Kurdeşen ürtiker için süpürge tohumu kürü

Kurdeşen ürtiker için süpürge tohumu kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Habertürk'de yayınlanan Saba Tümer'in programında kurdeşen diğer adı ile ürtiker şikayetine karşı süpürge tohumunu önerdi.

Tıp dilinde Ürtiker adı ile anılan kurdeşen, bir allerji çeşididir . Ciltte aniden başlayan ve bir kaç saat sürebilen dayanılmaz kaşıntılar ile kendini göstermektedir.

Ciltte görülen küçük, kırmızı kabarcıklar, bir müddet sonra şişebilir. Bu belirtiler, bazen çok kısa zamanda geçebilir, bazen de uzun süre devam etmektedir.
Sebebi, böcek ya da arı sokması, bozuk yiyecekler, bazı yiyecekler, bazı ilaçlar ya da aşırı derecede heyecanlanma olabilmektedir. Tedaviye başlamadan önce hastalığı doğuran sebebi bulmak gerekmektedir.

Kurdeşen-ürtiker için süpürge tohumu kürü

Bir yemek kaşığı süpürge tohumunu (Aktarlardan temin edebilirsiniz) havanda iyice ezdikten sonra günde iki defa (sabah-akşam) aç karnına birkaç yudum su ile için. Bu kür kurdeşene karşı % 60- % 70 oranında etkilidir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
37 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

2 Yorum

Hülya Nart

Hülya Nart

5 yıl önce

Ürtiker tedavisi için süpürge tohumu kürü kaç gün uygulanmalıdır.Saygılar

Kesin çözümmu acaba ben dün başladım etkisini kaç gunde göst

Kesin çözümmu acaba ben dün başladım etkisini kaç gunde göst

5 yıl önce

Kesin çözümmu acaba ben dün başladım etkisini kaç Günde gosteriyor.bende başladığı zaman 4-5 gün suruyor.3 yaşından beri bu hastalıkla yasıyorum lütfen yardımcı olunn

Yorum Ekle