Sitede 4744 kişi varparçalı bulutluAğrıparçalı bulutlu16°C

C Vitamininin Saçlara Faydaları

C Vitamininin Saçlara Faydaları

Pek çok insan saç dökülmesinden şikayetçidir. Saç dökülmesi sorunu çoğu zaman ırsi bir durumdur ancak saç özlerinin yeteri kadar doğal ve ihtiyaç duyduğu besinlere kavuşamamasının bir sonucu olarak da gelişim gösteren bir süreçtir.

Bu nedenle eğer güçlü ve göz alıcı saçlara kavuşmak istiyorsak, her şeyden önce saçlarımızın ihtiyaç duyduğu doğal içerikleri karşılamamız gerekir.

C Vitamini de bu içeriklerden sadece en önemlilerinden birisidir. Dolayısıyla saç ve saç kökleri için C Vitaminin pek çok faydası bulunur.

C Vitamininin Saça Faydaları

1. Saçın uzamasında ve gelişmesinde katkıda bulunur

C Vitaminin yeteri kadar alınmıyor olması; kişide çeşitli sağlık sorunlarının yanı sıra, saç gelişiminde de bazı problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Başlıca saç problemlerinden birisi olan kırık saçlar aslında pek çok insanda yeteri kadar c vitamini tüketiminin gerçekleştirilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Saç kırıkları bilinen saç sorunlarından sadece birisidir. Bunun yanında saçların aşırı hacimsiz ve sönük olması da bu sorunlardan diğer birkaçıdır.

C Vitaminin sahip olduğu üstün ve eşsiz anti oksidan etkisini saçlarınızda hissedersiniz. Dikkat ettiğinizde daha çok C Vitamini tüketen insanlar daha güçlü saçlara sahiptirler. Hatta çoğu zaman ilerleyen yaşlarına rağmen gür saçları ile de dikkat çekerler.

Bunun doğal bir sırrı da C Vitamini içeren doğal besinlerin düzenli bir şekilde tüketilmesidir.

2. Kepeklenmeye engel olur

Kepek sorunu aslında bir saç derisi problemidir ancak aynı zamanda saçların uzaması ve gelişmesini de engelleyen bir problemdir.

Saç derisinin, köklerin çıkmasını sağlayan kanalların tıkanması ile meydana gelen başlıca problemlerden birisi olarak kepek, aynı zamanda saçın daha cansız görünmesine de neden olur.

Kepek her ne kadar küçük ve geçici bir sorun olarak görülse de, aslında gerekli müdahale edilmediğinde, zamanla saçların büyümesi ve gelişmesi engellenmiş olur.

Bu nedenle C Vitamini önemlidir çünkü saç derisini yenileyen bir özelliğe sahiptir. Saç derisine nüfuz ederek, kökleri temizler ve yeni köklerin çıkarak, saçların gelişmesine katkıda bulunur.

Bu aynı zamanda da saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı görünebilmesini sağlar.

3. Saç kaybını önler

Böbrek üstü bezlerinin insan vücudundaki hormon dengesine büyük bir etkisi vardır. C Vitamini bu bezlerin daha etki bir şekilde çalışmasını sağlayarak, dolaylı yoldan vücudun hormon dengesini sağlamasına yardımcı olmuş olur.

Bunun bir sonucu olarak da saçlar daha güçlü olur.

4. Daha kalın saçlar

Kalın saçlar, saçlarınızın daha iyi görünmesini sağlarken, özellikle sık olması sayesinde de daha koyu görünür. Kalın ve şekil alan saç telleri için yapmanız gerekenlerin en başında da C Vitaminin eşsiz etkilerinden faydalanmak gelir.

C Vitamini içeriği sayesinde saç derinizin kan dolaşımını daha etkin bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar ve bu da saçlarınızın gelişebilmesini sağlayan en önemli etkendir.

C Vitaminin özlerini saçlarınıza uygulamaya başladığınızda, etkileri çok daha net bir şekilde gözlemeyebilirsiniz hem de oldukça kısa bir süre içerisinde.

5. Zarar görmüş saçları düzenler

Saçlarımız gün içerisinde çeşitli dış etkenlere bağlı olarak zarar görür ve kirlenir. Bu da çoğu zaman doğru bir bakım içeriğinin saçlarınıza uygulanmadığında; saçlarınızın daha karmaşık ve bozuk bir şekili almasına neden olur.

Unutulmamalıdır ki dış etkenlerin saçınıza verdiği zararın önüne geçmediğinizde, zamanla normal saç gelişimini de etkilemeye başlar.

Özellikle erkeklerin çoğu kez şikayet ettiği kellik probleminin üzerinden gelmek veya bu sorunu engelleyebilmek adına uygulanabilecek mükemmel pek çok C Vitamini karışımını bulmak mümkündür.

6. Doğal saç renginizi destekler

Saç özlerinizi yenilediğinden ve de yeni, güçlü köklere sahip kalın saçların çıkmasını sağladığından dolayı, doğal saç renginize kavuşmanızı sağlar.

Yorum Ekle