Hamilelik Öncesi Belirtiler

Hamilelik Öncesi Belirtiler

Planladığınız bir hamileliğin erken belirtisi her zaman gebelik belirtileri olmayabilir. Anne adayları planladıkları gebeliklerde psikolojik belirtiler de yaşayabiliyor. Hamilelik öncesi belirtiler herkeste olmayabileceği gibi, şiddeti, süresi ve ortaya çıkış şekli değişiklik gösterebilir. Hiç belirti vermeden gebe kalınabileceği gibi, hamilelik belirtiler yaşanabilir.

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? Kadınların her ay düzenli olarak yaşadıkları adet kanamaları, yumurtalıkları tazelemek için mutlaka gereklidir. Bu sebeple adet kanaması olmadığında ya da gereğinden fazla geciktiğinde ilk akla gelen sorudur 'Acaba hamile miyim?' sorusu.

Hamilelik belirti ve işaretleri


Kadınların yaşadıkları adet kanamaları ile hamilelik belirtileri ilk etapta oldukça benzerlik göstermektedir. Örneğin, hamileliğin ilk belirtisi olan embriyonun yerleşme kanaması çoğu kadın tarafından adet kanaması ile karıştırılmaktadır.

İşte hamileliğin ilk belirtileri:

 • Yorgunluk
 • Memelerde büyüme veya hassasiyet.
 • Mide bulantısı ve kusma.
 • İştahın açılması yada bazı yiyeceklerden tiksinme.
 • Sık idrara çıkma
 • Baş dönmesi
 • Ruh halinde oluşan değişiklikler
 • Hafif kanama

İmplantasyon denilen bu kanamama adet kanamasından farklı olarak 1-2 gün sürmektedir. Bununla beraber adet kanaması gibi çok değil, lekelenme şeklindedir. Bu semptomla başlayan hamileliğin devamında ise HCG yani gebelik hormonunun miktarının artmasıyla beraber anne adayında baş dönmeleri yaşanmaya başlar. HCG hormonu gebeliğin ilk 48 saatinden ve 1. Haftadan itibaren hızla yükselmeye başlar ve bu yükseliş 10. haftaya kadar kısmen devam etmektedir.

Baş dönmesinin takriben mide bulantıları, aşırı koku hassasiyeti, göğüslerde ağrı ve büyüme, karında meydana gelen şişlik, kalp çarpıntıları ve iştahsızlık sorunları baş gösterir. Tüm bu belirtiler hamileliğin ilk haftasında görülen belirtilerdir. 2'ci haftadan itibaren ise göğüste meydana gelen değişimler ve ağrılar gözlemlenmeye başlar. Bu ağrılar 4 ila 6. haftalarda maksimum düzeye ulaşır. Yine gebeliğin ilk iki haftasındaki cinsel isteksizlik de gebelik belirtileri arasında gösterilmektedir.

İlk hafta belirtilerine göğüs uçlarında belirginlik ve siyahlaşmaya başlama da eklenebilir. Hamile kadınların ek sık şikâyeti olan bel ve bacak ağrıları ise, hamileliğin ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkan belirtilerdendir.

1 - Adet tarihinde gecikme


En erken hamilelik belirtilerinin en başında adet tarihinde gecikme vardır.

Beklenilen adet kanaması beklenilen tarihte gelmediği zaman gebelikten şüphelene bilinir. Ancak her adet gecikmesi gebelik olduğu anlamını taşımaz. Kullanılan ilaçlar, iklim değişiklikleri, hormonal hastalıklar ve stres de adet gecikmesine neden olabilir.

2 - Göğüslerde hassasiyet


Erken gebelik belirtilerinin en çok rastlanan belirtisi göğüslerde oluşan hassasiyettir. Göğüslerde şişlik, büyüme, karıncalanma ve hassasiyet görülebilir.

Spor yaparken, oturup kalkarken, giyinip soyunurken hassasiyetin farkına varılır. Ancak göğüslerdeki hassasiyet adet olmaya yakın günlerde de adet belirtisi olarak karşımıza çıkabileceği için gebelik söz konusu olmayabilir.

3 - Aşırı yorgunluk


Gebe bayanlarda yorgunluk çok sık görülür. Sabah yataktan çıkamama, akşam erkenden uyuma, gün içinde sürekli ve aşırı yorulma gibi belirtiler erken gebelik belirtileri arasındadır. İkime bağlı değişikliklerde ve depresyonda da bu belirtiler görülebilir. Eğer gebeliğinizden eminseniz, yorgunluk belirtilerini dikkate alıp bol bol dinlenmeniz gereklidir.

4 - Sık idrar çıkma


Hamilelikte rahimde büyüme görülür bu da idrar torbasına baskı yapar. Bunun sonucunda sık idrara çıkılır. Ayaklarınızı üşütmüşseniz, sistit olmuşsanız ya da çok fazla sıvı tükettiyseniz de idrara sık çıkabilirsiniz.

5 - Baş dönmesi


Gebeliğin ilk haftalarında anne adaylarında baş dönmesine çok sık rastlansa da yapılan araştırmaların sonucunda birçok kadın bu belirtiyi hiç yaşamadan hamilelik geçiriyor. Gebelikte baş dönmesi yaşanmasının sebebi, rahmin yaptığı baskı sonucu yeterli miktarda kan pompalamamasından kaynaklıdır.

6 - Aş erme ve açlık hissi


Her gebe bayan aş erme belirtisini yaşamaz. Aş erme erken Hamilelik belirtisi olarak sayılmaz. Ortalama 3-4 aylık gebelik var ise, aş ermeler başlayabilir. Bu Hamilelik Belitileri çok uzun sürmeden ortadan kaybolur.

7 - Kokulara karşı aşırı hassasiyet

Hamilelik belirtileri arasında gebelik döneminde yaşanan koku hassasiyeti de vardır. Bu belirtiyi hemen hemen her kadın yaşar. Gebelik döneminde hormonlarda değişiklik yaşandığı için burun koku alma duyusunu en üst seviyede yaşar. Özellikle parfüm ve sigara kokusu gebe bayanların bulantısını arttırabilir.

8 - Mide problemleri


Gebelik hormonları yüzünden mide problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Genellikle midede yanma, bulantı gibi problemlere rastlanılır. Gebelik döneminde sindirim sisteminde yavaşlama görülür bu da kendini mide problemleri şeklinde gösterir. Gebelikte kabızlık çok sık rastlanan bir problemdir.

Sindirim sistemi yavaşladığı için kabızlık görülür. Bunu ortadan kaldırmak için lifli gıdalar tüketebilirsiniz. Mide yanmalarınız için ise, doktorunuzun tavsiyesiyle antiasitler kullanabilirsiniz. Ayrıca bol bol sıvı tüketmeniz de kabızlığı önleyecektir.

9 - Duygularda değişiklik


Hormonlarda değişim olduğu için anne adayının duygu durumlarında da değişme görülür. Aşırı hassasiyet, kolaylıkla ağlayabilme, sinirlenme gibi belirtiler hamilelik belirtileri olabilir. Bazı kişiler gebeliğe ne kadar hazır olduklarını düşünseler de hormonların vermiş olduğu etkileşim yüzünden aşırı asabiyet gösterebilirler.

10 - Vücut ısısında yükselme
Gebelik dönemindeki bayanların vücut ısılarında artış gözlenir.

11 - Kiloda artış

Erken gebelik belirtisi olarak sayılmaz. 4. aydan sonra kiloda belirgin bir artış gözlenebilir. Bu yüzden gebelik boyunca doktorunuzla birlikte beslenmenize dikkat etmelisiniz.

12 - Tutunma kanaması


Gebeliğin ilk haftalarında adet kanamanızdan farklı olarak az miktarda, açık renkte kanama oluşabilir. Bu gebeliğin oluştuğu anlamını taşır. Buda hamilelik belirtileri arasında ilk sıralarada yer alır.

Yukarıdaki hamilelik belirtileri sadece gebelik belirtileri olmayıp kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kesin gebelik tanısı için doktora giderek kan testi yaptırabilirsiniz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamileliğin en bilinen ve en sağlam belirtisi elbetteki adet gecikmesidir. Fakat gebeliğin bazı durumlarda ortaya çıkan adet öncesi erken belirtileri de mevcuttur. Elbetteki kesin tanı evde yada bir sağlık kuruluşunda yapılacak olan test sonrasında ortaya çıkacaktır. Ama gebelikten şüphe etmenizi ve test yapmanızı gerektirecek başlıca belirtiler ve hamilelik belirtileri şunlardır:

 • sık idrara çıkma
 • Kokuda hassasiyet
 • bir menstrüel döngüyü atlamak
 • Vücut ısısının değişmesi
 • göğüslerde hassasiyet, karıncalanma, şişme
 • Duygusal değişiklikler
 • mide bulantısı
 • meme ucu çevresind renk koyulaşması
 • göğüslerdeki damarların renginin belirleşmesi
 • göbekten kasık kemiğinize uzanan koyu bir çizgi görünmesi
 • Kabızlık
 • yemek yeme arzusu
 • sürekli yorgunluk ve uyku hissi

Evde Hamilelik testi yapmak istiyorsanız Hamilelik Testi Nasıl Yapılır makalesini okuyabilirsiniz.

Yorgunluk hissi; Gebeliğin başlangıcı ile birlikte metabolizmanız hem sizin günlük rutininize hem de bebeğin gelişimine destek sağlayabilmek için hızlanacak ve biyolojik olarak vücudunuzda çok daha fazla çalışma gerçekleşecek. Bu da size yorgunluk hissi verecektir. Bu nedenle eskisine oranla daha fazla uyuma ve dinlenme ihtiyacı duyacaksınız.

Mide bulantıları, kusmalar; Pek çok kadının gebelikte yaşadığı ilk belirtilerden bir tanesi bulantılar ve kusmalardır. Gebelik öncesi farkına bile varmadığınız kokular gebelikle birlikte midenizi bulandırabilir yada kusmaya sebep olabilir. bunun yanı sıra vücuttaki hormonal değişimlerde mide bulantılarına neden olabilmektedir.

Sık sık idrara çıkma ihtiyacı; Gebeliğin ilk haftasından itibaren başlayabilecek olan bu durum aslında ilk belirtilerdendir. Gün içerisinde eskisine nazaran sık sık idrar çıkma ihtiyacı hissedebilir hatta bunun için gece uykunuzdan uyanabilirsiniz.

Baş dönmesi; Hamileliğin vücutta yaptığı pek çok değişimden bir tanesi de kan damarlarının genişlemesi halidir. Bu da tansiyonunuzun düşmesine neden olacağından baş dönmeleri yaşayabilirsiniz.

Hafif kanama; Halk arasında üstüne görme olarak adlandırılan ve gebeliğin belirtilerinden bir tanesi olan bu durum adet kanamaları ile karıştırılabilmektedir. Aslında gebeliğin başlangıcından sonraki 10. ve 14. günler arasında gerçekleşen bu implantasyon kanaması döllenmiş olan yumurtanın rahim kanalına yerleşmesinden kaynaklanır ve adet kanamasına oranla çok daha hafif ve lekelenme şeklinde gerçekleşir.

Bunlara ek olarak aşağıda ki belirtileri de sayabiliriz;

 • Memelerde büyüme ve hassasiyet,
 • Ruh halinde yaşanan değişim ve dalgalanmalar,
 • İştahın açılması yada tam aksine kapanıp bazı yiyeceklerden tiksinme durumu

(MS)

Lütfen bu yazıya puan verin!
135 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

115 Yorum

Havva

Havva

2 yıl önce

Ayın başında ve sonunda 2 kez adet görüyorum nedeni nedir cvp vrmsnz.Önceden düzenli her ayda 1 defa adet görüyordm 5 veya 6 gün sürüyor neden böyle oldu bilmiyorum şimdide aşırı stresli oluyorum bazen sinirlilik hali var bazen terleme halsizlik yorgunluk uyku hali mide bulantısi yemeklerden sonra bazen acıkıyorum bazende yemektn sonra tokluk hissi sanki batlayacakmışm gibi karnım ağrıyor karnımın üstüne yatamıyorum sanki bir taş oturmuş gibi ağrıyor nedeni nedir şimdide 4 gündür kabızım herşeyi yememe rağmen cvp vrsnz sevinirm acil

Aslı

Aslı

3 yıl önce

Merhaba bn 22yasında daha 1aylık ewliyim ilaçla adet olyrm ve son adet olmdn önce 3gn öncesinden mide bulantısı iştahlı filan olmuştum çevremden ustune görme diye bir şey duymuştum acba hamile olbilrmym daha önce hic adet olmdn önce miğde bulantısı filan olmuyordu acba hamile olbilrmym

Kübra

Kübra

3 yıl önce

evelenmeden once de adet duzensizligim vardi bir ay olduysam 3,4 ay olmazdim belki de daha fazla adet oldum ve bittikten sonra hemen iliskiye girdik ve bir ay sonra hasta oldum ama 6 7 gun surdu ve az degildi rengi acikta degil di simdi 2 ayi geckindir hasta olmuyorum ve hic bir hamilelik belirtim yok acaba hamile olmam mumkun mu ? yardimci olursaniz cok sevinirim

Ceren

Ceren

3 yıl önce

Insallah cocugu olmayana rabbim verir yuzunuz guler ama gec olmadan tedavi olun herseuin bir caresi var

zozan

zozan

3 yıl önce

3aydr evliyim ama 10 gn önce adet oldum eşimle ilişkiye giriyorduk iki gndr çok beyaz akıntım vardı bu gece de bi iki damla kan aktı bende çok sırt ve mide bulandısı yapıyor bnde acaba gebe olabiri mi

Adaa

Adaa

3 yıl önce

Mrba nisanin 20sinde adet oldum ama daha olmadım baş ağrısı var bel ağrisi kasık ağrısı oluyo acaba hamilemiyim

aylin

aylin

3 yıl önce

meraba ben cok cocuk istiyorum siprailimi 2 aydir cikardim gecen ayin 15 sinde adet oldum 15 gun surdu iki gun arayla iliskiye girdi bugun cok belim ariyor bide kasiklarim ara ara ariyor hafifce bide bugun guguslerim de bazan ari oluyur sizce hamile olabilirmiyim

Seda

Seda

3 yıl önce

Resimlerde çocukları kullanmışsınız. Özendirme faaliyeti mi bu? Yapmayın Allah aşkına... üzüldüm gerçekten.

Aysun

Aysun

4 yıl önce

Ben 5 aykık evlıyım esımle cok cocuk ıstıyoruz adetımde gecıkme oldu mıdemde yanma bulantı ama leke gordum acaba hamıle mıyım sızce

Edanur

Edanur

4 yıl önce

Merhaba ben 19 yaşındayım 2 yılık evliyim bir çocuğun var 1 yaşında 1 düşüyüm oldu 7 ay önce ve ben eşim bebek istiyoruz inşalah nasip olur bende kan değilde kanı anımsa toyo kan gibi akıntı geliyo ve yorgunluk çok akşamları uykum çok geliyo gün içerisindede bunları yaşıyorum hamilemiyim sence bi cevap lütfen

Ayse

Ayse

4 yıl önce

3 haftalik evliyim ikinci iliskiden sonra 4 gun kanamam cok yogun geldi ama suan 4 günüm geciyor ve hâlâ adet olmadım

Nalan

Nalan

4 yıl önce

Ocak 2sinde adet oldum sol kasigim cok sanci yapiyo idrar yaparken memelerim de büyüme ve ari var hamilemiyim acaba

Sinem

Sinem

4 yıl önce

Mrb henüz 17 yaşındayım adetim bittikten bir hafta sonra sevgilimle ilişkiye girdik ve o ğün den sonra bel ağrısı karın ağrısı yorgunluk ve mide bulantısı göğüslerde de şişlik var adetime de cok var vücut ısım da yüksek acaba hamile olabilirmiyim.

zulau

zulau

4 yıl önce

Arkadaşlar walla bn de baş dönmesi kusma iştahsızlık herşey warr ama hamile miyim blmiyom?

Hatice

Hatice

4 yıl önce

6 aylık evliyim eşim de bende çocuk istiyoruz ama olmuyodu son adet tarihim 11 kasım yani adetim yaklaşık 8 gün gecikti ara ara sağ kasığıma kramp şeklinde ağrı giriyo ve yaklaşık 10 gündür belim ağrıyo göğüslerim de siskinlik veya ağrı yok ama çok halsizim hamile olabilirmiyim? Kendim test yapmak istemiyorum negatif çıkınca moralim bozuluyo kan testi yaptırmak için ne kadar beklemem lazım?

defne

defne

4 yıl önce

ben 8 aylık evliyim. Eşimle çocuk istediğimiz içim planlı hareket ettim yumurtlama dönemime yakın 1 kaç kez ilişkimiz oldu yumurtlama günümde de oldu. Göğüslerim çok fazla şiş 1 2 gündür. ve sızlamalar var. sol kasığıma ara ara kıramp giriyor. Test yaptım ama negatif sonuç aldım. Uyku isteği ve vücudum sürekli halsiz. Hamile olabilir miyim ?

Fatma

Fatma

4 yıl önce

Adetime 20 gün var karnimmda belimmde ve kasiklarimdaa fecii bi ağrı var bu gebelik belirtisi mi yoksa adet belirtisi mi acil cevap verirmisini

yasemin

yasemin

4 yıl önce

bas donmesi, mide bulantisi,sık sık idrara çıkma,

Âyse

Âyse

4 yıl önce

Bu belirtiler birçok hastalikta görülebiliyor. Testler 2 defasinda negatif çıktığı halde 2 düşük yaptım. Kan testi en garanti. Birda vakit kaybetmeyin en yakın sağlık ocağına gidin

Gulnaz

Gulnaz

4 yıl önce

Merhaba ben Gülnaz benim adet günüm geçti karın ağrısı ve bel ağrısı oluyo ve karnında ufak ufak çarpıntı oluyo midem bulaniyo ve istahsizlik var sizce hamilemiyim

Selen

Selen

4 yıl önce

2 ay once dusuuk yaptim simdi midem bulaniyo 2 gunde 3-4 damla kan geldi kalbim agriuo belim bacaklarim cok agriyi hamile olabilir miyim

Jülide

Jülide

4 yıl önce

Mrbh BN iki aylık evliyim bu ay iki gün adet dönemi gördüm ve mide bulantısı baş dönmesi halsizlik kasıklarımda agrı cok var test yapmaya korkuyorum hayrl kırıklığına uğrayacağım diye acaba hamilemiyimdir belirtiler cok var yardımcı olur musunuz

zehra

zehra

4 yıl önce

Arkadaşlar bende 18 yasindayim ve iki aylik evliyim midem bir kac gun bulandı ve sürekli belim agiriyor midem şişti ve yorgun hisediyorum uykum var sürekli ama test yaptim boş çıktı sizce ne yapmaliyim

Büşra

Büşra

4 yıl önce

Sol kasiklarimda ağrı var akintimda var ama adet olmadım daha adet zamanına var hamile olabilir miyim acaba

Asli

Asli

4 yıl önce

Merhaba hamileliğin ilk zamanlarinda gece huzursuzluk ve cok uyku varsa bile uyuyamama uykusuzluk durumu gibi problemler olurmu

ayse

ayse

4 yıl önce

Kızlar benim adet düzensizliğim var. kist var dedi doktor. iki hafta önce düşük yaptım. yaklaşık bir hafta adet kanaması gibi kanamam oldu. sonra eşimle beraber olduk. hamile kalma ihtimalim var mı. en kısa zamanda test alcam da. ağrım var. baş dönmesi de oluyor

Didem

Didem

4 yıl önce

Merhaba,Eşimle ilişkiye gireli 9 gün oluyo adetime bikaç gün daha var ama size sormak istediğim karın altında batma oluyo oturduğum zaman özellikle var gaz problemimde var sürekli acaba hamile olabilirmiyim

Busra

Busra

4 yıl önce

Merhaba ismim busra ben en son 15 agustosta adet olmustum ve ondan sonra hic adet olmadim sizce hamilemiyim test yapmadim

Sermin

Sermin

4 yıl önce

Özge Merhaba ...ben de senin gibi düzensiz oldum ve 2 ay adet görmedim...test yaptığımda hamile de değildim ...önemli olan hamile olman değil neden 2 aydır adet görmediğin bir sorun vardır ki bu da hamile kalmanı daha çok geciktirir bir an önce doktora git ...ben gittim prolaktin hormonum yani süt salgılama hormonum biraz yüksek çıktı ...Bu hormonun diğer adı da stres hormonu ...strese girince vücutta değeri yükseliyor ve vücut kendini doğum yapmış süt salgılayan bir anne gibi görüyor ve yumurtlamayı bırakıyor ...bence doktora gitme işini geciktirme eğer prolaktin hormonunun yüksekse vücudun yumurta üretmeyecek doğal olarak yumurta olmayınca hamile kalma Şansın % 0 olacak ...doktor bana adet getirici ilaç verdi onu icince 10 gün içinde adetin gelicek adetin 2.günü doktora gideceksin senden kan alıp hormon testi yapacak ...hormon testinde belli olacak hangilerinin yüksek olduğu ...benim prolaktin hormonum yüksekti bunun içinde bir ilaç yazdı onu kullandım ...çocuğun olmuyor diye strese girme stres olma ihtimalini çok geciktiriyor...benim stresim sınav stresiydi...kpss ye hazırlanıyordum ona stres yaptım böyle oldu ☺kafan karışmasın biran önce doktora git ...gün saymayı kendini dinlemeyi bırak artık kafandan at yani çocuk işini oluruna bırak...yumurtlama zamanlarını takip etmeyi de bırak ...2 günde bir cinsel ilişkiye girersen yeter zaten gün hesaplamana gerek yok iyice strese sokup olacak işi de engellersin...beyin ve vücut baskı altında olmamalı yani ...korkma git doktora bir an önce tekrar yumurta oluşturman gerek yumurta olmadan çocuk olmaz biliyorsun ok

özge

özge

4 yıl önce

Merhaba hanmlar bn 21 yasndaym ve 3 yillik bi evliliğim var ve adetlerim duzensiz genelde 36 gunde bir adet olurum fazlada gecikmem en son 15temmuz cuma gunu adet oldum ama her zamankimden cok farkliydi cok ağrm oldu hareket bile edemedim ama cok az geldi 16 temmuzda bi kac damla geldi ve 17 temmuz olmadan bitti bugun 27 eylul ve ben hala adet olmadm 73 gun oldu suan cok sitres altndaym 20 gun once doktora gttm h vajinal ve ultrasonla bakildi bisey cikmadi bi bebegimin olmasni cok istiyorum doktora gtmekten korkuyorum hayal kirikligina ugramak istemiyorum ya hamile degilsem tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum lutfen bana akil verin :((( gunlerdir huzursuz ve mutsuzum :((((

hale

hale

4 yıl önce

ya size inanamiyorum ya daha 18 yasinda sevgilisiyle beraber olmus bide nasil o işi yaptiklarini yaziyor ya bide korkuyomus ailesine soylemeye bu halti yerken dusunmedin de simdimi düşünüyorsun ayip ya ayip

hanife

hanife

4 yıl önce

Benim sol kasım cık arıyı
af

Özlem

Özlem

4 yıl önce

mide bulantısı varsa tüm gün süren yada sabah kalktıgınızda kesinlikle hamilesiniz

Özlem

Özlem

4 yıl önce

Özge hamilesin benimde 4.haftada göğüs agrısı yanması vardı saglıklı olsun

Esra

Esra

4 yıl önce

Ben sevgilimle oral yoluyla ilişki yaşadım ona yaparken ağzıma zevk suyu geldi ama yuttum sonra o bana yaptı sonra penisine dokununca da biraz geldi sonra kendi organıma dokundum mu bilmiyorum. Bundan 9 gün sonra regl oldum test yaptık o gün negatifti 7 gün sonra bi daha yaptık yine negatifti ama geçen haftalarda kabızdım geçti biraz iştahsızım çok ufak bulantım oldu bugün reglim 23-16 gibi sizce hamile olabilir miyim

Elif

Elif

4 yıl önce

Arkadaslar benim adetim üç gündür gecikti .4 yıllık evliyim. Önceden korunuyordum ama şimdi istiyorum .
Aşırı bel ve karın ağrım var gebelik Testi yapmaktan korkuyorum negatif çıkar diye sizce gebelik var mı bende ,,?????

Beyaz melek

Beyaz melek

4 yıl önce

Yav millet siz malmisiniz madem hamile olduğunuzdan supheliyonuz gidin test alın 10 milyona niye buraya yaziyonuz hiç de cevap veren yok sizi adam yerine koyup

SEVGİ

SEVGİ

4 yıl önce

merhaba 15 agustosta regil oldum 5 gün sürdü tekrar 14 gün sonra 3 eylülde regil oldum gibi 3 gün sürdü şimdi cok migdem bulanıyor her an bulantı var yemek yiyemiyorum sizce hamile olabilirmiyim

L.0163

L.0163

4 yıl önce

Bende şubatta 4 yıl olacak ewLiyim ama henüz çocugum yok eşim we ben çok istioruz

L.0163

L.0163

4 yıl önce

En son 12 agustosta adet oldum ayak bileğim ve belim çok ağrıyor

Hanife

Hanife

4 yıl önce

Mrb ben 1 buçuk aylık evliyim ilk adetim çok sancılı gecti ve az aktı hamilelik belirtilerine baktım ve böyle olması. Hamilelik belırtılerıne giriyomuş ve uyuşan bi çok belirti var vr gözüm çok kararıyor

Fadime

Fadime

4 yıl önce

Merhaba 4 haftalık gebeyim ama karnında çok agrilar var gece gündüz agri yor

Ozge

Ozge

4 yıl önce

. 4aylik evliyim .ben ağustosun 12sinde hastalandi m 16 sinda bitti.. tekrar ağustosun 26sindan itibaren bi gogsum agrisi çekiyorum ki anlatamam sanki yine gunum gelmiş gibi ama ayın tam ortasında ne alaka daha dokunamiyorum.sizce nedeni ne lutfen yardım edin hamile olma olasiligim var midir

Nur

Nur

4 yıl önce

. Temmuzun 29 adet oldum agustosda olamam gerekiyordu 2 gun gecikme var hala adet olmadim mide yanmasi var idrarda koyu renk
acaba hamilemiyim

gulşen

gulşen

4 yıl önce

Ya kadınlimdan utaniyorum ne rezil insanlar var buse sen bide utanmadan yaziyorsun hele diyerleri utanma yok artik sizin gibiler yuzunden olmasini olisteyen inlarin. Cocugu olmuyor 3 senelik evligim ve her tedaviyi oldum ama olmadi insallah duam sizinle arkadaslar tum anne baba olmak isteyipte olmayanlara kucaklarinizi kucamiz dolsun insallah

zuzu

zuzu

4 yıl önce

merhabalar hocam..son sat 28.07.2016 ben regşıme 7gun kala beta hcg baktrdım 2.3 degerdi.bırcok belırtıyı yasıorum fakat psıko9lojıkte olabılırmı dıe dsunuyorum bu deger egl oncesı ıcın nrmalmı artıs olabılrımı..tesekkurler

Hayat

Hayat

4 yıl önce

Merhaba 31 yaşındayım sevgilimle adetimden sonra ilişkiye girdik. Kondom kullanarak korunduk ama 20 sinde hasta olmam gerekiyordu olmadın Şimdi adetim gecikti 25 itibari ile gündür ara ara oluyorum ve çok korkuyorum hamile olabilirmiyim acaba

MEHAATEŞ

MEHAATEŞ

4 yıl önce

merhaba hocam regl dönemim düzensizdi ve düğünüme denk geliyor diye microgynon kullandım biz 13 agustosta evlendik zar esnek olduğu için bi kanama gerçekleşmedi aradan bi gün geçtikten sonra 15 agustosta regl oldum 20 agustosta bitti ve o gün duş aldıktan sonra birlikte olduk içime boşaldı ve 2 saat boyunca yerimden kalkmadan ayaklarım duvarda dik bir şekilde uzandım. Tekrar 3 gün sonra 4 5 defa içime boşaldı fakat benim regl dönemim çok düzensiz hamile olma ihtimalim % de kaç olabilir

Seyma

Seyma

4 yıl önce

8 aylik evliyim 5 aydır deniyoruz ama hamile kalamadım her test yapmamda cok üzülüyoruzüzülüyorum.. rabbim herkeze hayirli evlat nasıl etsin ..adetime 3 gün kaldı insallah olmam diye dua ediyorum

Aleyna

Aleyna

4 yıl önce

Bende ayın birinde ay başı olmam gerekiyordu bugün ayın 24 daha olmadm acaba çocuk varmı

ebru

ebru

4 yıl önce

Merhaba ben ebru 21 yasindayim bir senelik evliyim ben vajinusmus hadtasiydim bu hadtaligi yendim ve esimle korunmuyoruz adetimden dort gun eveli yaptik adet oldum sonra bittikden sonra tekrar bu gune kadar yaptik adetime daha var ama bende asiri uyku var ve midemde yanma acima acikma var karnim degil ama midem acikiyo cok yiyorum aksam yedide yiyip yatarken saat onbirde acikiyorum hamile olabilirmiyim acaba cevap yazarmisiniz

Emine

Emine

4 yıl önce

Martin 28 inde en son adet oldum normalde haziranın 5 inde olmam lazimdi ama olmadım 28 inde oldum ve adettimde geçikdikten sonra doktora gittim 5 haftalık hamilesin dedi 8 haftalikken kanamayla acile gittim temmuzun 23 gunde kanamaya 25 inde kurtaj oldum temmuzun 27 yada 28 inde eşimle korunmadik ve simdi aşırı mide bulantısı baş dönmesi halsizlik var sizce hamilemiyimdir

Ayten

Ayten

4 yıl önce

eger kocam diabet hastasiysa cocugumda bunun cikma ehtimali 100-de kac?kendimde eplyasyon hastasiyim
hepatit b tasicisiyim.bu cocuk nasil dogar acaba?cok uzgunum.

cano

cano

4 yıl önce

ben 3 senedir evliyim ve evlendiğim sira gerdek gecesinde hamıle kaldm cocugm öldü ve haile kalmdım doktora gitim yumurtalıklarn tembelmiş dedi ve 3 sene oldu yenı doktara gitim aydr ve daha hamıle kalmdım eşim ve ben rabbıme günlük dua ediyoruz öyle istıyoruz kı allhm herkeze versin içinde bizede allh genç yüzümüze gülsün

nehir

nehir

4 yıl önce

Ayip yaaa valla yazdiarinizdan utaniyorum ama yazan sizsiniz utanmiyorsunuz

Sessizbayan

Sessizbayan

4 yıl önce

Nisanlimla iliskiye girdik korunmadan fakat kizligim patlamadi bir an spermi geldi hemen cekti birazcik bile icime bosalsa hamile kalirmiyim yardim edin

fatma nisa

fatma nisa

4 yıl önce

selamün aleyküm. ben 19 yaşındayım ve 3 aylık evliyim çocuğumun olmasını çok istiyorum ve bunun için çalışmalar yapıyoruz kocamla :) rabbim herkese yaşatsın annelik babalık duygusunu.adetime daha iki gün var ama karnımda şişlik var ve göğüslerim çok hassas hamilemiyim acaba ltfen cevap yazın

Büşra nur

Büşra nur

4 yıl önce

18 yaşındayım 1 senedir evliyiz ama gecen sene mayista düşük yaptim ondan sonra da nakadar istediysek olmadi 5-6 aydir ayriyiz adetimden 2 gün sonra birlikte olduk korunmadik ayrılma noktasindayiz adetime az kaldı ama ben çok istiyorum varmı boyle korunmayip hamile kalanlar acaba ???

ilhan

ilhan

4 yıl önce

Bnm eşim 2 bebek kaybetti kan pirtilasmasi var tedavi gördü bu ay bekliyoruz adetine 6 gün var ama az da olsa belirtileri var 3 gün kala belli oluyor inşallah o anne bende bana olcam rabbim herkese nasıl eylesin

Misafir

Misafir

4 yıl önce

Merhaba ben en son üç hafta önce sevgilimle arka taraftan ilişkiye girdik ama girdikten bir hafta sonra göğüs ağrılarım kalp çarpıntısı birde yumurtalıklarımda ağrı belirdi bu üçüncü haftası ve şimdi de miğde bulantılarım başladı sizce hamile miyimdir

eliz

eliz

4 yıl önce

merhaba ben 5 ay önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir şeyler yaşadım ilk ay 8 defa test yaptım negatif çıktı 2.ayda hastanede b-hcg değerime baktırdım 0.1 di o olay yaşanalı 5 ay oldu fakat ben her ay adet oluyorum ama gitgide miktarı azalıyor ve karnımda bir şeylerin attığını hissediyorum başım dönüyor gözlerim kararıyor yardımcı olursanız sevinirim.

bugra

bugra

4 yıl önce

sevgilimle iliskiye girdik prazervatifle icine bosalmadim ve adet olmadi gecikti 4 gun acaba hamilemidir sistit olmus ve akintilari varmis biraz acaba hamilemi

Ayse

Ayse

4 yıl önce

20 yaşındaym 3 aylık evliyim adetim gecikmedi ama miydem bulanıyor sürekli belim ve ayaklarım ağrıyor acaba hamilemiym ?

Ertan

Ertan

4 yıl önce

Esim yurtdisinda,adet bittigi günden itibaren 8 gün boyunca beraber olduk.Su an 8 gün haric yaklasik 53 gun oldu fakat doktora gitmedik,test yaptirmadik.Ama adet görmedi, www.diyadinnet.com stresli bazen caninin bi seyler istedigini soyluyor.Fakat emin degil.Sizce hamilemidir?

Aydan

Aydan

4 yıl önce

Slm arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz çok açıl ben 18 yaşında evlendim 5. Sene sonra ayrıldım
18 temiz günü 2016 da annemden gizli gizli eşimle birlikte oldum ve içime boşaldı ve o zamandan beri adettim gelmiyor.hamilelik testi yaptım birşey çıkmadı ama çok korkuyorum hamilerim diye

Deniz

Deniz

4 yıl önce

Ben 19 yaşındayım 3 aylık evliyim benim adetim 11 gün gecikti şimdi hamilemiyim? Her belirti var kasık arıması karın şişligi mide bulantısı baş dönmesi .....

gizem

gizem

4 yıl önce

merhaba arkadaşlar ben klasik olan bütün hamilelik belirtilerini taşıyorum 20 yaşındaa nişanlıyım 15 gün sonra düğünüm var eczane den test alıp yaptım bir tam bir silik çizgi çıktı hızlı bir şekilde kilo alyorum ve aşırı yemek yiyorum hastaneye gitmek kan testi yaptırmak istemiyorum sizce hamilemiyim ?

