Rüyada Yılan Görmek, Öldürmek Yılan Isırması Ne Demek Neye Yorumlanır?

İslami rüya yorumlarında rüyada yılan görmek şeytani asılsız rüya olarak tabir edilmektedir. Korkutucu rüyaların görülmesi halinde anlamı ne şekilde olursa olsun başkalarına anlatmamak ve Cenâb-ı Hakk'a sığınmak gerekir. Rüyada yılan hain ve sinsi düşmana demektir. Rüya tabirleri yorumcularına göre yılanlar her toplumda farklı anlamlar taşıdığından, rüyanın kesin tanımını yapmak zordur. İşte rüyada yılan görmenin tabiri.

Rüyada Yılan görmeniz, gizli düşmana, saltanata ve kişinin geçimine işarettir. Rüya aleminde görülen yılanın tabiri mal sahibi düşman olarak yorulur. Yılan Bazen devlet, kadın ve çocuktur. Cafer-i Sâdık (r.a) rüyada yılanı, selamete, devlete, zevceye ve evlada yorumlar.


1- Rüyada Yılanın Sürünerek Gelmesi

Rüyanızda sürünerek yılanın size doğru geldiğini görmekse düşmanlarınızın birleşerek, bir araya gelip size karşı tehlike oluşturacaklarına işarettir.


2- Rüyada Mavi Yılan Görmek

Erkek düşmana işaret eder. Bazen de mavi yılan görülmesi sinsice ve alttan alta işler karıştıran bir kimseye işaret eder.


3- Rüyada Yılan Öldürmek

Düşmanınızı yeneceğinize işarettir. Rüyada yılan öldürmek düşmanı yenmek şeklinde ifade edilmiştir. Düşmana karşı zafer elde etmek demektir.

Rüyada Sokaklarda yılan öldürmek, savaş ve kavga anlamına gelir. Bu şekil rüyayı görenin düşmanlarını alt edeceğine yorum edilir.

Sürünen Yılan rüyası

4- Rüyada Yılanla Kavga Etmek

Yılanla boğuşup kavga etmek düşmanınızla kavga etmeye, zarar görmeye yorumlanır. Kuvvetli düşmanı ile harp eder ve düşmanından korkar ve birbirlerinden ayrılırlar. Eğer rüyasında yılan onu soksa, bir musibete düşer ve halas olmadan ümit kesilir. İki parça edilmiş yılanın parçalarını eline aldığını gören kimse, düşmanı bulunan bir kimseden istifade eder.


5- Dev Yılan Görmek

Büyük bir mücadeleye delalet eder. Mücadele uyarısı şeklinde de ifada eder. Olası tehlike ve tehlikeye karşı kararlılık anlamına gelmektedir.


6- Rüyada yılan ısırması

Düşmandan gelecek zarara yorumlanmıştır. Rüyada yılan ısırması, kişinin düşmanı aracılığıyla gelecek eza ve meşakkattir. Isırılan kimsenin haram mal kazandığına işarettir. Aynı zamanda rüyada yılan ısırması, düşmanının kendisini üzeceğine, sıkıntı çekeceğine yorumlanır.

Rüyada Yılan Isırması

7- Rüyada Yılan Yemek

Yaptığınız işten fayda sağlayacağınıza, menfaat, sevinç, izzete tabir olunur. Yılanın etini çiğ yemek, düşman üzerine galip gelmeye, düşmanın malından nasiplenmeye yorum edilir. Düşmanına karşı zafer elde eder. Sevince erişir.


8- Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Kişinin rüyasında kırmızı yılan görmesi endişeye yorumlanır. Büyük kırmızı yılan korku anlamına gelmektedir.

Bazen de bu rüya kötü, yaramaz ve ahmak komşuya da delalet etmektedir. Rüyada zehirli iri kırmızı yılan mal sahibi düşmandır. Çünkü zehrin tabiri maldır.


9- Rüyada Yılan Başı Ezmek

Yumrukla yılanın başını ezmek, düşman üzerine galip gelmeye, düşmanı yeneceğinize yakın zamanda kudret ve kuvvette yorumlanır.


10- Yılan Eti Görmek

Düşmandan mala delalettir. Rüyada yılanın eti, kemiği, derisi, kanı düşmanın malına delalettir. Rüyada yılanla konuşmak düşmanla barışmaya işarettir.

Ağızdan yılan çıkması

11- Vücudundan Yılan Çıkması

Aile bireylerinden birinin düşmanlığına yorulur. Kötü söz söyleyip, söylediğiniz sözlerden zarar görmeye yorumlanır.


12- Üzerinde Yılan Görmek

İlim ehli olmaya yorumlanır.


13- Rüyada Yılanın Uçtuğunu Görmek

Yılanın uçarak yükseldiğini görmek sevinç, sürura ermeye yorulur. Yılanın uçarak yüksek bir yere konduğunu görmek, gönül süruruna delalet eder. Kişi rüyasında yılanı uçtuğunu görse, düşmanları başka yere gider.


14- Rüyada Evde Yılan Görmek

Yılanın eve girmesi, hile yapacak düşmana yorumlanır. Aynı zamanda rüyada evde yılan görmek düşmanın kötülüğüne işarettir.

Bu rüya karı koca arasında kavgaya çıkar. Bazen de rüyada evde yılan görmek uyuyan düşman anlamına gelir. Evdeki ya da dışarıdaki düşmana da yorulur. Evden yılan geldiğini görmek; rüyayı gören kişinin söz sahibi birinden üzüntü göreceğinize işarettir.


15- Rüyada Kara Yılan Görmek

Kişinin rüyada kara yılan görmesi, karşısına çıkacak olan büyük sorunlara işarettir. Kişinin karşısına çıkacak olan sorunlara ve sıkıntılara karşı soğukkanlı olacağına, maddi kazancını daha çok arttıracağına delalet eder.


16- Başının Üzerinde Yılanlar Görmek

Başının üzerinde yılanlar görmek devlet kademesinde itibar sahibi demektir.


17- Rüyada Yılan Tutmak

Korkunun gitmesine, yılanı tuttuğunu gören kimseye emniyet içerisinde düşmanından mal gelir.

rüyada yılan öldürmek

18- Yılandan Korkmamak

Yılandan korkmamak yüksek derecelere işarettir. Korktuğu şeylerden kurtulmak demektir. Rüyada korkmadığı yılan, o kimsenin kuvvet ve devletidir.


19- Rüyada Yılandan Korkmak

Rüyada yılandan korkmak, düşman şerrinden emin olmaya işarettir.


20- Rüyada Büyük Yılan Görmek

Büyük yılanlar büyük, güçlü düşmana, küçük yılansa zayıf düşmana yorumlanır. Büyük bir yılan, büyük bir düşmana işarettir.


21- Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmek

Rüyada çok sayıda yılan görülmesi düşmanın çokluğuna delalet eder. Etrafınızda iyi görünen, kötü insanlara işaret eder. Rüyada bir sürü yılan görmek dost ve düşmanı ayırmanız gerektiğini ifade eder. Gerçek dostlara daha çok zaman ayırmaya işarettir.


22- Rüyada Yılan Saldırması

Uyarı niteliğindedir. Dikkatli olunması gerektiğini ifade eder. Düşmanın sizi takip ettiğine delalettir. Beklenmedik şekilde ortaya çıkan zorlukları göstermektedir.


23- Rüyada Renkli Yılan Görmek

Hangi renkte olursa olsun rüyada görülen renkli yılan sinsi kimseyi temsil eder. Dost gibi görünüp zarar vermek isteyen kimseleri işaret etmektedir.


24- Ölü Yılan

Düşmanınızın öldüğüne işaret eder. Size zarar verecek kimselerin zararlarının kendilerine döndüğünü ifade eder. ölmüş yılan, korkulardan kurtuluş şeklinde ifade edilir.


25- Rüyada Yavru Yılan Görmek

Sizi sevmeyen zararsız bir kimseyi işaret etmektedir. Yılan yavrusu görmek, çocuklara karşı iyimser olmanızda fayda olduğunu işaret eder. Bazende kendisini saklayan gizli bir düşmana işaret eder.


26- Rüyada Küçük Yılan Görmek

Rüyada görülen küçük yılan, küçük bir düşmanı temsil etmektedir. Bazı tabircilere göre küçük yılan, küçük çocuktur. Beklemede kalan küçük tehlikeli durumlar anlamına da gelir.


27- Rüyada Yeşil Yılan Görmek

Din düşmanı bir kimseye yorumlanır. Rüyada yeşil yılan görmek dinin düşmanı demektir. Bazı kere de rüyada yeşil yılan düşmanınızın zahit ve salih biri olduğuna delalet edilmektedir. Yani görünüşte iyi biri gibi görünürken, içte ise sinsi hain bir kimseye yorumlanır.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek

28- Etrafında Yılanlar Görmek

Yanında, etrafında yılanlar görmek yakınlarınızın düşmanlığına yorumlanır.


29- Rüyada Yılan Yakalamak

Yüksek mevki ve makama işaret eder. Kişinin rüyasında yılan yakalaması saygın bir kişi olacağını ifade eder. Yine Rüyada yılan tutmak korktuğu şeyden emin olmaya işarettir.


30- Sokakta Yılan Görmek

Sokakların, yılanların istilasına uğradığını ve burada yılanların gezdiğini görmek, o bölgede savaşın meydana geleceğine tabirdir.


31- Rüyada Yılan Kovalaması

Gerçek hayatta da yanlış olduğunu bildiğin bir şeyden kaçtığın anlamına gelir. Hayatında bildiğin bir yanlışı düzeltmek konusunda karar vermek gerektiğini ifade etmektedir.


32- Yılanla Konuşmak

Rüyada yılanla konuşmak düşmanınızla barışmaya, menfaat, hayra işarettir. Rüyada yılanın kötü söz söylemesi, düşmanla kavga etmeye ya da düşman yüzünden zarara uğramaya yorum edilir.


33- Rüyada Altın Yılan Görmek

Gümüş, altın ya da diğer madenlerden yılanlar görmek büyük hayır demektir.


34- Rüyada Yılanın Arkadan Gelmesi

Rüyada arkadan yürüyen yılanlar görmek hileli düşman demektir.


35- İri Uzun Yılan Görmek

Uzun yılan korkuyu ifade eder. Bazen de, iri yılan, kadın, evlat ya da aileden düşmanlığa işarettir. Yaramaz komşuya da yorumlanmaktadır. Tabirciler uzun, iri yılana sahip olduğunu gören kişinin büyük bir saltanata sahip olacağına belirtmektedir.


36- Rüyada Sarı Yılan Görmek

Sarı yılan düşmanınızın hasta olduğuna delalet etmektedir. Rüyada sarı yılan görmek, hayırlara yorulmaz. Maddi durumu iyi bir kimsenin çevresindeki insanları etkisi altına almasına yorulur. Rüyada sarı yılan, art niyetli ve kötülük düşünen sinsi insana yorulur.


37- Yılan Avlamak

Düşmanına hile yapmakla, düşmanlarından bir şeyler elde edeceğine tabirdir.


38- Rüyada Siyah Yılan Görmek

Rüyada siyah yılan güçlü düşmanı temsil eder. Siyah yılan, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanının en şiddeti işidir. Yine rüyada siyah yılan görmek ordu generallerine tabirdir.


39- Rüyada Beyaz Yılan Görmek

Yılanın beyazı, zayıf ve kuvvetsiz düşmandır. Rüyada beyaz yılan, zayıf düşman demektir. Size zarar veremeyecek biridir. Kirmanî demiştir ki: rüyada beyaz yılan tutmak veya bu yılana malik olmak, yüksek mertebelere naili yete delalettir.


40- Rüyada Yılan Pişirmek

Düşmanına karşı zafere, cihat yüzünden helal mala sahip olur.


41- Boyuna Yılan Dolanması

Kişinin boynuna bir yılanın dolanmış olduğunu görmesi, malının zekâtını vermediğine alamettir.


42- Rüyada Yılan Sokması

Kişinin mahsurlu ve yasak bir şeyi yapması demektir. Aynı zamanda rüyada yılan sokması, birinin hile ve entrikaları yüzünden sıkıntı yaşamaya yorumlanmaktadır. Bazen de rüyada yılan sokması bazı kişilerin düşmanlığına, yılanların sokamaması zarar verememelerine yorulur.


43- Rüyada Kahverengi Yılan Görmek

Kahverengi yılan, kötülüklerden kurtulmak için mücadeleye delalet etmektedir. Hane içindeki sorunlara işaret etmektedir. Ailenize daha çok vakit ayırmanıza işaret etmektedir.


44- Rüyada Yılanın Konuşması

Yılanın size güzel bir söz söylediğini gördüyseniz, bir düşmandan erişecek hayır ve sevince işarettir. Rüyada yılanın kendisine güzel bir sözle hitap ettiğini görmek, düşmanınızla barışacağınıza işaret eder.


45- Rüyada Yılan Sütü İçmek

Allahu Teâlâ'nın razı olacağı bir ameli işlemeye delalet eder.


46- Rüyada Engerek ve Kobra yılan görmek

Yılanlar düşman demektir. Çok zehirli olan engerek ve kobra yılanlarını görmek çok daha da tehlikeli düşmana yorumlanır.

Rüyada Yılan görmek

47- Kıvrılmış Yılan Görmek

Kurtulması zor olan duygusal enerji ve bağları ifade eder.


48- Cinsel Organının Yılan Olması

Hanımının akrabaları tarafından bir düşman kazanmaya işarettir.


49- Elinde Başında Yılan Olması

Yılandan elleri üzerine mal bulaştığını görmek, düşmanın sıkıntısına ve düşmanının malından yarar sağlayacağına işaret eder. Başında yılanının olduğunu görmek, rüya sahibinin şanının melikler yanında yüce olacağına alamettir.

Rüyada Yılan Isırması

50- Bahçe Bostanın Yılanlarla Dolması

O bostandan meydana gelecek büyüme ve gelişmeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delalet eder.


51- Yılan Derisi

Yılanın derisini Altın olarak bulmak, meliklerin hazinesinin ele geçmesine işarettir.


52- Koynunda yılan görmek

Nablusî demiştir ki: Koynunda yılan olduğunu ve bunu iki parça etse, düşmanından intikamını alır.


53- Yılan Çiğnemek

Ezerek yılanların üstünde gezmek, sel meydana geleceğini belirtir. Büyük bir yağmurun yağacağına işarettir. Rüyada bir yılanı beline sardığını görmek, bele takılan kemere delalet eder.


54- Rüyada Su Yılanı Görmek

Ebu Saidü'l-Vaâz demiştir ki: mal ve menfaate çıkar. Su yılanı görmek, kadri yüce bir zatla sohbete, ejderha görmek kuvvetin ziyadeliğine çıkar. Rüyada yılanların içinde olduğu dolu bir kap, kutu görmek, rüyayı görenin Müslümanlara karşı düşmanlığına yorumlanır.


55- Engerek Yılanı Görmek

İyiye yorulmaz. Hasımları size bir komplo hazırlıyor demektir. Adımlarınızı dikkatli atmanız. Gerektiğine işarettir.

Kobra yılanı görülmesi

9 Yorum

 1. Selamun Aleyküm ben rüyamda yeşil bir yılan gördüm baş parmağımı ısırdı çığlık attım be uzaklaştı kuyruğunda çılgirak vardi onun kurugundan aldım ve sürekli olarak peşimden geliyordu rüyamda çok korkuyordum rüyamda bazi insanlar yılanın neden beni takip ettiğini araştırıyor du bir imam bile cidden çok korktum umuyorum ki hayırlı bir rüya olur

 2. Selam aleykum
  Ruyamda yoldan geçerken çoğu sarı azi yeşil renkte yılan üstüme atladi elimi ısırdı souktu ,daha fazla sokmadan yılanın başını ezdim elimle boğdum ve bir kenara fırlattım, elime baktik iki dis ısırığı vardi ama derinde degil idi sadece deriyi çizik gibi ufak delik var tam sokmadan öldürdüm onu elim de cok hafif bir sizi isittim

 3. Merhaba ben rüyamda fosforlu yeşil renginde bi yılan gördüm kıvrılarak arkamdan geliyordu sürekli ve bitane de yavrusu vardı o da aynı şekildeydi sürekli arkamdaydı yıpandan hep kaçıyordum yanımda 2 kişi vardı ama gerçekte tanımyrm onlrı onlr da korkma kaçma diye yılanı eline alıtodu en son birisi yılanı kucağıma attı korkma deyip en son çok bağırdğmı deli gibi korktuğumu hatırlyrm nişanlıym nişanlım ailesinden birinin kötüniyeti olabilr mi eltim var beni seviyogibi gözkr ama sevmez içtniçe nefret kin tutar

 4. Merhabalar rüyamda turuncu ve siyah halkaları olan zehirli bir yılan gördüm cesur davranıp başını tuttum uzak tutmaya çalıştım ama başını eğip elimi ısırdı yorumlar mısınız?

 5. Farklı günlerde üç kez yılan gördüm rüyamda. Birinde normal bi yılan vardı ve korkuyodum onu hatırlıyorum. Ikincisinde yeşil kırmızı gözlü bi yılan vardı ve bi adam elinde tutup bana doğru getiriyordu ben kaciyodum en son koltuğa düştüm yılan Sağ ayağımı soktu. Garip ama uyandığımda ayağım uyuşmuştu. Üçüncüsü de annemle mutfaktaydım annem kıpırdama demişti ve bende durup etrafa bakarken birden bulaşık makinesinin içinde küçük sarılı siyahlı bi yılan girdim anneme Hemen yavaşça yanıma gelmesini söyledim yılan sıçradı ben elime korksamda bıçak aldım yılan tekrar sıçradı ama bu sefer bize doğru geldi annem arkamdaydı bende bıçağı yılana doğru salladım sanirim darbe yemişti ama tam anlayamadan uyandım. Uyandığımda da korkudan ağlamaya başladım.

 6. Merhaba ben bu gece rüyamda dört başlı yılan gördüm peşimden koştu ben korkarak kaçtım yanımdaki iki insanı ısırdı. Ben sürekli kaçtım yılandan korkuyla

 7. Rüyamda dev gibi çok büyük ve sonu olmayan yılanlarin bütün okulu sardigini gördüm yüzlerini görmedim ama bütün okulu saran dev yılanlar vardı siyah ve dev gibi onlarla mücadele ediyorduk hatta çeşit çeşit dev böcek türleri de gördüm bu ne demek bana yardımcı olur musunuz?

 8. rüyamda sarı 30 santim kadar bir yılan evin içinde kıvrılarak gezdi sonrada kayboldu birde gözüm çıktı diyorum ama çıkan gözüm deyil mavi yeşil karışımı bir yatay boncuk

 9. Merhabalar. Ben bu geceki rüyamda yolda yürürken yolumun üzerindeki yılanı fark etmedim ve tam yanına yaklaştığımda bana saldırdığını gördüm. Sonra yere düştüm ve bacağıma dolanan yılanla cebelleşirken bir kız geçiyordu yanımdan. Ondan yardım istedim ve o da beni bu yılandan kurtardı. Bacağıma baktığımda yılanın kuyruğu kopmuştu ve üzerimdeydi. Elimle onu yere attım. Yılan su yeşili gri karışımı bir renkteydi. Ve kızla beni kurtarmasından sonra biraz yürüdük ve bi taş duvarın üstüne oturup sohbet ediyorduk. Benim uzun bir ilişkim bitti. Çok sevdiğim kişi benden ayrıldı. İlk gecesinde bu rüyayı gördüm. Yardımcı olur musunuz lütfen.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z