Kumaş ve Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar

Kumaş ve Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar

Kumaş ve halıdaki kan lekelerini çıkarmak öncelikle yapmanız gereken işlem leke taze iken lekeye müdahale etmenizdir. Kan lekesi kurumadan üzerine biraz tuz serpiştirin.

Sonra ıslak bir bezle üzerine biraz bulaşık deterjanı döküp kan lekesini silebilirsiniz. Kan lekesinden eser kalmayacaktır.

Eğer yatağınız kan lekesi olmuşsa yapmanız gereken işlem bir kovanın içine 6 bardak su koyun. İçine 2 su bardağı peroksit ilave edin. Hazırladığınız su ile yatağınızdaki kan lekesini silin.

Beyaz kumaşlardaki kan lekesini çıkarmak için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Lekeli olan beyaz kumaş ve kıyafetlerinizi bir kabın içine biraz ılık su koyun. Üzerine çamaşır suyu ilave edin.

Hazırladığınız suda lekeli kıyafetlerinizi bir gece bekletin. Daha sonra makinenizin ön yıkama programını ayarlayıp kıyafetlerinizi yıkayın.

Kumaş Ve Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır, kan lekesini çıkarmak için başka formüller var mıdır, kan lekesi halıya bulaşmış ise ilk önce lekeyi temiz bir mendil ile iyice emdirin.

Bir bardak kadar suyun içine bir çay kaşığı kadar tuz ekleyin ve lekeyi hemen silin. Leke iyice çıkana dek silmeye devam edin.

Eğer kan lekesi kurumuş ise leke az bir su ile ıslatın. Daha sonra 1 bardak kadar suyun içine 1 çay kaşığı kadar toz deterjan ilave edin ve bu hazırlanan karışım ile lekeli kısmı iyice silin.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle