Malatya Güncel

Malatya'da 186 bin 857 öğrencinin karne heyecanı

2021-2022 eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte Malatya'da 186 bin 857 öğrenci karne aldı.

2021-2022 eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte Malatya'da 186 bin 857 öğrenci karne aldı.

Malatya - Fırat İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine, Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkan yardımcısı Hakkı Pekel, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ''Çocuklarımız bir yıl boyunca yapmış olduğu çalışmaların ödülünü karneleriyle öğretmenlerinden alacak. Zaman zaman gerek televizyonlarımızda gerek basın yayın organlarımızda gerekse eğitim adı altında eğitime yön verme anlamında aklı sıra çocuklarımız çalışmasın, yorulmasın, bol bol dinlensin, tatil yapsın şeklindeki bir anlayışın egemen olduğunu görüyoruz. Tabi ki çocuklarımız oynayacak, tatilde yapacak ama bu uzun süreli değil. Bir makine nasıl uzun süreli çalışmadığı zaman paslanır ve eski işlevini yerine getirmiyorsa insanda aynen böyledir'' dedi. Velilere de çağrıda bulunan Gürkan," Bugün ülkemizde eğitim kurumlarına baktığımızda burada mezun olup, mesleğe atılanlar olarak sahada ve pratik alanda çok zorluklarla karşılaşıyoruz. Veliler, çocuklarınızı en iyi bir şekilde yetiştirme içinde olmanızı temenni ediyorum. Sadece bir okul formatına öğrencinin bütün genel davranışını ve eğitimini hapsederseniz yanılırsınız" ifadelerini kullandı.

Bir eğitim öğretim sezonunun daha sonuna gelindiğini anımsatan Vali Hulusi Şahin, "Hepinizin bildiği üzere çok sıkıntılı, çok problemli ve hepimize büyük problem yaşatan bir pandemi sürecinden çıktık. Pandemi sürecinde en çok zarar gören öğrencilerimiz oldu. Çünkü öğrenme süreci aynı kapılar gibidir belli yaşlarda, o kapılar açılır belli yaşlar geçtikten sonra da o kapılar kapanır. Yıl boyunca çocuklarımız örgün eğitim alamadıkları için özellikle küçük yaştaki çocuklarımız çok ciddi zarar gördüler" şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin, pandemi sürecinde kaybedilen 2 yılı telafi edebilmek için özverili bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Şahin, " Öğretmenlerimiz bu yılı gerçekten çok büyük fedakarlıklar göstererek, çocuklarımızın kaybettiği zamanı yeniden kazandırmak için çaba gösterdiler. Gerçekten bu fedakarca çalışma kaybedilen 2 yılı yeniden telafi edilmesi sürecinde öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Veliler olarak da bizler, öğretmenlerimize bu süreçte olabildiği kadar yardımcı olduk. Bundan sonra daha da yardımcı olalım. Değerli velilerimiz eğitimi esas itibariyle öğretmen yapar, lütfen öğretmenlerime tabi olalım. Onların söylediklerini mutlaka dinleyelim. Emin olun ki onlar çocuklarımız, gözbebeklerimiz için çırpınıyorlar. Onların söyledikleri reçeteyi uygularsanız emin olun çocuklarımız bundan çok istifade edecektir. 2022-2023 eğitim öğretim yılına, bu yaz hepimiz çok iyi hazırlanıp tam motivasyonla yazı geçirelim" diye konuştu.

Törenin ardından Vali Şahin ve beraberindeki il protokolü öğrencilere karnelerini dağıtıp son ders zilini çaldı. Karnelerini alan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Battalgazi, Belediye, Hatice Özdemir, Hulusi Şahin, Malatya, Mesut Samanlı, MHP, Osman Güder, Selahattin Gürkan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir