ibrahim saraçoğlu Troid için dereotu kürü

ibrahim saraçoğlu Troid için dereotu kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sağlıkiçin bitkisel kürlerini bizlerle paylaşmaya devam ediyor.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 'nun Tiroid (hipotiroid ya da hipertiroid) şikayetlerine karşı önerdiği destekleyici bitki ''dereotu' kürüdür .
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Bu kürün özellikle nodüller için de etkili olduğunu söylüyor. Bu kürü ayrıca bitkisel olarak da yardımcı ve destekleyici kür kullanabilirsiniz.
Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) ya da Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) durumunda, dereotu kürü uygulanacaktır. Tiroid glandının her iki durumunda da kürün uygulanış tarzı aynıdır.

Dereotu kürünün uygulanışı: Sabah, öğle ve akşam aç karnına, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemekkaşığı dolusu taze yeşil dereotu bir kaç kere çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulacaktır. Bu küre hiç ara verilmeden 3 ay devam edilir.

Kürün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirin, çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekebilir. İlaç azaltımını doktorunuza danışmadan kesinlikle kendi kendinize karar vermeyin.

Tiroid nodüllerinin küçülmesinde ya da ilerlemesinde de bu kür oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alımından kurtulmuştur .Var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse dereotu kürüne daha uzun zaman devam edilebilir.
Bu konuda 5 ay sonra ilaçlarını bırakan hastaların oranı yüzde 90'dır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
131 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

39 Yorum

emine 1976

emine 1976

3 yıl önce

tsh 7.25 çıktı doktor ilaç yazdı kullanmasamda dere otu kürü kullansam olurmu yardımcı olurmusunuz.teşekkürler

Zehra

Zehra

4 yıl önce

Selam hocam ben beş aylık hamileyim tirod 2.8 dereotu kürü bebek için zararlı mı kanı sulandırırmı

Semra

Semra

4 yıl önce

Herkes soru sormuş cevap veren yok !

ahmet

ahmet

4 yıl önce

Hocam benim paratiroid bezlerimden bir tanesi fazla çalışıyor ameliyatla alcaz dediler dereotu kürünü yapsam banada faydalı olur mu acaba?

husniye

husniye

4 yıl önce

Hocam benim hipotroid cikti gecen ay 5.38 di bu ay 4.32 doktorim ilac vermedi ama bekleyelim kontrolde tutal diye. Asil sorum su ben sivilce tedavisi goruyorim tetradoks kullaniliyorum acaba ilacla birlikte dereotunu kullammmanin bi sakincasi var mi ?

Neşe hanm

Neşe hanm

4 yıl önce

Sağ lobta 15,9x9,9 mm boyutunda kostik dejenerasyon içeren hipoekoik Miks. İzlenmiştir.
Sol tarafta 3x4mm boyutunda kolloidal kist izlemiştir. Ayrıca her iki tarafta 5.7x4.2 mm boyutunda 7-8 adet hipoekok mika.
Sol servikal zincirde düzey 3te 18,3x9,9mm boyutunda hipeoekoik nodülrr nezyon izlenmiştir . tavsiyerinizi bekliyorum

Hamza

Hamza

4 yıl önce

Hocam annem de tiroid iltihaplanması var napmamı lazım

Nesrin

Nesrin

4 yıl önce

Sayın doktorum troid lobunda 5 mm çapında Sol troid lobunda 32×20mm çapında nodüller var ve hipertroidi teşhisi konuldu sizce bir ilaç tedavisi var mı hemen ameliyat olması daha doğru mu ne yapmalıyız yardımcı olursanız çok sevinirim.

Esma

Esma

5 yıl önce

Nodülüm var ne yapabilirim hocam kür size ulasmak istiyorum nasil ulasabilirim

Zerrin

Zerrin

5 yıl önce

Hocam benim 25 aylık oğlum Hipotiroid hastası yaklaşık 15 aydır ilaç tedavisi görüyor kıl alimi çok zayıf hatta yok bile diyebilirim bu kürü nasıl kullanabilirim kilo aldırmak ve iştah açmak için extra vitamin kullanıyoruz.

semra

semra

5 yıl önce

ben 40 yaşında bir bayanım. En büyüğü 35.3x19.8mm boyutta hafif ekoik benzer özelliklerde farklı boyutlarda nodüller var. Acil ameliyat dediler. Dereotu tedavi için yeterli olur mu? Ameliyat şart mı yada ameliyatsız tedavi olmamın başka yolu var mı? çabuk karar vermem gerekiyormuş.Yardımcı olur musunuz?

Demet

Demet

5 yıl önce

Hiperaktif hastasıyım ilaç kullanıyorum,dereotu kuru etkili olur mu?

hulya

hulya

5 yıl önce

Hocam,10 yıldır hipotiroid hastasıyım ve 50 mg ilaç kullanıyorum. 30 yasındayım ilaçsız bir yaşam istiyorum yardımcı olur musunuz?

Fatma

Fatma

5 yıl önce

Bu kürü bende denedim ve doktorum iyilestigimi söyleyip ilacımı bıraktı edi simdi sadece 6 ayda bir kontrole gidiyorum

gamze

gamze

5 yıl önce

bu kürü yaptim ve iyilestim. arkadaslar kesinlikle tavsiye ediyorum

cnsu

cnsu

5 yıl önce

Hocam hipotiroid hastasiyim iki aydir ilac kullaniyorum yirmi yasindayim doktor ilerde cocugun olmayabilir dedi ne yapmaliyim levotiron 75mcg kullaniyorum.
TSH 6,58
Hemogram MPV 6,75 L
T4 0,92

çağlayan

çağlayan

5 yıl önce

Merhaba hocam bu basur için ne yapilmasi gerekir yardimci olurmusunuz dereotu çiğneyip yutulmasi uygulanabilir mi şimdiden tesekkur ederim

Nilgün

Nilgün

5 yıl önce

Sayın Doktorum Sağ tiroidimde MALİGNİ KUŞKUSU var. Raporumda Sitomorfolojik bulgular papiller tirosit karsinomu "folliküler varyant" içi şüphe uyandırmıştır. Sonucun klinik ve radyolojik bulgular eşliğinde değerlendirilmesinde yarar olur. Yazıyor ameliyatım kesinleşti.Sizce ne yapmalıyım.Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim

Nilgün

Nilgün

5 yıl önce

İyi günler hocam;
Benim sağ triod de MALİGNİTE KUŞKUSU görüldü. Sitomorfik bulgular papiller tirosit karsinomu "folliküler varyant" için şüphe uyandırmıştır.Sonucun klinik ve radyolojik bulgular eşliğinde değerlendirilmesinde yara olur. Raporumda böyle yazıyor.Acil ameliyat dendi.Ne yapmalıyım.Yardımınızı bekliyorum size nasıl ulaşabilirim. Teşekkür ederim.

Ayla

Ayla

5 yıl önce

Arkadaşlar bu kürü ben 1 aydır kullanıyorum bogazım bir sıkıyordu ki camları acıyordum nefes alamıyorum diye ve 1 haftada sonucu gördüm bile her şey Allahtan şuan hiç sıkmam çarpıntım yok hamdolsun :) annem de troit hastası ameliyat olmuştu onceden suan nodulu var ona da iyi geliyor ailecek kullanıyoruz ihmal etmeden her gun ac karnına gunde 3 defa yiyin ve sonuc harika ameliyat olanlarda yiyebiliyor tabi ki

ESEN

ESEN

6 yıl önce

Hayırlı günler hocam ben 44 yaşında bir bayanım yılardan beri guatır hastasıyım.Yapılan tahlillere göre bazen günde 1 tane bazen1/2 bazende 1 ½ levatron kullanıyorum.Allah rızası için sizden bunun bir çaresi varsa yardım istiyorum.En son çekilen ultrason ve kan sonucu tahlilim

TİROİD USG RAPORU

SAĞ LOB ; 14 x 14 x 40 mm
SOL LOB : 10 X 15, 5X 45 mm kanlanmayan hipoekoik nodül
İSTHMUS ; 3,8 mm
PARANKİM ; İleri derecede heterojen görünümde izlendi
TANI : Tiroidit nodülü
HORMON
Serbest t4 0,78
TSH 8,85
Anti TPO 498,4
Anti TG 486,6

Aslı

Aslı

6 yıl önce

Benim çocuğum 6 aylık ve quatr hastası ne yapmalıyım

gülsen

gülsen

6 yıl önce

Ameliyattan 20 yıl sonra nodüller tekrar başladı ne yapmalıyım

sevda

sevda

6 yıl önce

Sayın hocam 35hafta 4 gunlukken dogan kızım şimdi 1ay 21 gunluk oldu. dogumdan 1 hafta sonra tsh 8 t3 normal ciktı 2 hafta sonra 1.7 ye düstu. dun ölculdu 9 a cıkmıs düşüp yukselmesi normalmi? dereotu kúrünü yapsam sütten bebege gecerek etkisi olurmu? yarın çocuk endokronolojiye goturecegiz tesekkurler saglıklı ve hayırlı günler

sultan

sultan

6 yıl önce

Hocam anneme hipo osmalalite vehiponatremi tanısı konuldu sürekli sodyum ve clor düşüyor poatasyum yükseliyor.serum veriliyor tekrar düşüyor.hipertansiyon ve astım hastası kardiyoloji ve göğüs bulguları normal ALLAH rızası için bize yardımcı olunuz teşekkür edrim

Seher

Seher

6 yıl önce

Bu dereotu kürünü yalnızca yemeklerden önce kullanmamız şartmı yoksa yemeklerlede tüketebilmemizde sakınca varmıdır bunu merak ediyorum bu arada ben yeni kullanmaya başladım oruç girecek uygulamayacağım 3 öğünü bu sebeple 1 öğünü uygulamış olacağım sakıncası olurmu.

Semra

Semra

6 yıl önce

Merhaba hocam,
Vucudunda yag oranı fazla olmasına ragmen yazın sıcaklarda bile terlemıyorum isilik gibi görünen ama içinden beyaz yag seklınde sıvı çıkıyor terlemek için önerecegınız kür varmıdır.teşekkürlerimi sunarım
Saygılar..

rümeysa

rümeysa

6 yıl önce

Saraç hocam benim ablamında guatırı var nodülleri çok büyük dedi doktor hatta normalde bakılınca bile dikkat çekiyor tahliller çok şükür temiz çıktı ama alınması lazım dedi bu hafta doktordan ameliyat günü bekliyoruz ameliyatsız çözüm olur mu yardimci olursanız sevinirim

ümmühan bircan

ümmühan bircan

6 yıl önce

zülal kesinlikle lahana kürü yapmayı düşünme çünkü lahana troid hastalarına yasak haberin olsun.iyotsuz tuz kullanılması gerekiyor.dereotu kürü uygulaman gerekli sanada geçmiş olsun...

zülal

zülal

6 yıl önce

Hipotroidim var 25 yaşındaym yaklaşık 5 aydır ilaç kullanıyorum fakat çok kilo aldm ve lahana kürü yapmak istiyorum sakıncası var mı? Aydınlatırsanız sevinirim Teşekkürler

ali

ali

7 yıl önce

troid lerde büyüme var.(31,12mm.) dereotu kürü kullanmak istiyorum.ameliyat deniyor, dereotu kürü ile tedavi olabilirmiyim. bu kürü nasıl ve ne kadar süre kullanmalıyım.saygılarımla.

semra

semra

7 yıl önce

slm hocam ben 6 aylık hamıleyım 5.aYDa 4,700 deydı 1ayda 6,29 oldu ılaç kullandıgım halde yaRDIMCI OLURMSUNUZ

hülya

hülya

7 yıl önce

Şuan en büyüğü 3,5cm büyüklüğünde diğerleri1,5cm civarı birçok nodülüm var.bir kez ameliyat oldum 20 yıl önce ve sol ses telimi kaybettim ikinci ameliyatın çok riskli olduğu söyleniyor.bir 15-20 gün kadar dere otu kürünü denedim ama benim boğazımı sıkıyorlar gibi oldu çok sıkıntı verdi ve ağrı hissettim boğazımda bende korktum ve bıraktım acaba bırakmasamıydım ne önerirsiniz bana..

nergiz

nergiz

7 yıl önce

hocam benim nodülüm var biyopsi yaptırdım tahlil yaptırdım çok şükür temiz çıktı ama küçük olmasına rağmen çok rahatsız ediyor beni boğuyo resmen yardımcı olur musunuz

aysel

aysel

7 yıl önce

hocam ben hipertiroid hastasiyim.cok yuksekti,doktorumun verdiyi ilacdan sonra normala dusdu.l-tryoxsin.simdi dereotu kurune basladim.insallah faydasi olur.bende nodullerde var.buyuk olculu.amelyat gerkiyor ama ben korkuyorum cunku her zaman ugurlu olmuyor.dereotunun kalin olan yerlerinide yememiz gerkirmi?

gul

gul

7 yıl önce

Hocam sizden ALLAH razı olsun. Birçok kürlerinizden faydalandım %100 sonuç aldım şu anda tiroidimi komple aldırdım aldırmış bulunmaktayım. tsh 3 tetkikim çok yüksek çıktı dere otu kürünü amelyat olmuş birine bu körü uygulayabilir mi? Şimdiden teşekkürler..

ESRA

ESRA

8 yıl önce

BENDE HİPOTİROİD HASTASIYIM İLAÇ KULLANIYORM YAKLAŞIK 10 GÜNDÜR DERE OTUNU DİREKT OLARAK MARKETLERDEKİ SATILANLAR KADARINI TUKETİYORUM HERGÜN SAKINCASI OLURMU?

ismail

ismail

9 yıl önce

Ellerde titreme, sinirlilik çok çok, kolay heyecanlanma ve kolay ofkelenme.. Kaslarda gucsuzluk, insanlardan uzaklık, üşüme veya kendini soğuk hissetme.. kekemelik.. ne yapayım? hocam ltf yardım edin
***

Melek

Melek

9 yıl önce

Sayın Doktorum triodin yavaş çalışması ve nodüllerim için 2 aydır. dereotu kürü uyguluyorum. Sabah öğle akşam yemeklerden önce 5 gr. dereotun çiğneyip yutuyorum. Bu arada 10 kilo verdim.
merak ettiğim bu 3 aydan sonra küre devam edecekmiyim, yoksa bir müddet aradan sonra devam edecemiyim. tşk ederim

Yorum Ekle