Rüyada Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yumurta görmek; mutluluğa, zenginliğe, kuvvette yorumlanır ve evliliğin işareti olmakla birlikte kolaylıkla elde edilen nimet anlamına gelir. Elinde taze pişmiş yumurta, zor ve çetin işlerin halledilmesine ve mala, işmiş yumurtayı soyduğunu görmek, hizmetçilerinin malına nailiyete işarettir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarısı altın ile tâbir olunur. Ördek veya martı yumurtası; yoksul çocuğa, Serçe yumurtası; mutluluk ve hayra işarettir.

yumurta görmek; Güzel kadınlara, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye delalettir. Yumurta, evlat, zevce, hizmetçi ve mala delâlet eder. Çok sayıda yumurtanızın olduğunu görmek; gördüğünüz yumurta miktarınca çocuk sahibi olacağınıza tabir olunur

Rüyada tavuğun yumurtlaması, çocuk ile tâbir olunur. Cafer-i Sâdık (r.a.) yumurtayı şu şekilde yorumlamıştır:

  1. Hacet talip etmek,
  2. Ehl-i Beyt,
  3. zaman
  4. İzzet,
  5. Zevce,
  6. Rütbe,
  7. Murada ermek,
  8. Hizmetçi,
  9. Rüyada yumurta görmek Evlat demektir.

Rüyada Yumurta

Yumurta Pişirip Yemek

Rüyada taze bir yumurtayı kırıp yağda pişirdiğini ve yemek, izzet, ferahlık, sevinç, rızık, menfaat ve mala alâmettir. Turna kuşunun yumurtası, fakir ve miskin evlada işarettir. Rüyada kendisine bir yumurta verildiğini görmek, şerefli ve aziz bir çocuğun olmasına işarettir. Pişmiş yumurta yemek; zahmetle elde edeceğiniz mala yorumlanır.

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada çiğ yumurta yemek, haram mala delâlet eder. Çiğ yumurta yediğini görmek, hüzün ve kedere işarettir.

Tavuğun Yumurtlaması
Tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu olur. Taze pismiş yumurta, kolaylıkla elde edilen rızıktır. Çiğ yumurta yediğini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düşer.

Rüyada Yumurta Görmek Ne Demektir

Çürük Yumurta; Bir kimsenin rüyada çürük yumurta görmesi, çocuklarından veya çalıştırdığı kişilerden hayır görmeyeceğine alamettir.

Rüyada yumurta görmek ne anlama gelir?

Yumurtanın kabuğunu yediğini gören kimse örtülü bir şeyin üstünü açar.

Kucağına beyaz bir horozu alıp horozdan piliçler çektiğini görse, o yerde bir öğretmen tarafından çocuklara öğretilecek ilim ve sanata işarettir. Yumurtasının çok olduğunu gören kimsenin, zayi olmasından korkulan mal ve eşyasına işarettir.

Ahırda Yumurta; başkaları tarafından iyi kabul göreceğine delâlet eder.

Rüyada Yumurta Nedir

Rüyada papağan Yumurtası görmek: takva sahibi bir hizmetçiye işarettir. Elinde taze pismiş yumurta görse, muvaffak elması için daima çeliştiği zor bir isin meydana çıkmasıyla mala nail olur. Bir kimsenin rüyada papağan kuşunun yumurtasını görmesi, takva sahibi ve iffetli bir hizmetçiye delâlet eder.

Pumanin yumurtası, fakir ve miskin evlada işarettir. Kendisine bir yumurta verildiğini gören kimsenin şerefli ve aziz bir çocuğu olur.

Rüyada Çok Yumurta görmek: Bekar için evlenmeye, evliler için erkek çocuğa işarettir.

Rüyada Yumurta Soymak

Pişmiş yumurtayı soyduğunu gören kimse mala erişir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarisi altındır. Yumurta evlada, kan ve hizmetçiye de işarettir. Yumurta bazen, kabirlere, güzel kadının dişlerine, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye işarettir.

Editörün Seçtikleri

Koronavirüs salgını alınan önlemlere rağmen durdurulamıyor

Koronavirüs salgını alınan önlemlere rağmen durdurulamıyor

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor

Ağrılı minikler Bisiklet için biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı

Ağrılı minikler Bisiklet için biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı

Eksi 18 dereceyle Ağrı Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Eksi 18 dereceyle Ağrı Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Urfa'nın unutulmaz sesi Kazancı Bedih Kimdir?

Urfa'nın unutulmaz sesi Kazancı Bedih Kimdir?

Lütfen Rüyaya puan verin!
1119 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Dooğan

Dooğan

10 ay önce

Slm rüyamda dışarda kapının önünde 500 g pilastik kutuların içinde kırmız meyve yani nartanelerı çilek kuş üzüm daha değişik meyveler heps ı kırmız tanıdığım karı koca kutuları teker teker bodruma taşıyorlar bende kutulardan birer avuç alıp yiyorum sonra gördüm kutuları bodrum sıra sıra dizmişler bodrum çıktım kadın ben helâllaşmak istedim o sırada elimde yumruk büyük bir yumurta ve birden çatladı ama kırılmadı

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi