Sitede 4881 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu17.2°C

Rüyada yılan görmek nedir?

Şeytan aracılığıyla ika edilen Rüyada yılan görmek rüyası asılsız şeytani rüyadır. Cenabı-ı Hakk'a sığınmak, başkalarına anlatmamak gerekir. Rüyada Yılan, gizli düşmana, ...

Rüyada yılan görmek nedir?

Şeytan aracılığıyla ika edilen Rüyada yılan görmek rüyası asılsız şeytani rüyadır. Cenabı-ı Hakk'a sığınmak, başkalarına anlatmamak gerekir. Rüyada yılan, gizli düşmana, kadına, çocuğa, saltanata, esenliğe, beyliğe, kişinin geçimine işaret eder. Yılan, mal sahibi düşman, devlet, kadın, çocuktur. İslami Rüya yorumcusu Cafer-i Sâdık (r.a) yılanı, gizli düşmanlık, maişet, selamet, saltanat, emirlik, devlet, zevce, evlat ve Sel olarak tabir etmiştir. Mesleğinizde, çalışma hayatınızda karışık, sıkıntılı, zor işlerle uğraşacağınıza işarettir. Rüyada sürünerek yılanın size doğru geldiğini görmekse düşmanlarınızın birleşerek, bir araya gelip size karşı tehlike oluşturacaklarına işarettir. Yılan Öldürmek: Yılanla boğuşup öldürdüğünüzü görmek, düşmanınızı yeneceğinize işarettir. Rüyada Yılan öldürmek düşmanı yenmeye yorumlanır. Rüyada yılanla boğuşup kavga etmek düşmanınızla kavga etmeye, zarar görmeye, Rüyada Yılanı öldürmek, kesmekse düşmana karşı zafere işarettir. Rüyada sokaklarda yılan öldürüldüğünü görmek, savaşa, Rüyayı görenin düşmanlarını alt edeceğine yorum edilir.

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan ısırması: İslami Rüya tabirlerinde düşmandan gelecek zarara yorumlanmıştır. Yılanın ısırdığını gören kimseye düşmanı aracılığıyla eza ve meşakkat erişir. Akrep gibi zehirli hayvanın ısırdığını görmek, ısırılan kimsenin haram kazandığı mal demektir. Yılanın ısırdığını görmesi, düşmanının kendisini üzeceğine, sıkıntı çekeceğine yorumlanır.

Yılan eti yemek: Yaptığınız işten fayda sağlayacağınıza, rüyada yılan eti yemek, menfaat, sevinç, izzete tabir olunur.

Yılan rüyasının yorumu

Yılanbaşı ezmek: Yumrukla yılanın başını ezmek, düşman üzerine galip gelmeye, düşmanı yeneceğinize aynı zamanda kudret, kuvvette yorumlanır.

Yılan Eti Görmek: Rüyada yılan eti görmek, düşmandan mala delalettir. Yılanın etini çiğ yemek, düşman üzerine galip gelmeye, düşmanın malından nasiplenmeye yorum edilir.

Rüyada yılanın eti, kemiği, derisi, kanı düşmanın malına delalettir. Rüyada yılanla konuşmak düşmanla barışmaya işarettir.

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir?

Ağızdan yılan çıkması

Rüyada Vücuttan Ağzından Yılan Çıkması: Rüyada vücudundan yılan çıkması Aile bireylerinden birinin düşmanlığına yorulur. Kkötü söz söyleyip, söylediğiniz sözlerden zarar görmeye yorumlanır.

Ağza Yılan Girmesi: İlim ehli olmaya, Yılanın uçarak yükseldiğini görmek sevinç, sürura ermeye yorulur. Başının üzerinde yılan görmek devlet kademesinde itibar sahibi demektir.

Yılan Tutmak: Korkunun gitmesine, yılanı tuttuğunu gören kimseye emniyet içerisinde düşmanından mal gelir.

