Deri, Rugan, Süet, Plastik ve Gece Çantaları Nasıl Temizlenir

Deri, Rugan, Süet, Plastik ve Gece Çantaları Nasıl Temizlenir

Başta kadınlar olmak üzere çocukların ve erkeklerinde kullanmaya başladığı aksesurlar arasında çantalar yerini almaya başlamıştır.

Çanta modelleri ise günden güne modellerini değiştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. En çok tercih edilen çanta modelleri arasında ise deri, rugan, süet, ve gece çantaları yer alıyor.

Peki, ama gösterişi ile adından söz ettiren deri, rugan, süet, plastik ve gece çantaları nasıl temizlenir?

Deri çantaları temizlerken mutlaka sıcak suya bastırılmış bir bez yardımı ile iyice silebilirsiniz. Daha sonra da malzemesi kaliteli olan bir sabun yardımı ile ovabilir ve çanta cilası yardımı ile de parlatabilirsiniz.

Şu unutulmamalıdır ki deri çantalar hiçbir zaman bir poşet içerisinde saklanmamalıdır. Çünkü plastik poşetler deri modelleri çantaların rengini almakta ve farklı lekelere de neden olabilmektedir.

Rugan çantalar için yapılacak temizlenme işlemi için de çok az bir miktarda petrol jölesi ya da silikonlu sprey kullanarak cilalayabilirsiniz.

Kadınların en çok tercih ettiği çanta modellerinden biri de plastik çantalardır. Plastik çantaların temizlenme işlemi de oldukça kolaydır.

Kaliteli bir sabun yardımı ile ıslatılmış bir bezi plastik çantalarınızın üzerinden temizleyebilirsiniz. Kurumaya bıraktıktan sonra da silikonlu bal mumu püskürtme işlemi ile cilalayabilirsiniz.

Bir diğer model de süet çantalardır. En çok kullanılan modellerden biri olan süet çantalar için temizleme fırçaları bulunmaktadır. Sık sık fırçalama işlemi ile süet üzerinde oluşabilecek kirlere ve lekelere karşı önlem alabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle