İlaç Lekeleri Mobilya ve Halıdan Nasıl Temizlenir

İlaç Lekeleri Mobilya ve Halıdan Nasıl Temizlenir

Mobilyanıza ilaç lekesi değmiş ise sakın vakit kaybetmeyin ve mümkünse olduğunca çabuk şekilde emdirme işlemini uygulayınız. Eğer isterseniz temizleme işlemini alkol ile birlikte yapabilirsiniz.

İlaç lekeleri mobilya ve halıdan nasıl temizlenir sorusunun ilk bölümünü anlattık. Alkol esaslı olan ilaçlar kumaşlarda leke yapabilirler. Bu lekeleri, alkol lekesi çıkartır gibi çıkartmanız gerekmektedir.

Halıya bulaşmış olan ilaç lekesini zaman geçirmeden hemen kağıt havlu ile emdirin. Sakın ovmaya kalkmayın çünkü bu sadece dökülen ilacın halının daha derinlerine ve tüylerine yer etmesini sağlar.

Halıdaki lekeyi çıkartmak için isterseniz halı şampuanı da kullanabilirsiniz. Ama halı şampuanınız yok ise o zaman bir bardak kadar sıcak suya 1 çay kaşığı kadar deterjan ekleyip tüyleri bu karışım ile yavaş bir şekilde fırçalayın.

Lekeyi fırçalama işleminiz sırasında emdirme işlemini de uygulamaya devam edin bu şekilde leke kaybolana kadar devam etmeniz gerekebilir.

Fakat bazı durumlarda bazı lekeler evde çıkmaz ve bu lekeler uzman yardımı gerektirebilir. İlaç lekeleri mobilya ve halıdan nasıl temizlenir konusu bu şekilde noktalanmış olur.

Lütfen bu yazıya puan verin!
8 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
Yorum Ekle