Sitede 13489 kişi varaçıkAğrıaçık15°C

İbrahim Saraçoğlu Demire bağlı anemi kansızlık için Kereviz Ispanak kürü

İbrahim Saraçoğlu Demire bağlı anemi kansızlık için Kereviz Ispanak kürü

Kansızlık (demire bağlı anemi) için Kereviz-Ispanak kürü :

Malzemeler: 250 gram taze ıspanak ve 200 gram kabuğu soyulmuş kereviz.
Kaynamakta olan bir litre suyun içerisine 200 gram ince dilimlenmiş kerevizleri atıp kısık ateşte 10 dakika kadar haşlayın. On dakika haşladıktan sonra üzerine 250 gram ıspanağı ilave ederek ve yine ağzı kapalı olarak 5 dakika daha haşlamaya devam ediniz.
Daha sonra soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu temiz bir şişeye koyunuz ve buzdolabında koruma altına alınız.

Uygulama: Sabah aç karına veya kahvaltıdan bir saat sonra bir su bardağı içilir. Akşam aç karına veya akşam yemeğinden bir saat sonra bir su bardağı içilir.
15 gün müddetle sabah ve akşam içimleriyle gün atlamadan devam edilir. 15 gün sonra 10 gün ara verilir. On gün aradan sonra aynı şekilde tekrar sabah ve akşam olmak üzre 15 gün kereviz-ıspanak kürüne devam edilir. Toplam 30 günlük uygulama ile kür tamamlanmış olur.

200 gram kerevizin yumrularının yerine kerevizin sadece taze ve yeşil olan yapraklarını ve saplarını da kullanabilirsiniz. Üç adet saplı (dallı ve yapraklı kısımları, yaklaşık 150 gram) kereviz yeterli olabilecektir.
Bu taktirde haşlama süresi üç dakikadır. Üç dakika tamamlandıktan sonra 200 gram ıspanak ilave edilerek beş dakika daha haşlamaya devam edilir. Ilıdıktan sonra süzülür ve temiz bir şişeye doldurulur. Tüketim şekli yukarıda belirtildiği gibidir.

Avokado

Haftada 2 adet tüketilecek avokado, anemiye karşı iyi bir önleyicidir. Avokado anemiye karşı önleyici ve koruyucudur. Destekleyici tedavi için ise, yukarıda anlatılan kereviz-ıspanak kürüdür.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

11 Yorum

mehmet
mehmet
4 yıl önce

hocam soğankürün mükemmel

Gülcan
Gülcan
5 yıl önce

Slm hocam, benimde asiri demir eksik li gim var, ispanaksizda olurmu, sade kereviz lede olurmu, almaya unutmusum

esmeray yalçın
esmeray yalçın
5 yıl önce

Hocam bende ve 16 aylık kızımda telasemi var bize ne öne
rirsin

esmeray yalçın
esmeray yalçın
5 yıl önce

Hocam bende ve 16 aylık kızımda telasemi var bize ne öne
rirsin9336

kevser
kevser
5 yıl önce

Troidlere bir yanetkisi olabilrmi bu kürün acaba

Mizgin
Mizgin
6 yıl önce

Benim yengem doktora gitti ona çok kansızsın böyle giderse hasta olursun demişler bu kürü yaptığı zaman kansızlığı tamamiyle biticek mi cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

fatma dincer
fatma dincer
6 yıl önce

Hocam önermiş olduğunuz kereviz -ıspanak kürünü dediğiniz şekilde 1 ay yaptım..ama şimdi ikinci defa yapabilir miyim sormak istedim...ya da üçüncü defa...

nur
nur
6 yıl önce

beta talasemi hastasiyim hemoglobin cok dusuk ama demir cok yuksek ne yapabilirim simdiden yardiminiza tesekkur ederim

filiz
filiz
6 yıl önce

hocam annemin vücudunun farklı yerlerinde yağ bezeleri var doktor zararsız olduğunu soylüyor fakat ağrı yapıyor bazen bir öneride bulunabilir misiniz

sevda
sevda
9 yıl önce

ibrahim hocam anemi kürünüzü kereviz ıspanak kürünü 6 gündür uyguluyorum 5.gün kalktığımda vücudumda kaşıntı ve kabartılar oluşmuş gördüm şuanda ellerim ayaklarım şiş ve gece ateşten uyuyamadım bunun kürke bi alakası varmıdır çünkü ilaçta alıyorum ayrıca tatlı tüketimi bu kürü kullanırken hiçmi olmıycak ben çok tütetiyorum şimdiden teşekkür(hemogramım 2 )

rahime
rahime
10 yıl önce

hocam bende kansızlık (anemi) rahatsızlığım var 8 aylık hamileyim hamile olmadan öncede kansızlık vardı ilaç kullanıyordum tahlillerde hep 9.9 çıkıyor çay içmiyorum pekmez çeşitleri tüketiyorum ama durumumda bi değişikli olmuyor ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim ayrıca keniniz cvp yazdığınız için .

Yorum Ekle