Far Lekesi Nasıl Çıkar

Far Lekesi Nasıl Çıkar

Far Lekesini Temizleme Kadınların çok sık kullandığı göz farları, özellikle leke oluşturduğundan yağlı yapıda olduklarından dolayı inatçı ve zor lekelerden biridir.

Göz makyajında tercih edilen göz farları, kıyafetlere ya da günlük kullanılan eşyalara bulaşabilmektedir. Bunun temizliğinde dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır.

Far Lekesi Nasıl Çıkar?

Göz farının temizliğinde farın leke oluşturduğu eşyanıza sabun ile yıkama yaparak lekeden kurtulabilirsiniz. Öncelikle ıslak bir bez ile lekeyi sildikten sonra sabun su ile eşyayı yıkayıp durulayabilirsiniz.

Göz farını temizlemek için uygulanan diğer yöntemden biri de oksijenli sudur. Çok az bir miktarda pamuk üzerine oksijenli suyu döküp lekenin üzerine koyabilirsiniz.

Birkaç oksijenli su olan pamuğu kaldırıp eşyanızı yine sabun ile yıkarsanız leke temizlenebilir. Pamuğa geçen farların tekrar lekeyi dağıtmaması için sıkça kontrol edebilir ve pamuğu yenileyebilirsiniz.

Far lekesi kesinlikle sıcak su ile yıkanmaz. Yağlı bir ürün olan far lekeleri sıcak su ile yıkandığında yayılma yapar ve leke daha zor temizlenir.

Bu sebeple far lekesinin oluştuğu eşyalarınızı soğuk suda yıkamalısınız. Oksijenli su ve sabun far lekesini temizlemek için en ideal yöntemlerdir.

Far lekesini temizlemek için uygulanan sabun yönteminde arap sabunu da tercih edebilirsiniz. Arap sabununun bir çok lekede etkili olduğunu ve olumlu sonuç verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Arap sabununu far lekesinde de kullanarak bu lekelerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
11 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
Yorum Ekle