Gelin Düğün Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yaptırmalı

Gelin Düğün Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yaptırmalı

Gelin olacak bayanlar aylar öncesinden bir telaş başlar. Her bayan evlilik için çok heyecanlıdır.

En güzel şekilde ve en bakımlı olacak şekilde görünmek ister. Gelinler düğün öncesinde mutlaka bir cilt bakımından geçmeleri gerekecektir.

Örneğin eğer gelin olacak bayanın yüzünde akne ya da sivilceler varsa bunu doğal yollarla halledemelidir. Yani sivilceler için aspirin ya da patates sirke maskesi ile etkili çözümü bulacaktır.

Ya da gelin yüzünde çok fazla siyah nokta birikirse yine doğal maskelerle bunlardan kurulmak mümkündür. Cilt bakımı çok önemli bir konudur.

Evlenecek bayanın yüzünde çok fazla sivilce ya da siyah noktalar varsa evlenmeden önce cildin derinlemesine temizlenmesi gerekecektir.

Örneğin gelin bir hafta öncesinde cildinin buhar işleminden geçmesi gerekir. Buhar cildi besler ve gözenekleri derinlemesine açar.

Eğer cildin çok problemi yoksa da düğünden iki gün önce yüze süt maskesi ya da besleyici nemlendiricilerle cilt beslenir. Cilt temizleme sütü denilen bir losyonla temizlenir.

Daha sonra tonikle cilt iyice canlandırılır. Ciltteki ölü derilerden kurtulmak içinde pehling yapılır. Böylece mini bir cilt bakımı yapılıp makyaja cilt hazırlanır.

Cilt bakımı için düzenli olarak beslenmek ve sağlıklı beslenmek de önemlidir. Cilt için gerekli iyot ve minareler vitaminler alınmazsa cilt sağlıklı beslenemez.

Ve ciltte problemler oluşur. Aynı zamanda güzel ve bakımlı bir cilt içinde alkol içerikli bakım ürünlerinden de uzak durulmalıdır.

Cilt bakım ürünleri kimyasal içeriyorsa bu cilde çok hasar verir.özellikle kuru ciltler için nemlendiriciler çok kullanılmalıdır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 10
Yorum Ekle