Kullanım Koşulları

Son güncellenme: 19/03/2024

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://www.diyadinnet.com/ web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://www.diyadinnet.com/ web sitesi DİYADİNNET HABER İLETİŞİM & YAYINCILIK tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE'ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE'yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz. Gizlilik Politikası için taklayın

Hizmet Kapsamı

DİYADİNNET HABER İLETİŞİM & YAYINCILIK olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE'de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

SİTE'de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra "içerik" olarak anılacaktır) DİYADİNNET HABER İLETİŞİM & YAYINCILIK olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Yapay Zeka İle Üretilen İçerikler Hakkında

Amaç ve Kullanım

dıyadınnet.com olarak, ziyaretçilerimize çeşitli konularda bilgilendirici ve güncel içerikler sunmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, web sitemizde Yapay Zeka (AI) teknolojileri kullanılarak üretilmiş bazı içeriklere yer verebiliriz. AI ile üretilen içerikler, araştırma ve bilgilendirme amacı taşımakta olup, kullanıcılarımızın ilgi alanlarına hitap eden konularda geniş bir perspektif sunmayı amaçlar.

Sorumluluk Reddi

AI teknolojileri kullanılarak üretilen içeriklerin doğruluğu ve güncelliği konusunda büyük bir titizlikle çalışmaktayız. Ancak, bu tür içeriklerin doğası gereği, nadiren de olsa hatalar içerebileceğini veya zamanla güncelliğini yitirebileceğini kabul ediyoruz. Bu sebeple, dıyadınnet.com ve ilgili yazarlar, AI ile üretilen içeriklerin kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir zarar, kayıp veya yanlış anlamadan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcılarımızı, AI ile üretilen içeriklerde sunulan bilgileri kendi bağımsız araştırmalarıyla teyit etmeye ve gerektiğinde profesyonel danışmanlık alarak hareket etmeye teşvik ederiz. Web sitemizde sunulan içerikler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir profesyonel tavsiye yerine geçmez.

Sınırlamalar

AI ile üretilen içerikler, deneysel ve araştırma amaçları dâhilinde sunulmakta olup, herhangi bir kesin sonuç veya öneri yerine, konu hakkında genel bir bakış sağlamayı amaçlar. Bu içeriklerin amacı, kullanıcılarımıza ilgi alanlarına dair geniş bir yelpazede bilgi sunmak ve farklı perspektifler aracılığıyla konuları ele almaktır.

Kabul

Web sitemizi kullanarak, bu bölümde belirtilen Yapay Zeka ile Üretilen İçerikler Hakkında maddesinin koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Bu koşullar hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Genel Hükümler

  • Kullanıcıların tamamı, SİTE'yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
  • SİTE'de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
  • SİTE'de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
  • SİTE'yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
  • SİTE'de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. SİTE'ye ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTE'nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü: İşbu Sözleşme'nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Ağrı Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.