Şekerli Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Şekerli Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Çay, bizim kültürümüzün vazgeçilmez içeceklerinden biridir. Gün içerisinde tüketilen çay kıyafetlerimize ya da diğer eşyalarımıza damlayarak leke yapabilmektedir.

Özellikle kıyafetlerde ki çay lekesini temizlemek için birçok yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemleri halılara, masa örtülerine, tezgahlarınıza ya da kıyafetlerinize uygulayabilirsiniz.

O Halde, Şekerli Çay Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Çayın şekerli olması çay lekesinin daha kalıcı olmasına sebep olur. Kurumuş bir şekerli çay lekesini kıyafetlerinizden temizlemek için sıcak suyun altına kıyafetinizi koyarak daha sonra leke üzerine limon sıkıp birde üzerine tuz koyuyoruz.

Sonrasında lekeyi çitilemeniz gerekiyor. Kıyafeti yıkadığınızda şekerli çay lekesinden eser kalmadığını görebilirsiniz. Ayrıca sirke ve alkol ile de aynı işlemi yaparak çay lekesinden kıyafetlerinizi arındırabilirsiniz.

Halılarınızda oluşan şekerli çay lekesinde ise, kıyafetlere uygulanan yöntemler halılara da uygulanabilir. Dökülen çayın öncelikle iyice emilmesi gerekir. Daha sonra alkol ve sirke uygulaması yaparak lekeden kurulabilirsiniz.

Şekerli çay lekelerinde ayrıca gliserini de uygulayabilirsiniz. Bu sayede lekenin yumuşamasını sağlarsınız ve sonrasında sirke alkol ya da limon tuz uygulaması yapıp lekelerin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Çay lekeleri kıyafetlerde çok hoş bir görüntü sağlamadığından yeni çıkan özel leke çıkarıcıları da deneyebilirsiniz. Özel formüllü bu leke çıkarıcılar çay lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Tezgahlar da oluşan çay lekelerinde ise, karbonat ve çamaşır suyu etkili olabilmektedir. Lekenin iyice temizlenmesi için bol su ile arındırmalısınız.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle