Zerdeçal Lekesi Nasıl Çıkar?

Zerdeçal Lekesi Nasıl Çıkar?

Zencefili birçok derde deva bir bitki olarak biliriz. Gerçekten de öyledir. Soğuk algınlığına ve gribe çok iyi gelen bitkiye bir de bizim gözüyle bakalım. Her ne kadar faydalı da olsa leke bıraktığında gözümüzden düşen bir bitki olacaktır.

Basit lekeler yüzünden zencefile haksızlık etmemeliyiz. Çünkü zencefil lekelerini çıkarmak aslında çok zor değildir. Doğru yöntemi uyguladığınızda kolaylıkla temizleyebileceğimiz lekelerdir. Öncelikle zencefil lekesi için çok farklı yöntemlere ihtiyacınız olmayacaktır.

Basit bir yıkamayla da çoğu lekelerden kurtulabilirsiniz. İyi bir çamaşır deterjanı kullanmak sizi kısa çözüme ulaştıracaktır. Karbonat aslında çok iyi bir temizlik maddesidir. Su ile karıştırdığınız karbonatınızı lekeli bölgeye uyguladığınızda zencefil lekelerinden kurtulmanız kaçınılmazdır. Tek yapmanız gereken karışım ile lekeli bölgeyi çitilemektir. Bu yöntemle zerdeçal lekesi nasıl çıkar sorusuna cevap vermiş oluruz.

Diğer bir yöntemde çok bilindik olan sirkeli su uygulamaktır. Sirkeli su ile yıkamış olduğunuz bir bez ile lekeli bölgeyi sildiğinizde zencefil lekesi yok olacaktır. Kullandığınız kumaş türüne göre uygulama şeklinizin derecesini belirleyebilirsiniz. Böylece zerdeçal lekesi nasıl çıkar sorusu cevabını bulmuştur.

Lütfen bu yazıya puan verin!
12 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

2 Yorum

Pelin

Pelin

2 yıl önce

Ballı zencefil zerdeçal karışımını kızım halıya döktü.... Koltuk hali temixleyici ile sildim bulaşık makinesi deyerjaniyla sildim bana mısın demiyor :(

Nadire

Nadire

3 yıl önce

Cocuklarima sutlu zerdecal zencefil yapmistim ve bianda kucuk kizim haliya dokturuverrdi..fairy kullandim ama ilk once kuru bezle sildim sonra kopukleyerek yaptim hic faydasi olmadi napsam bilemedim ...

Yorum Ekle