Malatya Yaşam

Vali Yazıcı, "TYP kalıcı kamu personeli olmanın bir yolu değildir"

Toplum Yararına Program (TYP) ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Valisi Ersin, TYP'nin kalıcı kamu personeli olmanın bir yolu olmadığını söyledi.

Toplum Yararına Program (TYP) ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Valisi Ersin, TYP'nin kalıcı kamu personeli olmanın bir yolu olmadığını söyledi.

Malatya - Deprem bölgesi Malatya'da, Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde istihdam edilen personellerle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı, sözleşmeleri sona eren TYP'lierin program bitimi neticesinde kısa mesaj yoluyla İşkur İl Müdürlüklerine davet edileceğini ifade ederek, sürecin başladığını kaydetti.

Vali Yazıcı, süreleri dolan personellerin İşkur hizmetlerinden yararlandırılarak şartları tutanlar işsizlik ödeneği, işbaşı eğitim programı kapsamında mesleki eğitim kurslarına, çalışmak isteyenlerin ise özel yönlendirileceğini ifade etti.

İhtiyaç duyulması halinde TYP kontenjanı tahsisi yapılacağını da kaydeden Vali Yazıcı, sürdürülen kamu hizmetlerinde aksamaların yaşanmayacağını söyledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Deprem, İŞKUR, Malatya gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir