Saç Boyası Lekeleri Nasıl Çıkar?

Saç Boyası Lekeleri Nasıl Çıkar?

Saçlarınızı boyadığınızda alın kenarlarında, kulaklarda ya da ense bölümünde cildinizin boyanması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Saç boyasını uygularken kıyafetlerinizin de boya olma ihtimali oldukça fazladır. Bu durum can sıkıcı olabilir. Özellikle ciltte oluşan saç boyası lekelerini temizlemek için püf noktaları bulunmaktadır.

Şimdi Gelelim, Saç Boyası Lekeleri Nasıl Çıkar?

Saç boyasını uyguladıktan sonra alın, ense ya da kulaklarınıza bulaşan saç boyası lekelerini temizlemek için bir pamuk ya da kulak temizleyicisini iyice zeytinyağına batırıp lekelerin bulunduğu bölgeye sürebilirsiniz. Bu işlemi saç boyasını saçlarınızdan temizledikten sonra yapabilirsiniz.

Saç boyasını saçlarınıza uyguladıktan hemen sonra lekelerin bulunduğu bölgeye saç spreyi sıkarak saç boyasını temizledikten sonra lekelerinde temizlendiğini görebilirsiniz. Ciltteki saç boyası lekelerini temizlemek için yağlı ürünler kullanabilirsiniz.

Cildinizin dışında kıyafetlerinize bulaşan saç boyası lekeleri var ise, sirke ve çamaşır deterjanı ile karıştırılmış su içerisine kıyafetinizi batırmalısınız. Bu şekilde uzun bir süre kıyafetleriniz bu suda bekletilirse saç boyası lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Halılarınıza bulaşmış olan saç boyası lekelerinde ise, yine sirkeli su ile silme işlemi yaparsanız lekelerden kurtulabilirsiniz. Uygulamadan sonra halınızın iyice kurumasına dikkat etmelisiniz.

Saç boyası lekeleri oldukça zor gibi görünse de sirke yardımı ile eşyalarınızdan temizleyebilirsiniz. Cildinizde saç boyası lekesi oluşmaması için saç boyama işleminden önce vazelin uygulamasını kulak, ense ve alın kısmına sürerseniz lekeler ile karşılaşmazsınız.(Kalem Silgi)

Lütfen bu yazıya puan verin!
4 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
Yorum Ekle