Osman Güder

Osman Güder

Battalgazi Belediye Başkanı. Osman Güder kimdir? Osman Güder, Türkiye'nin Malatya ilinin Battalgazi ilçesinin belediye başkanıdır. Veterinerlik eğitimi alan Güder, daha önce AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev almıştır. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'nin adayı olarak seçimleri kazanarak Battalgazi Belediye Başkanı olmuştur. Güder evli ve 5 çocuk babasıdır.

Tümünü Göster

Battalgazi Belediye Başkanı olan Osman Güder, evli ve 5 çocuk babasıdır. Eğitimini Elazığ Fırat Üniversitesi Veterinerlik Bölümü'nde tamamlamış ve veteriner hekim olarak çalışmıştır. Siyasi hayatına 2001 yılında AK Parti Malatya Teşkilatı'nın kuruluşunda yer alarak başlamış ve 2002 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi seçilmiştir. 2007 yılında ise Tanıtım ve Medya'dan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

2012 yılında AK Parti Malatya Merkez ilçe Başkanlığı görevini üstlenen Güder, 2013-2018 yılları arasında da AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür. 11 Ocak 2019 tarihinde AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı olarak seçilmiş ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Battalgazi Belediye Başkanı seçilmiştir. 05 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başlamıştır.