Ozlem

Ozlem

4 yıl önce

Merhabalar yukarda bır kac yorum okudum benımde cevremde cocuk sahıbı olamayan arkadslarım vardı by bu sorunlarına yardımcı olan uzman kişiler olduğunu duydum ve onları yonlendırdım guzel sonuclar alındı yardımcı olabılırım ısteyenlere

Edoo

Edoo

4 yıl önce

Mrb. Bn sevgilimle ilişkiye girdim ama boşalmadi içine mide bulantısı var bnde sizce hamile ola bilir mym ?

misafir

misafir

4 yıl önce

Bir senelik evliyim sekiz yedi aydir ugrasiyoruz bir proplem yok eşim cok anlayisli ama hamile kalamiyorum cevremdkiler dileri durmuyor cok üzülüyorum artik dua edin benim de olsun kaynana durmuyo çevre durmuyo bunaldim ne yapicm bilmiyorum

misafir

misafir

4 yıl önce

Ya kizlar esimle iliskiye girdik yumurtlama donemine denk geldi heralde icime bosalma olmadi ama bir damla falan zevk suyu girdi bu belirtilerin aynisini yasiyorum sizce hamilemiyim simdilik bebek istemiyoruz

buse

buse

4 yıl önce

Ben 3 senelik evliyim gerdek gecesinde hamile kaldim 2 yasinda bi kizin var ve esinle tekrar bebek istiyoruz 10 gün var hamilelik blirtleri de var dun kan testi yaptim ckmadi allah büyüktür dilerim herkesin gnlne göre verir

Yaren

Yaren

4 yıl önce

18yaşındayım, 2hafta önce ilişkiye girdim. Korunmadik. Geçen hafta tatildeydim, eve geldiğimde akıntilari farkettim sarı ve kötü kokuluydu. Sabah iç camasirimda kan gördüm, reglime 2 hafta var,orkid taktim akşamüstü baktigimda kan yoktu, kahverengi akintilar vardi, fakat sivi değildi. Gebelik testi yaptim fakat tek cizgiydi, hala korkuyorum, sizde havuzda mikrop mudur, yoksa gebelik mi?

meltem

meltem

4 yıl önce

baş dönmesi kasik agrısı migde bulantısı bu belirteler neden olur...

semra

semra

4 yıl önce

bende baş ağısı ve karın şişliği var inşallah hamileyimdir 1 yıldır evliyim bide mide bulantısı var

zehra

zehra

4 yıl önce

8 aylik evliyim hamile kalmak istiyorum

özay

özay

4 yıl önce

4 gundur karnimda agri var geçmedi kasiklarim ve belim de ağrıyor hamile olabilirmiyim

esra

esra

4 yıl önce

Misafir daha bakireyim diosun peki neden korkuyosun

zeynep

zeynep

4 yıl önce

Bence de ya doktora gitmeden sizce gb sorular çok tuhaf ya. Gerçi ben doktora gittim de ne oldu. En son 4 mayısta adet olmuştum. Eşim korunduğu için gecikme olduğunda direk gebelik aklıma gelmedi. Sonrasında idrar testi yaptım bi kaç defa negatif çıktı. Bayramdan önce gittim doktora kanda negatif çıktı gebelik keseside görmedi. Hala olmadım adet çok tuhaf. Bende de midemde aşırı şişlik var ama hiç hamile gb hissetmiyorum

Kibar

Kibar

4 yıl önce

Buse en cok sana uzuldum daha cok kucukmusun bebeyi aldirmak istemiyorsun gunah diye buna aklin ermis ama be kizim zinanin gunah oldunuda akil ede bilseymisin keske bu yasta rabbim yanlis yola dusmekten zinaya hidayet versin

ceren su

ceren su

4 yıl önce

Siz ce hamile miyim. Ne kadar aptalca bir soru. Sadece guluyorum. Gidin test yapin arkadas. Biz ne bilelim . Ne tuhaf ya

Esra

Esra

4 yıl önce

Yazılanları hayretle okudum yazık günah daha yaşı küçücük olanlar var sizler Nasıl böyle hatalara günahlara düşersiniz rabbim affetsin gelecek neslimize Hidayet versin ne diyim...

Niran

Niran

4 yıl önce

Ben geçen ay 18 regl oldum bir daha olmadım acaba hamilemiyim.

Pınar

Pınar

4 yıl önce

Merhaba ben geçen ay doktora gittim bana yumurtalık gelişmesi için ilaç verdi kalmadım sonra çatlatma iğnesi verdi hamile kalmadım bu iğneden sonra 2. Ayım mide bulantısı baş dönmesi idrarım da koku ve renk değişimi var 6 aylık evliyim lütfen sizce hamilemiyim çok istiyorum

Sevcan

Sevcan

4 yıl önce

Arkadaş doktor var en basit sağlık kuruluşlarında bile yapılabilen bir test bu onu da yapamıyorsunuz bir gebelik testi alın eczaneden müneccim burdakiler sen hamilesin sen değilsin desin hayretler içinde okudum yorumları

selen

selen

4 yıl önce

Adetım bitti günden 10 sonra ilişki ye girdim bir hafta sonra bu belirtiler başladı baş ağrısı, ateş yükselme, bel ağrısı , bacak ağrısı, mide bulantısı ,mıde ağrısı yorgunluk , halsizlik , uyuma

necla

necla

4 yıl önce

Âdet olmak için tam olarak em az kaç gün geçmelidir..

duygu

duygu

4 yıl önce

Evliyim ama birturlu hamile kalamiyorum ve cok istiyorum anne olmak 8 aylik evliyim lut fen yardimci olun esimle aramizda sogukluk olmaya basladi

şule eryılmaz

şule eryılmaz

4 yıl önce

kızlar2 yıllık evliyim adetim 1hafta geikti gögüslermde biraz agrıo hamileolbilirmmym daha test yaptırmadm negatf çıkar die korkuyorum lütfen vp yazn

Gül

Gül

4 yıl önce

10 güne kadar adet gecıkmelerim oluyo doktor biraz yumurtalıkların yavas catlıyo yavas büyüyor dedı. Böyle bir sorun ile hamile kalmış arkadasımız varmı :(

zeynep

zeynep

4 yıl önce

Ben tam bir yil once dis gebelik oldum ameliyatla sol tupum alindi arkasin 1 ay sonra hamile kaldim ama agrilarim cok oldugu icin kurtaj oldum simdi sag tupumle hamileyim ama agrilarim cok kol ve karinda agrim var 4 haftam olmasina ragmen karnim cok sisti gene dis gebe olabilirmiyim bilgi verin doktora gitmedim daha

Gizem

Gizem

4 yıl önce

benim adetim geliyo ama halsizim bisey yapmak istemiyorum hamileyimim acaba lütfen yardim edin Evliyim ama cocuk istemiyorum çünkü cok yaramaz bi kız Çocuğum va teşekkürler

Sevim

Sevim

4 yıl önce

Evleneli daha 1 hafta oldu istahsizlik var kalbim agriyo yorgunluk ve halsizlik var ne yapmaliyim sizce hamilemiyim

Büşra

Büşra

4 yıl önce

6 aylık evliyim adetim 4 gün gecikti son iliskimde icime bosalma olmadı hamile kalmış olabilirmiyim

Sevgi

Sevgi

5 yıl önce

12 mayıs adet günüydü olmam lazımdı olmadım beşinci gün kanamam var bu neyin belirtisi öğrenebilir miyim yardımcı olur Muş'unuz sevinirim

Bilge

Bilge

5 yıl önce

Nisanlimla adetimden 2 hafta sonra birlikte olduk ve nişanlım 1 kere tamamini içine bıraktım 1 ndede az birsy disari geldi dedi sizce hamile kalma olasılığım yuksekmidir çok istiyoruz

selma

selma

5 yıl önce

Gebelik belirtileri var 10gun gecti gunumden hamilemiyim bilmiyom doktora gidili mi

ZEYNEP

ZEYNEP

5 yıl önce

Yani bu durumların sizcesi bizcesimi var herkes uzman doktor kesilmiş. Bide şu 16 17 Vs.hamileyim diyen ahlaksız kızlara ne demeli?

ecrin

ecrin

5 yıl önce

Beni zorla evlendirdiler şimdi istemediğim halde hamileyim doğurmak istemiyorum ne yapmam gerek yardım edin

Feride

Feride

5 yıl önce

Buse cinsel iliskiye girmeden sen okulda ne yapiyordunki hamile kaldin

Tuana

Tuana

5 yıl önce

Merhaba ben 21 yaşındayım 2 sezaryen dogumum ve 1 kurtajim var kürtajdan sonra 1 dönem doğum kontrol hapı kullandım ve daha sonrasında spiral taktırdım 3 ay oldu çıkartali eşimle suan 1 bebek daha istiyoruz ama olmuyo rahmin ters dönük dediler ve duzelttiler hemen hemen her ay gebelik belirtilerinin bir kısmını yaşıyorum ama sonuç her seferinde olumsuz beni bu konuyla alakali bilgilendirir misiniz kürtajdan ve kullanmış olduğum doğum kontrol hapından dolayimi hamile kalamiyorum şimdiden teşekkür ederim

Dilara

Dilara

5 yıl önce

Daha 19 yaşındayım sevgilimle ilişkiye grdik fakat içine b**ma gbi birşey olmadı adettim ongun gecikti karnım sis ve ağrıyor aileme nasıl söylerim bilmiyorum korkuyorum.

sude

sude

5 yıl önce

Benim bacaklarım sırtım çok ağrıyor karnım ağrıyor iştiham açıldı sence hamilemiyim

buse

buse

5 yıl önce

daha 16 yaşındayım ve hamile kaldım çok korkuyorum okuldaki lavabolardan mikrop kapmışım bebek 2 aylık günah olduğu için aldıramıyorum ne yapacağım annemle babamdan bir sürü azar işittim ve yarın aldırmaya gidiyoruz

bahar

bahar

5 yıl önce

1.5 yıllık evliyim tam yumurtlama döneminde birlikte olduk regl dönemime daha bir hafta var fakat cok sık idrara çıkıyorum bugünde idrarda cok az denecek sekilde yanma ve kan vardi sizce hamılemıyım

 sıbel

sıbel

5 yıl önce

mide bulantısı çok yaşıyorum yeni evliyim ama korumasız hamile kalmak ne kadar doğruluk payı var lütfen cevap yazın

snnr

snnr

5 yıl önce

adetim 4 gecikti 3 ay önce düşük yaptım. suan göğüslerimde agrı var ve karnımda şişkinlik . beta hcg testi için 2 gün daha bekliycem inşallh hamileuyimdir.

Pınar

Pınar

5 yıl önce

19 eylulde dusuk yptimve halen adet gormedim adet belirtilerim var sancim fln ama olamiyorum sizce hamile olabilir miyim

Misafir

Misafir

5 yıl önce

Daha 18 yasında bakireyim ama adetim gecikti ve gögüslerimde hassasiyet başladı çok korkuyorum acaba hamilemiyim ya

Sehar

Sehar

5 yıl önce

Ya bn ilk adetimi busene oldum haziranda ve cok kan geldi 14 de bitti temmuz birdaha oldum dahada olmadim ve cok korkuyorum14 yasindayim

Aysu

Aysu

5 yıl önce

Adetim gecikeli uc gun oldu karnim ve sirtim cok agriyor sizce gebemiyim...

toprak

toprak

5 yıl önce

Yumurtlama dönemi bitti kananam oldu ve adetime 13 gün kala Göğüslerim hem şişti hemde agriyo belimdede yeni ağrılar başladı acaba gebemiyim

bahar

bahar

6 yıl önce

Adetim gecikti ve cok korkuyom daha bir aylik evliyim

banu

banu

6 yıl önce

Bnim adetim 10gun gecdi acaba hamilemiyim ama test yapmadim ama cok korkuyorum

Ertan

Ertan

6 yıl önce

Esim yurtdisinda,adet bittigi günden itibaren 8 gün boyunca beraber olduk.Su an 8 gün haric yaklasik 53 gun oldu fakat doktora gitmedik,test yaptirmadik.Ama adet görmedi,cok sinirli ve stresli bazen caninin bi seyler istedigini soyluyor.Fakat emin degil.Sizce hamilemidir?

Yorum Ekle