Yılandan Korkmamak: Rüyada yılandan korkmamak, korkmadığını görmek yüksek derecelere işarettir. Rüyada yılandan korkmak, düşman şerrinden emin olmaya işarettir. Büyük yılan görmek büyük, güçlü düşmana, küçük yılansa zayıf düşmana yorumlanır. Rüyada korkmadığı ejderha, o kimsenin kuvvet ve devletidir.

Yeşil Yılan: Din düşmanına, etrafında, yanında yılanlar görmek yakınlarınızın düşmanlığına, yakınlarınızın zarar verememesine yorumlanır. Evde yılan görmek evdeki düşmana, ev dışında yılan görmek dışarıdaki düşmana tabir olunur.

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir?

Yılanla Konuşmak: Rüyada yılanla konuşmak düşmanınızla barışmaya, menfaat, hayra işarettir. Rüyada yılanın kötü söz söylemesi, düşmanla kavga etmeye yâda düşman yüzünden zarara uğramaya yorum edilir. Gümüş, Altın yâda diğer madenlerden yılan görmek büyük hayır demektir. Rüyada arkadan yürüyen yılan görmek hileli düşman demektir.

Yılan rüya tabiri nedir

İri Uzun Yılan: Rüyada iri, uzun yılan görmek korkuya işarettir. Bazen de, iri yılan görmek, kadın, evlat yâda aileden düşmanlığa işarettir. Bazen de, rüya, korkunç, yaramaz, korkunç, kötü komşuya yorumlanır. Tabirciler uzun, iri yılana sahip olmayı gören kişinin büyük saltanata sahip olacağına da yorumlarlar.

Eve Yılan Girmek: Rüyada eve rüya sokmak, hile yapacak düşmana yorumlanır. Yılan Yakmak: Yılanı yakan düşmanını yener, düşmanlarına galip gelir. Yılanın uçtuğunu görse, düşmanları başka yere gider. Rüyada, sokaklarda yılanların gezdiğini görmek o bölgede harbin meydana gelmesine işarettir.

Yılan Avlamak: Rüyada yılan avlamak düşmanına hile yapmakla, düşmanlarından bir şeyler elde edeceğine tabirdir. Siyah Yılan: Rüyada siyah yılan güçlü düşmanı temsil eder. Siyah yılan, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanının en şiddeti işidir. Yine rüyada siyah yılan görmek ordu generallerine tabirdir.

Beyaz Yılan: Yılanın beyazı, zayıf ve kuvvetsiz düşmandır. Rüyada beyaz yılan görmek, zayıf düşman demektir. Kirmanî demiştir ki: bir beyaz yılan görüp bunu tuttuğunu ve bu yılana malik olduğunu görmek, yüksek mertebelere nailiyete delalettir.

Yeşil Yılan: dinin düşmanı demektir. Sokakların, yılanların istilasına uğradığını, sokaklarda yılanların gezdiğini görmek, o bölgede savaşın meydana geleceğine tabirdir.

Rüyada yılan görmek yorumları

Yılanla Kavga Etmek: Kuvvetli düşmanı ile harp eder ve düşmanından korkar ve birbirlerinden ayrılırlar. Eğer yılan onu soksa, bir musibete düşer ve halas olmadan Ümit kesilir. İki parça edilmiş yılanın parçalarını eline aldığını gören kimse, düşmanı bulunan bir kimseden istifade eder. Rüyada yılanın erini çiğ olarak yediğini görse, düşmanına, düşmanının malına zafer bulur, bu sebeple sevince erişir.

Yılan Pişirmek: Yılan etini pişirip yemek, düşmanına karşı zafere, cihat yüzünden helal mala sahip olur.

Boyuna Yılan Dolanması: Kişinin boynuna bir yılanın dolanmış olduğunu görmesi, malının zekâtını vermediğine alamettir.

Yılan Sokması: Rüya sahibinin mahsurlu ve yasak olan bir şeyi yapmasına delalet eder.

Yılanın Konuşması: Yılan konuşması, yılanın size güzel bir söz söylediğini gördüyseniz, bir düşmandan erişecek hayır ve sevince işarettir. Rüyada yılanın kendisine güzel bir sözle hitap ettiğini görmek, düşmanınızla barışacağınıza işaret eder.

Yılan Sütü İçmek: Allahu Teâlâ'nın razı olacağı bir ameli işlemeye delalet eder.

Rüyada Yılan görmek düşman demektir. Çok zehirli olan engerek ve kobra yılanlarını görmek çok daha da tehlikeli düşmana yorumlanır. Kıvrılmış Yılan Görmek: kurtulması zor olan duygusal enerji ve bağları ifade eder.

Evde Yılan: Düşmanın size kötülük yapacağına yorumlanır. Bu rüya karı koca arasında kavgaya da çıkar. Uyuyan Yılan uyuyan bir düşman anlamına gelir.

Yılan görülmesi ile ilgili diğer tabirler

Cinsel Organının Yılan Olması: Hanımının akrabaları tarafından bir düşman kazanmaya işarettir.

Uçan Yılan Görmek: Yılanın uçarak yüksek bir yere konduğunu görmek, gönül süruruna delalet eder.

Elinde Başında Yılan: Yılandan elleri üzerine mal bulaştığını görmek, düşmanın sıkıntısına ve düşmanının malından yarar sağlayacağına işaret eder. Başında yılan olduğunu görmek, rüya sahibinin şanının melikler yanında yüce olacağına alamettir.

Bahçe Bostanın Yılanlarla Dolması: O bostandan meydana gelecek büyüme ve gelişmeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delalet eder.

Yılan Derisi: Yılanın derisini Altın olarak bulmak, meliklerin hazinesinin ele geçmesine işarettir.

Koynunda Yılan: Nablusî demiştir ki: Koynunda yılan olduğunu ve bunu iki parça etse, düşmanından intikamını alır.

Yılan Çiğnemek: Yılan çiğnemek, ezerek yılanların üstünde gezmek, sel meydana geleceğini belirtir. Büyük bir yağmurun yağacağına işarettir. Rüyada bir yılanı beline sardığını görmek, bele takılan kemere delalet eder.

Kara Yılan Görmek: Ebu Saidü'l-Vaâz demiştir ki: mal ve menfaate çıkar. Su yılanı görmek, kadri yüce bir zatla sohbete, ejderha görmek kuvvetin ziyadeliğine çıkar. Rüyada yılanların içinde olduğu dolu bir kap, kutu görmek, rüyayı görenin Müslümanlara karşı düşmanlığına yorumlanır.

Engerek Yılanı Görmek: Rüyada engerek yılan görmek iyiye yorulmaz. Hasımları size bir komplo hazırlıyor demektir. Adımlarınızı dikkatli atmanız. Gerektiğine işarettir.

Kobra yılanı görülmesi

Önemli uyarı: İnsanları mahzun etmek için şeytan tarafından ika edilen bazı ailevi, korkunç rüyalardır. Yüksek bir yerden düşmek, köpek tarafından ısırılma, (yılan gibi muzır canavarların hücumu) gibi. Bunlar esas ve asılsız şeylerdir. İnsan böyle bir rüya (rüyada yılan görmek) görünce (derhal) Cenabı-ı Hakk'a sığınmak ve bunu başkalarına hikâye etmemelidir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
325 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

1 Yorum

Anıl
Anıl
2 gün önce

Merhabalar. Ben bu geceki rüyamda yolda yürürken yolumun üzerindeki yılanı fark etmedim ve tam yanına yaklaştığımda bana saldırdığını gördüm. Sonra yere düştüm ve bacağıma dolanan yılanla cebelleşirken bir kız geçiyordu yanımdan. Ondan yardım istedim ve o da beni bu yılandan kurtardı. Bacağıma baktığımda yılanın kuyruğu kopmuştu ve üzerimdeydi. Elimle onu yere attım. Yılan su yeşili gri karışımı bir renkteydi. Ve kızla beni kurtarmasından sonra biraz yürüdük ve bi taş duvarın üstüne oturup sohbet ediyorduk. Benim uzun bir ilişkim bitti. Çok sevdiğim kişi benden ayrıldı. İlk gecesinde bu rüyayı gördüm. Yardımcı olur musunuz lütfen.

yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi