Atatürk Üniversitesi Haber (ATAUNİ): Güncel Etkinlikler ve Akademik Başarılar

Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Haber (ATAUNİ) kategorisinde, Türkiye'nin saygın eğitim kurumlarından Atatürk Üniversitesi'nin güncel haberleri, etkinlikler ve önemli akademik başarıları bulabilirsiniz. ATAUNİ'nin yerel ve ulusal ölçekteki etkinliklerini ve gelişmelerini yakından takip edin.

Tümünü Göster

Türkiye'nin en eski üniversitelerinden olan Atatürk Üniversitesi, 1957 yılında Erzurum'da kuruldu. Erzurum kent merkezine 1,5-2 kilometre mesafede bulunan Atatürk Üniversitesi kampüsü 6.5 milyon metre karelik açık alana, 1 milyon metre karelik kapalı alana sahiptir. Erzurum ovasının büyük bir kısmını kaplayan üniversite arazisi, Türkiye'nin en büyük ikinci kampüsüdür. Türkiye'nin ilk planlı kurulan kampüsü olma özelliğine sahiptir.

Merkezindeki üniversite hastanesi tüm Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz için önemli bir sağlık merkezi rolüne sahiptir. Aynı şekilde Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi de Doğu Anadolu ve Doğu Karadenizdeki 14 il ve ilçelerinden yoğun hasta almaktadır. Bölgenin önemli sağlık merkezlerini üniversite bünyesinde bulundurmaktadır.