Rüyada İnek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İnek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İnek ile ilgili bir şey görmek hayırlı bir rüyadır. İnek rüyası yakında yapacağınız bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir. İnek rüyası hayra, iyiliğe, zenginliğe ve bol rızıkla tabir edilir. Bekâr kızın rüyada inek görmesi, yakında nasibi çıkacağına ve evleneceğine işarettir. İnek, kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Memeleri süt dolu inekler görmek, bereketin ve mutluluğun işaretidir. Rüyada inek hayırlı kısmet, iyi niyetli, yardım seven kadın akrabadır. İnek tarafından ısırılmak aynı yıl içinde sıkıntıya düşeceğinizin işaretidir.

İnek Sağmak: Nimete ve zenginliğe delâlettir. Rüyada doğuracak halde hamile bir inek görmek, iyilik ve menfaate ve bol rızka alâmettir. Bir ineği sağdığını gören kimse, mal biriktirir. Bir inek bulup onu eve götürdüğünü gören kimse, hayra erişir.

Rüyada inek görmek inek gibi ehli hayvanlar, nimete, berekete ve işlerin kolaylığına işaret eder. İnek tezeği görmek; gördüğünüz tezek miktarınca mal ve nimete erişmektir. İnek boynuzunuzun olduğunu görmek; bol miktarda mal elde edeceğinize işarettir. İnek ciğeri; mal ve nimete işarettir. İnek eti yemek; yıl içerisinde korkudan güvende olacağınıza, menfaat elde edeceğinize yorulur.

İneğin sütünü sağmak veya içmek zenginliğe, malın ziyadeleşmesine, izzet ve şerefe yorulur. İneği sadece sağmak mal biriktirip bundan sarf etmemeye delalettir. Kadın akraba veya dosttan kısmet almaktır. Çok sütlü inek, zengin akraba anlamına gelir.

İnek Kurban Etmek: Rüyada bir ineği kurban ettiğini görmek, tövbeye, ibadete devama ve sözde doğruluğa delâlet eder.

İnek sütü içmek: Rüyasında süt sağan kişi yeni işlere atılacak ve bol para kazanacaktır. Rüyada süt içmek de içinde bulunduğunuz durumun daha iyi olacağını işaret eder.

İslami tabirlerde rüyada inek görmek ne anlama gelir?

Cabir Mağribî:'nin rüyada inek yorumu
Rüyanızda semiz bir inek satın aldığınızı görmeniz; sizin zengin bir kimse ile evleneceğinize, rüyanızda bir ineği sağdığınızı fakat sütün içmediğinizi görmeniz; biriktireceğinize, fakat bunu harcama imkânı bulamayacağınıza işaret eder.

Rüyanızda bir ineğin sizinle konuştuğunu görmeniz; sizin herkesi şaşıracağı derecede zengin olacağınıza, bir kimsenin rüyasında bir sığırın kendisine arkasını dönüp gittiği görmesi; o yılın o kimse için iyi geçmeyeceğine, kişinin rüyasında bir sığır tarafından ısırıldığını ve boynuzlandığını görmesi; o kişinin eşinin kendisine ihanet ettiğine işaret eder.

Rüyasında semiz bir sığırın etini alan, zengin bir kadınla evlenir. Bir ineği sağdığını fakat sütünü içmediğini gören; mal biriktirir. Lakin onu harcamaz. Bir sığırın kendine doğru geldiğini gören, uğurlu bir yıl geçirir. Sığırın arkasını dönüp gitmesi ise, bu yorumun tam tersidir. Bir sığırın arkasından düşen, o sene sıkıntı çeker. Sığırın kendisine boynuzlarıyla vurduğunu yahut ısırdığını gören, ailesinin ihanetine uğrar.

İmam Cafer Sadık (a.s) Rüyada inek görmek yorumu:

  1. Yöneticilik
  2. Mal
  3. Büyüklük
  4. Riyaset
  5. İyi geçecek bir yıl
  6. Bol menfaat.

Sâlimî'nin yorumu:
Rüyanızda bir ineğin evinize girdiğini görmeniz; bir devlet büyüğünden elinize mal geçeceğine, rüyanızda bir inek bulduğunuzu ve bunu evinize götürdüğünüzü görmeniz; hayra erişeceğinize, rüyanızda bir ineğin yularından tutup götürdüğünüzü görmeniz; ahlâklı ve faziletli bir hanımla evleneceğinize yorumlanır.

İbn-i Sîrîn'nin yorumu:
Bir ineği sağıp, sütünden içtiğini gören köleyse, serbest kalır ve efendisinin kızıyla evlenir. Fakirse, zengin olur. Zenginse, malı artar. Hakirse, itibara kavuşur.

Ebu Said'ül Vaaz Rüyada inek yorumu

Rüyada inek görmek; mertebe ve helal maldır. Semiz İnek; zengin eş, zayıf inek; fakir eştir. Yeşil inek; dindar, günahtan ve her türlü haramdan çekinen bir kadınla tabir edilir. Sütlü inek görmek; hayır ve menfaat sağlayan bir kadına işaret eder.

El Salimi şöyle diyor: Bir ineğe binenin eline servet geçer. Yüklü inek görmek eşinin hamile kalmasına yahut bolluk ve ucuzluğun hüküm sürdüğü bir seneye işarettir. İneğin kendine doğru gelmesi mübarek seneye, ondan uzaklaşması iyi olmayacak bir seneye delalettir. İneğin tırmalaması hastalığa, onlardan birinin üzerine sıçraması şiddet ve üzüntüye yorulur.

Semiz bir ineğe bindiğini görmek zenginliğe, zayıfına binmek yoksulluğa; ineğe binmek bazen evlenmeye yorulur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
648 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi