Gebelikte Bıldırcın Eti ve Yumurta Yemek

Gebelikte Bıldırcın Eti ve Yumurta Yemek

Bıldırcın bir kuşgiller sinden olup eti çok tercih edilmeyen ve çok fazla yenilmeyen bir kuş türüdür. Peki, hamile bayanların bıldırcın eti yemesi doğrumdur.

Aslında bu konu hakkında pek çok şey bilinmez. Ancak gönül rahatlığıyla bıldırcın eti yiyebilirsiniz. Bıldırcın eti yemekte tereddüt ederseniz de doktorunuza başvurabilirsiniz.

Bıldırcın eti ancak bıldırcın eti yiyecekseniz de çok iyi pişirmeniz gerekir. Çünkü az pişmiş bıldırcın eti hamile bayanda gıda zehirlenmesine yol açar.

Gıda zehirlenmesi sonucunda kurşun gibi zararlı maddelerden dolayı da fetüsün zehirlenmesine yol açar. İşte bu yüzden çok iyi kaynattınız.

Bıldırcın etinin protein ve diğer mineraller açısından çok değerli olduğunu biliyoruz. Ancak yine de çok dikkatli olunuz. Bu hayvanlar çeşitli bilinmeyen şeylerle beslendikleri için bazen hamile bayana zarar verebilir.

Ayrıca bazen kümes hayvanları bıldırcın da dahil olmak üzere çeşitli hormonlara ve kimyasallara maruz kalabilmektedir. Hamile bayan da bunu yediği zaman fetüsün gelişimine çok büyük zarar verebilir.

Bıldırcın etinin yanında bir de bıldırcın yumurtası da vardır. Bıldırcın yumurtası iyi piştiği zaman hamile bayan için aslında çok faydalıdır.

Ancak bıldırcın yumurtasını pişirirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kötü kokmuş sarısında leke olan yumurtaları kullanmayınız.

Az pişmiş yumurtalar bilindiği gibi gıda zehirlenmesini beraberinde getirdiği için hamile bir bayanın bu konuya çok dikkat etmesi gerekir.

Yine de şu unutulmamalıdır. Hamilelik gibi bir durumda bilmediğiniz daha önce tadını almadığınız besinlerden uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
30 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle