Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek evin hanımına yorulurken, beyaz tavuk hayırlı kadına yorulur. Bazen canlı tavuk görmek gayet samimi ve içten biri ile evlenmek anlamına gelir. Derler ki, tavuk, güzelliği yanında ahmaklığı ile de tanınan bir kadına delalet eder. Bekarlar için tavuk, evliliktir. görülen tavuklar evin hanımı demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

1- Rüyada Beyaz Tavuk Görmek

İslami rüya tabirlerinde rüyada beyaz tavuk görmek hayırlı bir kadına yorulmaktadır. İslam Alimi Kirmanî der ki beyaz tavuk görmek, dünya malına ve güzellik sahibi kadına işaret eder. Beyaz tavuk, güzel ve mutlu haberler alacağınızın işaretidir. İş hayatında başarılı olmanın habercisidir.


2- Rüyada Canlı Tavuk Görmek

Aile hayatınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Canlı tavuk mutluluk ifadesidir. Görülen canlı Tavuk sevinç demektir. Kişinin rüyasında canlı bir tavuk görmesi zahmetsizce elde edilecek mala işaret etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

3- Rüyada Tavuk Sürüsü Görmek

Kişinin rüyasında tavuk sürüsü görmesi berekete işarettir. Evinde sayılmayacak derecede tavuk sürüsü olduğunu gören kimse amir olur. Tavuk sürüsü zenginlik anlamına da gelmektedir.

Bir kimsenin tavuk sürüsü görmesi, zenginliktir. Kirmanî demiştir ki: Tavuk sürüsünü bir yere toplamak hayır, mal ve nimete işaret eder. Rüyasında birçok tavuklar olduğunu gören, bir topluma başkan olur.


4- Tavuk Horoz Görmek

Tavuk evin hanımına, horoz ise evin beyine işaret eder. Rüyanda tavuk horoz görülmesi bir çocuğunuzun olacağına veya biriyle arkadaş olacağınıza işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

5- Rüyada Kahverengi Tavuk Görmek

Cafer-i Sâdık; kahverengi tavuk görmeyi güzel zevce, iyi hizmetçi ve sadık hizmetkar olarak tanımlamıştır. Kişinin rüyasında kahverengi tavuk görmesi, yaşantısının mutlu ve güzel şekilde ilerleyeceğine delalet eder.


6- Rüyada Tavuk Almak

Tavuklarla birlikte kafes almak, işlerinin yoluna gireceğine işarettir. Kafes içinde tavuk görmek ev almak demektir. menfaat elde edeceğinize yorulur. Bazen de tavuk almak mutluluk demektir.

Tavuk aldığını gören kimse hazmı kolay olan helal rızka nail olur. Tavuk etini aldığını gören kimse mal elde eder.


7- Tavuk Pisliği Görmek

Kişinin rüyasında tavuk pisliği görmesi mal ve temizlikle yorumlanır. Tavuk pisliği eline almak, gören kişinin eline mal ve para geçeceğine yorulur.


8- Rüyada Tavuk ve Yumurta Görmek

Tavuk; kadına, yumurtası; kuvvette işarettir. Kişinin rüyasında tavuk ve yumurta görmesi, gördüğü tavuk ve yumurta miktarınca mal sahibi olacağına yorulur. Bazen de bu rüya çocuğunuzun olacağını haber vermektedir.


9- Rüyada Yumurtlayan Tavuk Görmek

Rüyada tavuğun evde yumurtladığını görmek, güzel bir kadından gelecek maldır. Yumurtlayan tavuk; hayatta önemli ilerlemeler kaydedeceğinize işarettir.

Tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına delalet eder. Evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından mal elde edeceğine işarettir.


10- Rüyada Kırmızı Tavuk Görmek

İbn-i Sîrîn (rh.a.) göre: Kırımızı tavuk görülmesi, evin hizmetçilerine, piliçleri de hizmetçilerin evlatlarına işarettir.

Hasta kimsenin kırmızı bir tavuk görmesi, o hastanın afiyet bulacağına, sağlığına kavuşacağına işarettir.


11- Rüyada Siyah Tavuk Görmek

Bazen siyah tavuk görmek, yetimleri terbiye eden ve onlara sadaka toplamak için gayret gösteren menfaatti bir kadına yorumlanır. Siyah tavuğu görmek, daha iyidir. Sadık bir hizmetçi anlamına gelmektedir.

Siyah tavuk görmek saygı göstergesidir. Rüyasında siyah bir tavuk gören kimse bulunduğu ortamda saygı gören bir kimse olacağına işaret eder.

Derlerki: bir kimse rüyasında siyah bir tavuğu boğazladığını görse, sevdiğiyle evlenir.


12- Rüyada Yolunmuş Tavuk Görmek

Yolunmuş tavuk mal ve nimettir. Yolunmuş tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yorulur. Bazen de hazmı kolay rızka işarettir. Tavuk eti şifaya, kanadı ve yelesi mala işarettir.

Yolunmuş tavuklar, rahatlatıcı elbise; şiddet halinde bulunan kimse için şiddet ve gamdan kurtulmaktır.


13- Rüyada Tavuk Temizlemek

Aile hayatında yaşanacak uyuma işaret eder. Tavuk temizlemek refah içinde bir şehir yaşantısı sürdüreceğinize işarettir. Üzgünseniz sevineceğiniz, borçluysanız borcunuzun ödeneceğine delalet etmektedir.


14- Tavuk Öldürmek

Tavuk öldürmek, hazmı kolay, helal rızktır. Rüyada tavukları öldürdüğünü görmek, bir topluluğa önder olmaya işarettir. Kesilmiş tavuk eti nimet ve tüyü maldır. Kadının tavuk kanı akıtması misafir gelmesine yorulur. Bir tavuk boğazladığını gören kimse evlenir.


15- Rüyada Tavuk Beslemek

Tavuk beslemek, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize yorumlanır. Bolluk ve bereketin habercisidir.

Tüylü tavuklar beslemek, rahatlatıcı elbiseye, şiddet ve üzüntüden kurtulmaya işaret eder.


16- Kesilmiş Tavuk Görmek

Ibni Kesir'e göre; tavuk kadınla yorumlanır. Piliçler de çocuklardır. Tavuk eti ve tüyü, mal ve nimettir. Bir tavuğu kestiğini gören, genç biriyle evlenir.


17- Rüyada Sarı Tavuk Görmek

Rüyada görülen sarı tavuklar, neşeli ve asil bir kadındır. Bazen de sarı tavuk, çocuk sahibi bir kadındır.


18- Rüyada Tavuk Tutmak

Bir tavuğu tuttuğunu ve onun horoz gibi piliçleri olduğunu görmek evlat ile tabir olunur. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder.


19- Kümes Dolusu Tavuk Görmek

Kümes dolusu tavuk kadınlar için ve evliler için büyük bolluk, zenginliktir. Kuluçkaya yatmış tavuk, evli kadınlar için çocuk anlamına gelir. Bekâr kimse için ise evlilik veya ev almak anlamına gelir.

Kümesin için dolu tavuklar, berekete, eve, sevinç ve feraha delalet eder. İçi tavuklarla dolu kümes görmek, iyi bir kadınla evliliğe, hayırlı bir hizmetçiye ve rızka delalet eder.

Birbirinden İlginç Tavuk Cinsleri İçin Tıkla!

Paylaşmak İstermisin?

Bir süre canınızın sıkılmasının ardından sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacağınıza yorulur. Rüyada tavuk, aile hayatınızın düzene girmesine ve geçireceğiniz güzel günlere işarettir.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada tavuk görmek, üç vech ile tâbir olunur:

  1. Güzel zevce,
  2. Güzel hizmetçi,
  3. Sadık hizmetkar.

Kirmanî demiştir ki: Rüyada birçok tavukları olduğunu ve onları bir yere topladığını görmek, hayır ve nimete delalet eder.

İbn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Tavuk, evin hizmetçilerine, piliçleri de hizmetçilerin evlatlarına delalettir. Rüyada nice tavuğu olduğunu görmek, bir cemaate reis olmaya işarettir. Tavuk eti ve tüyü mal ve nimete işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
566 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi