Kürk Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır

Kürk Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır

Kışın gelmesi ile ortaya çıkacak olan kürklerin temizliği ve bakımı yapılarak kış bitiminde kaldırılması gerekmektedir.

Özellikle kürklerde dikkat edilmesi gereken nemdir. Kürklerin normalde her mevsim havalandırılması gerekir. Sürekli kapalı ortamda duran kürkler nemlenmeye başlayabilir.

Peki, Kürk Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kürk kullanımı çok fazla yaygın olmasa da kürk sahibi olanların kullanırken dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle bozulmuş bir kürk var ise bunu mutlaka tamir ettirmeniz gerekir. Açık renkli kürklerde bakım, bebe pudrası ile yapılabilmektedir.

Açık renk kürklerde uygulanan bebe pudrasını avucunuza alarak kürk üzerine uyguladıktan sonra silkeleyip temizlemeniz gerekiyor.

Koyu renk kürk sahibi olanlar ise deniz kumu ya da ahşap talaşı ile yapılabilmektedir. Deniz kumunu fırında ısıtıp kürk üzerine uygulayıp silkeleyebilirsiniz.

Her iki kürk çeşidi içinde yapılan uygulamalar kürkün nemlenmesini engellemek için yapılmaktadır. Zaman zaman kürkünüzü havalandırıp bu şekilde uygulama yapıp bakımını yapabilirsiniz.

Kürk tüylerini parlatmak içinse küçük bir kadife parçasını kürk yüzeyine sürerek tüylerinin parlamasını sağlayabilirsiniz.

Islanmış bir kürkünüz var ise bunu uygun bir yere sererek üzerine asit borik uygulaması yaparak fırça yardımı ile temizlik yapabilirsiniz.

Kürk temizliği ve bakımı oldukça zor gözükse de temizlik ve bakım için kullanılan malzemeler hemen her evde mutlaka bulunan ürünlerdir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus kürkün mutlaka kuru ortamda muhafaza edilmesidir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
10 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle