Demir İlacı Lekesi Nasıl Çıkar

Demir İlacı Lekesi Nasıl Çıkar

Demir ilacı bebeklerde kullanılan bir ilaçtır. Vücutta kan yapılmasını destekler. Demir ilacı genelde bebekler tarafından sevilmeyen bir ilaç olduğu için bebekler demir ilacını içerken kusabilirler. Veya demir ilacını bebeğe içirirken etrafa dökülebilir.

Demir ilacı lekesini çıkarmak zorlu bir işlemdir. Demir lekesini birçok leke çıkarıcılar çıkaramaz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın mutlaka iz kalacaktır.

Peki, Demir Lekesi Nasıl Çıkartılır

Demir lekesini çıkarmanın bir kolay yolu var mıdır, diye soranlara hemen söyleyelim. Demir ilacı lekesini çıkarmanın en kolay yolu limondur.

Limonun içindeki asit demir ilacın lekesini çıkarmakta etkili olmaktadır. Lekenin üzerine limon sıkıp bekletirseniz ve daha sonra yıkarsanız, çıkması imkansız gibi gördüğünüz demir ilacı lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Deterjanlar, çamaşır suları ve kimyasal leke çıkarıcılar, demir ilacı lekesi çıkarmakta çok etkili değildirler. Ayrıca anneler için bebekler dünyanın en değerli varlıklarıdır.

Bu nedenle en sağlıklı olan şeyi tercih etmek isterler. Bebeklerin giysilerinde bu denli kimyasal madde kullanıp bebeklerinin sağlığına zarar vermek istemezler.

Lütfen bu yazıya puan verin!
27 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle