Sitede 5759 kişi varaz bulutluAğrıaz bulutlu22°C

Rüyada Buzağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Buzağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada buzağı görmek mal elde edeceğinize işaret eder. İbn-i Sîrîn'e göre bir erkek buzağıya sahip olduğunuzu görmek; erkek çocuğunuzun olacağına, dişi buzağıya sahip olduğunuzu görmek ise, kız çocuğunuzun olacağına işarettir.

Siyah bir buzağınızın olduğunu görmek; çocuğunuzun zengin ve iffetli biri olacağına, benekli bir buzağınızın olduğunu görmek; çocuğunuzun çok iyi ve hayırlı biri olacağına yorulmaktadır. Semiz ve sağlıklı bir buzağınızın olduğunu görmek; çocuğunuzun sağlıklı ve zengin olacağına tabir olunur.

Hal ve hareketlerinizde daha temkinli olmanız gerektiğine işaret eder. Buzağı tutmak kötü olayların arkasından güzel günlerin geldiğini haber verir. Ölü buzağı iflas edeceğinizin ve borç aldıklarınızla ile mahkemelik olacağınızın habercisidir. Buzağı boğmak yarıda kesilecek bir yolculuğa yorumlanır. Buzağı pişirmek işlerde kazanç sağlamaya, buzağı yemek güzel havadise işarettir. Hasta buzağı suçu olmayan bir insanın haksız yere ceza çekmesine işarettir. Evde buzağı bir hırsızlık olayının olacağı demektir.

Rüyada görülen buzagi, eger rüya sahibinin kendi hayvanindan dogmus veya kendisine bagislanmis ise, erkek çocuga isaret eder. Pisirilmis buzagi Hz.Ibrahim (A.S.) in kissasina binaen korkudan kurtulmaktir. Buzagi hayra kabiliyeti olan çocuktur. Bazen buzagi, üzüntü, keder, sikinti, masiyet ve Allah (C.C.) a itaat etmemeye isaret eder. Bir kimse rüyada erkek veya disi bir buzagiyi sirtina alip kendi evine götürdügünü görse, o kimseye galebe çalacak bir üzüntüye isaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
476 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi