Rüyada Kaz Görmek

Rüyada kaz görmek nedir? ne anlama gelir?

Rüyada kaz görmek güzel ahlaka, iyiliğe, dostluğa, ele geçecek paraya, helal mala, hayır ve berekete yorulur. Kaz sı, ululuğa, mevki, makama, mertebenin yüceliğine ve iyilikle tanınmaya işaret eder. Rüyada kaz, zevceye ve hizmetçiye de işarettir.

Bazı kere de rüyada kaz görmek, kadir ve kıymetli, takva ve vefa sahibi, ibadet ehli ve iffetli olan birtakım kimseler anlamına da gelebilmektedir.

rüyada kaz görmek

Rüyada kaz görmek mal ve nimet ile tabir olunur. Rüyada kaz güzel ahlaklı, iffetli ve insanlar için hayır dileyen kimselere, evin hanımını ifade eder. Bir yerden kaz sesleri işitmek, o bölgede meydana gelecek üzücü gelişmelere delalet eder.

Kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişiler var demektir. Kirmani'ye göre; rüyada kaz ve ördek görmek, asil bir ye mensup zengin ve gösterişli bir kadınla tabir olunur. Bazı tabirciler derler ki, kaz, kadir ve kıymetli, takva ve ibadet sahibi ve iffetli olan birtakım insanlara işarettir. Asil bir aileye mensup zengin ve kerem sahibi bir adama delâlet eder.

Rüyada beyaz kaz görmek

rüyada beyaz kaz görmek

Beyaz evcil kaz para, mal ve nimettir. Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki: Rüyasında beyaz kaz ve ördek gören, mal sahibi olup zenginleşir. Bu rüya zevceye, siyah kaz ve ördek ise hizmetçiye delâlet eder.

Rüyada kaz görmek

Rüyada kaz yakalamak

Yardım seven, sözünü esirgemeyen, patavatsız dosttur. Yine rüyada kaz yakalamak ise ele geçecek iyi paradır. Rüyasında kaz yakalamak veya kişinin rüyasında kaz yakaladığını görmesi maddi kazanç sağlamaya yorumlanır.

Rüyada kazla konuşmak

Rüyada kazın kendisiyle konuştuğunu görmek, zengin bir kadın ile sefere çıkmaya ve bu yolculukta elde edilecek hayır ve berekete işarettir. Yine rüyada Kazın, kendisi ile konuştuğunu gören, zengin bir kadınla yolculuğa çıkar ve bu yolculukta hayır ve bereket elde eder.

Bir kimse rüyada kaz ile konuşursa, hanımı tarafından sefer ve yüceliğe nail olur. Kaz ile konuşmak kadın cihetinden şeref ve yücelik bulmaya işaret eder.

Rüyada kazların bağrışması

Evinde veya sinde birçok kazların bağrıştıklarını görmek, musibet ve bela geleceğine hüzün ve kederle karşılaşılacağına delalet eder.

Rüyada sürüyle kaz görmek

Rüyada kaz

Sürülerle ördek ve kaz görmek ucuzluk, bereket ve nimete; azını görmek de aileye delalet eder. Sürülerle kaz ve ördek, ucuzluk, bereket ve nimete; azını görmek de aileye alâmettir.

Rüyada kaz kesmek

Rüyasında bir kaz veya ördek kesip etini yediğini görmek, zevcesi tarafından gelecek mal ve mülke delâlet eder. Yine Rüyada kaz kesmek, servet sahibi bir bayandan elde edilecek rızka yorumlanır.

Rüyada kaz eti yemek

Bir başka rivayete göre de: Kaz eti yediğini gören kimse, komşularından mal. Zengin ve neşeli bir kadınla rızıklanır. Kaz eti, komşu ve yakınlarından bir kadın eliyle rızıklanmaya işarettir. Kaz eti yemek size zararı dokunacak birisiyle ortak hareket edeceğinize yorumlanır.

Rüyada kaz kovalamak

Rüyada kaz kovalamak, rızkının peşinde koşmaya, hayallerini gerçekleştirmeye, işlerinde başarılı olmaya, mala yahut ta bekâr için zengin biriyle evliliğe işarettir.

Rüyada kaz yumurtası görmek

Rüyada kaz yumurtası görmek bazen evlada, itibara, kazançlı mala elde etmeye, helal rızka. Makam ve mevkie, istek ve arzuların gerçekleşmesine yorum edilir.

Yine rüyada kaz yumurtası görülmesi kolaylıkla elde edilen rızka işarettir. Rüyada kazın yumurtladığını görmek, çocuk ile tabir olunur.

Rüyada kaz avlamak

Rüyada kaz avlamak nimet, kazanç, para, mal, berekete hayır ve ganimete delâlet eder.

Rüyada kaz ısırması

Rüyada kız ısırması ev sahibinin rahat edeceği bir seneye işaret eder.

Rüyada yaban kazi görmek, ucuzluk, bereket ve nimet ve çok mal ile, bir rivayete göre büyük ve asil bir kadinla yorumlanir. Bu rüya; ucuzluk, bereket, ni'met ve çok mal demektir. Bir rivayete göre büyük ve kıymetli bir kadını ifade eder. Yaban kazı bulmak, almak ve kesmek; diğer kuşlar gibidir. Fakat, yukarıdaki yorum dikkate alınmalıdır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
531 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi