Rüyada Horoz Görmek

Rüyada Horoz Görmek, Siyah Beyaz Horoz Kovalaması Ne Anlama Gelir?

da horoz görmek çok iyi sayılır. Rüyada horoz görmenin anlamı sıkıntıların geçeceğini müjdeler. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkân bulunan biri olarak ta yorulur. Bir kimsenin rüyasında siyah ve beyaz renkte bir horoz görmesi rüyayı gören kişinin çalıştığı işte yönetici konumuna geleceğine işaret eder. Rüyada horoz, sevimli bir erkek çocuktur. Bir kimsenin rüyada aldığı horoz, onunla bir adamın arasını bulmaya işaret eder. Yine rüyada horoz görmek, muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert bir erkeğe işarettir. Rüyasında horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya âlimlerin yanlarına gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine işaret eder, denilmiştir. Bazı kere horoz, muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert bir erkeğe yahut bulduğuyla kanaat eden ve nasibi az, sıkıntısı çok olan kimseye tabir edilir.

Rüyada beyaz horoz görmek, beyaz horoz güzel sözlü, güzel huylu ve güzel ahlaklı bir erkeğe işaret eder. Yani bu rüyayı gören kimse için beyaz horoz kısmet demektir. Rüyayı gören kişiyi bekar ise bir evlilik beklediğine delalet eder. Bazen de beyaz horozlar salih ve emin bir dosta delalet eder. Rüyada bir horozun gagasıyla kendisini bir veya iki kere vurduğunu gören kimseyi öldürür. Horoz, müezzine yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye işaret eder. Bazen de horoz kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir kimseye tabir edilir. Bazen de horoz, çok evlenen adama yahut simsara yahut bekçiye işaret eder.

Kirmanî demiştir ki: Rüyada horoz görmek evlat veya hizmetçi ile tevil edilir. Rüyada üzerine bir horozun hücum ettiğini görmek, düşman sebebiyle gelecek üzüntüye delâlet eder. Bir kimse rüyada bir horoz aldığını görse, o kimsenin erkek bir çocuğu olur yahut bir ev satın alır yahut bir kaybı geri gelir veya kaybından haber gelir. Civcivler, hizmetçilere işaret eder. Bir kimse rüyada kırmızı bir horoza rasgeldiğini görse, bir hizmetçiden istifade eder. Bir horoz ile mücadele ettiğini gören kimse, bir kimseyle tartışır. Horozdan kendisine istenmeyen bir şey isabet etmişse, o kimseden de kendisine horozdan isabet eden şeyin miktarınca kötü gördüğü bir şey isabet eder.

Rüya tabircileri horozu evin erkeği ve efendisi olarak tabir etmişlerdir. Rüyada görülen tavuk da evin hanımını temsil eder. Bir kimsenin rüyada horoz görmesi, müezzine, hatibe veya güzel okuyan kimseye delâlet eder. Bazı kere de horoz görmek, kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir adama delâlet eder. Çünkü horoz namaz vakitlerini hatırlatır ve kendisi namaz kılmaz. Rüyada bir horoza malik olduğunu görmek, erkek bir çocuk ile tabir olunur ve o kimsenin bir erkek çocuğu dünyaya gelir. Rüyada görülen küçük horozlar, küçük hizmetçilere yahut çocuklara veya evlâtlara alâmettir. Rüyada bir horoz tutup kucakladığını görmek, ulvî makam ve yüce himmet sahibi biriyle dost olmaya işarettir.

Rüyasında birçok tavuklar görmek, bir cemaat üzerine reis ve âmir olmaya işarettir. Rüyada tavuk eti ve tüyü görmek, mal, nimet, rızık ve menfaate delâlet eder. Cafer-i Sadık (r.a.) demiştir ki: Rüyada karatavuk horoz görmek dört şekilde tabir olunur:

  • Saliha ve abide zevce,
  • Çalışkan bir adam,
  • Hayır, yolunda sadık arkadaş,
  • Efendisine bağlı ve itaatkâr hizmetçi.

Yine Cafer-i Sadık hazretleri demişlerdir ki: Rüyada horoz, üç veçhe ile tabir olunur:

  1. Hayırlı Eş,
  2. Güzel hizmetçi,
  3. Sadık hizmetkâr.

Rüyada horozun öttüğünü duymak, iyi ve sevinçli bir habere delâlet eder. Çünkü horozlar ekseri sabah ezanı vakti öterler. Rüyada, evine bir horozun girip evde olan ları topladığını görmek, müezzinin bir şeyinin çalınacağına işarettir. Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkân bulunan biri olarak ta yorumlanır.

Horozları döğüşürken görmek, çocuk ve kadın yüzünden meydana gelecek kavgaya; göstermelik efeliğe, boş kibirlenmeye, Horoz döğüştürmek, alim, hatip, müezzin vb. kimselerin arasını açarak fitne ve dedikodu çıkartmaya yahut gözünün kör olmasına delalet eder.

Horoz prestij ve gurur demektir. Rüyada horoz beslemek, erkek bir çocuk ile tâbir olunur ve o kimsenin bir erkek çocuğu dünyaya gelir. Yeni horez beslemek; muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert birne işarettir. Bu rüyayı görenin eline para geçecektir. Cesur bir adama da işaret eder.

Rüyada horoz görmek çok iyi sayılır. Horoz sıkıntıların geçeceğini müjdeler. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır. Rüya tâbircileri horozu evin erkeği ve efendisi olarak tâbir etmişlerdir.

Horoz beslediğini gören, ulvî makam ve yüce himmet sahibi biriyle dost olmaya işarettir. Rüyada kazları otlatıp beslediğini görmek, fakir bir kavim üzerine âmir olmaya delâlet eder.

rüyada horoz dögüstürmek, alim, hatip ve müezzinler arasinda fitne cikarmak suretiyle onlan birbirleriyle ugrastirmaya isaret eder.

Horozları döğüşürken görmek, çocuk ve kadın yüzünden meydana gelecek kavgaya; göstermelik efeliğe, boş kibirlenmeye, Horoz döğüştürmek, alim, hatip, müezzin vb. kimselerin arasını açarak fitne ve dedikodu çıkartmaya yahut gözünün kör olmasına delalet edeer.

Müezzine, güzel ve etkili söz söyleyen kimseye, yerli yersiz söz söylemeye, evin erkeğine yahut oğul evladına, Horoz ile mücadele etmek biriyle münakaşa etmeye, Horozun ibiği ile kişiye zarar vermesi yaralanmasına, Horoz kesmek namaza önem vermemeye, Horozun ölmesi müezzinin, hatibin yahut kişinin kendisinin vefatına, Horoz, bulduğu ile yetinen cömert bir kimseye, Kişinin kendini horoz olmuş görmesi vefat etmesine delalet eder.

Öten bir horoz görmek, yakında evleneceğinizi haber verir. Horoz dövüşü görmek ise, içinde bazı huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir. Ayrıca rakiplerinizle de tartışacaksınız. Horoz aynı zamanda şöhret ve başarıya da işaret eder. Sabah vakti horoz sesi duymak, güzellikle olarak yorumlanır.

Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır.

Öten horoz evlilik ve mutluluk habercisidir. Eğer horoz dövüşü gördüyseniz, aile içi huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir.

Kişinin sıkıntılarının geçeceğine işaret eder. Güçlü ve elinde türlü imkanları olan bir kimse olarak da yorumlanır. Horoz ne kadar güzel ise kısmet de o kadar büyük olur.

Rüyada bir horozu olan yabanci bir adama söz ge çirir, horozu kestigini gören, düsmanina üstün olur. Horoz sesi duymak hayirli bir habere delalet eder.

Kirmani ye göre: rüyada horoz görmek evlatla yorumlanir. Üzerine bir horozun saldirdigini gören bazi dost ve düsmanlari yü zünden üzülür.

Cabir ül Magribi ye göre: elinde bir horoz oldugunu gör mek, bir çocugu olacagina delalet eder. Rüyada beyaz horoz görmek iyi ve emniyetli bir hizmetçiye isarettir. Bir horozla kavga ettigini gören biri tarafindan bir felakete ugrar.

Horoz kestigini görenin hizmetçisi vefat eder. Bir horozu tutup kucakladigini gören, iyi huylu bir kisi ile dostluk kurar.

Ebu Sait El Vaiz e göre: Rüyada horoz görmek, cesur ve kah raman bir erkek olarak tabir olunur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada horoz, sevimli bir erkek çocuktur. Bir kimsenin rüyada aldigi horoz, onunla bir adamin arasini bulmaya isaret eder.

Rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya alimlerin yanlarina gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine isaret eder, denilmistir. Kendisinin horoz oldugunu gören yakinda vefat eder. Bir horozun gagasiyle kendisini bir veya iki kere vurdugunu gören kimseyi öldürür.

Horoz, müezzine, yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye isaret eder. Bazen de horoz kendisi yapmadigi halde iyilikle emreden bir kimseye tabir edilir. Bazen de horoz, çok evlenen adama yahut simsara yahut bekçiye isaret eder.

Bazi kere horoz, muhtaç oldugu seyi nefsi için tercih eden cömert bir erkege yahut bulduguyla kanaat eden ve nasibi az, sikintisi çok olan kimseye tabir edilir.

Bir kimse rüyada bir horoz aldigini görse, o kimsenin erkek bir çocugu olur, yahut bir ev satin alir, yahut bir kaybi geri gelir veya kaybindan haber gelir. Civcivler, hizmetçilere isaret eder.

Bir kimse rüyada kirmizi bir horoza rastgeldigini görse, bir hizmetçiden istifade eder. Bir horoz ile mücadele ettigini gören kimse, bir kimseyle tartisir. Horozdan kendisine istenmeyen bir sey isabet etmisse, o kimseden de kendisine horozdan isabet eden seyin miktarinca kötü gördügü bir sey isabet eder.

Rüyada horoz görmek çok iyi sayılır. Horoz sıkıntıların geçeceğini müjdeler. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır.

Horozları döğüşürken görmek, çocuk ve kadın yüzünden meydana gelecek kavgaya; göstermelik efeliğe, boş kibirlenmeye, Horoz döğüştürmek, alim, hatip, müezzin vb. kimselerin arasını açarak fitne ve dedikodu çıkartmaya yahut gözünün kör olmasına delalet edeer.

rüyada horoz dögüstürmek, alim, hatip ve müezzinler arasinda fitne cikarmak suretiyle onlan birbirleriyle ugrastirmaya isaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1524 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Osman

Osman

1 yıl önce

Rüyamda tüyleri olmayan kesik horoz başının zıplayarak hareket ettiğini gördüm. Annem o başı yakalayıp kesmemi söylüyor, fakat bir türlü yakalayamıyordum. Bu rüyanın tabiri nedir?
Esenlikler dilerim, kolay gelsin

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi