek görmek

Rüyada bir ineği kurban ettiğini görmek, tövbeye, ibadete devama ve sözde doğruluğa delalet eder. Bir kimsenin rüyasında görmüş olduğu kurbanlık inek rüyası, bütün keder ve gamdan kurtulacağını, sevinç ve berekete kavuşacağını, şiddetten kurtulup, ve hastalıktan şifa bulacağını işaret eder. Rüyada kurbanlık inek görmek çok hayırlıdır.

İnek sütü içmek: Rüyasında süt sağan kişi yeni işlere atılacak ve bol para kazanacaktır. Rüyada süt içmek de içinde bulunduğunuz durumun daha iyi olacağını işaret eder.

Rüyada Semiz İnek Satın Almak

Rüyanızda semiz bir inek satın aldığınızı görmeniz; sizin zengin bir kimse ile evleneceğinize, iş hayatında başarılı çalışmalara, para biriktireceğinize, bu parayı güzel işlerde harcayacağınıza işaret eder.

Rüyada İnekle Konuşmak

Rüyanızda bir ineğin sizinle konuştuğunu görmeniz; sizin herkesi şaşıracağı derecede zengin olacağınıza alamettir. Bir kimsenin rüyasında bir ineğin kendisine konuşup gittiğini görmesi; o yılın o kimse için iyi geçmeyeceğine tabir edilir.

kişinin rüyasında bir sığır tarafından ısırıldığını ve boynuzlandığını görmesi; o kişinin eşinin kendisine sıkıntı çıkaracağına işaret eder.

Rüyasında semiz bir sığırın etini alan, zengin bir kimseyle evlenir. Bir ineği sağdığını fakat sütünü içmediğini gören; mal biriktirir. Lakin onu harcamaz. Bir inekle konuştuğunu gören veya ineğin kendine doğru geldiğini gören, uğurlu bir yıl geçirir. Sığırın arkasını dönüp gitmesi ise, bu yorumun tam tersidir. Bir ineğin arkasından düşen, o sene sıkıntı çeker. Rüyada boynuzlu ineğin kendisine boynuzlarıyla vurduğunu yahut ısırdığını gören, bazı kimselerin ihanetine uğrar.

İmam Cafer Sadık (a.s) Rüyada inek görmek yorumu:

  1. Yöneticilik
  2. Mal
  3. Büyüklük
  4. Riyaset
  5. İyi geçecek bir yıl
  6. Bol menfaat.

Sâlimî'nin yorumu: Rüyanızda bir ineğin evinize girdiğini görmeniz; bir devlet büyüğünden elinize mal geçeceğine, rüyanızda bir inek bulduğunuzu ve bunu evinize götürdüğünüzü görmeniz; hayra erişeceğinize, rüyanızda bir ineğin yularından tutup götürdüğünüzü görmeniz; ahlâklı ve faziletli bir hanımla evleneceğinize yorumlanır.

İbn-i Sîrîn'nin yorumu: Rüyada besili bir ineği sağıp, sütünden içtiğini gören köleyse, serbest kalır ve efendisinin kızıyla evlenir, fakirse, zengin olur, zenginse, malı artar, hakirse, itibara kavuşur.

Rüyada inek kovalaması

Rüyada inek kovalaması mertebe ve helal maldır. Semiz İnek kovalaması zengin eş, zayıf inek kovalaması ise fakir eştir. Yeşil inek tarafından kovalanmak dindar, günahtan ve her türlü haramdan çekinen bir kimseye tabir edilir. Rüyada ineğin kovaladığını görmek; hayır ve menfaat sağlayan birine işaret eder.

Rüyada İneğe Binmek

El Salimi şöyle diyor: Bir ineğe binenin eline servet geçer. Yüklü inek görmek eşinin hamile kalmasına yahut bolluk ve ucuzluğun hüküm sürdüğü bir seneye işarettir. İneğin kendine doğru gelmesi mübarek seneye, ondan uzaklaşması iyi olmayacak bir seneye delalettir. İneğin tırmalaması hastalığa, onlardan birinin üzerine sıçraması şiddet ve üzüntüye yorulur. Semiz bir ineğe bindiğini görmek zenginliğe, zayıfına binmek yoksulluğa; ineğe binmek bazen evlenmeye yorulur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
835 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi