Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan görmek düşmanla yorumlanır. sında bir yılanın peşinde olduğunu görmek, düşmanlarının çok olduğuna ve kendisini her yönüyle sıkıştırdıklarına işarettir.

Eğer görülen yılandan korku hissederseniz, o zaman hayatınızda korktuğunuz ve yüzleşmek istemediğiniz bir şey olduğunu ifade eder. Rüyada vahşi bir yılan görmek, hayatınızdaki bir şeyin kontrolden çıktığını ifade eder, bu sağlığınız, maddi durumunuz, evlilik hayatınız vb. hakkında olabilir.

Bazı rüya tabircilerine göre yılan esrarengiz yani gizli bir durumun ifadesidir. Aynı zamanda belirsizlik, ürperti, olumsuzluk ve kötülüğü ifade eder. Yılanlar bazı durumlarda olumlu bir rüya olarak tabir edilir. Zehri aynı zamanda panzehir olarak kullanıldığından insan hayatı için olumlu değişim anlamına gelir.

Bir yılanın kendisini kovaladığını fakat ona yetişemediğini ve kaçıp kurtulduğunu gören düşmanından kurtulur. Bir yılanla dost olduğunu ve kendisine bir zararı dokunmadığını görmek zor bir işinin kolaylıkla başarılacağına delildir.

Rüyada yılan görmek; düşmana, yılanı öldürmek düşmandan kurtulmaya, yılanın sokması eziyet ve sıkıntıya, yılan yemek düşmanların malından yemek anlamına gelir.

Rüyada yılandan kaçmak kötülüklerden kurtuluşa, yılan beslemek etrafınızda kötü kimselerin varlığına işaret eder. Rüyada yılan saldırması rakipleriniz karşısında dikkatli olmanız gerektiğine ve istenmeyen durumlar olacağı demektir.

Rüyada yılan görmek, kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Yılan inançsız, zararlı, külfeti çok, ağzı bozuk fakat güçlü bir düşmandır.

İslami rüya tabirlerde rüyada yılan görmek şeytani asılsız rüya olarak tabir edilir. Bu yüzden korkutucu rüyaların görülmesi halinde anlamı ne şekilde olursa olsun başkalarına anlatmamak ve Cenâb-ı Hakk'a sığınmak gerekir.

Yılanlar hain, kindar ve sinsi hasımdır. Bu nedenle yılan rüyasının tabirini sessiz okuyup, kötü ve korkutucu rüyaları başkalarına anlatmamak gerekir.

Rüyanızda görülen yılan, gizli rakibe, saltanata ve kişinin geçimine işarettir. Rüyada yılan görmek mal sahibi rakip, devlet, kadın ve çocuktur.

Cafer-i Sâdık (r.a) yılanı, selamete, devlete, zevceye ve evlada işaret eder. Yılanın sivri dişleri, düşmanın gücünü gösterir.


1- Rüyada Yılan Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen yılanlar düşmanları ifade eder. Ayrıca rüyada yılan görmek hain, ahlaksız komşuya işaret eder. Yılan bazen kötü akrabaya da işarettir.

2- Rüyada sürünen yılan görmek: Yılanların sürünerek yanınıza gelmesi düşmanlarınızın birleşerek, bir araya gelip size karşı tehlike oluşturacaklarına işarettir.

3- Rüyada Mavi Yılan Görmek: Mavi renkteki bir yılanın görülmesi erkek düşmana işaret eder. Bazen de mavi, pembe, mor, gri, turuncu renklerde yılanlar sinsice ve alttan alta işler karıştıran kimseleri bildirir.


4- Rüyada Yılan Öldürmek

Düşmanınızı yeneceğinize ve bir beladan kurtulacağınızı belirtir. Rüyada yılan öldürmek düşmanı yenerek ona zafer elde etmek demektir.

Ölmüş yılanı görmenin yorumu, rüyayı görenin kavgasız ve sıkıntısız bir şekilde düşmanlarından kurtulacağını belirtir. Yılanı öldürüp etinden yemek ise düşmanın malından yemeye işaret sayılır.

Sokaklarda yılan öldürmek, savaş ve kavgayı belirtir. Düşmanları alt etmekle tabir edilir. Rüyasında yılan öldürdüğünü gören kişinin yaşamı, zafer ve başarılarla dolu geçer.

Rüyasında eliyle yılanı parçalayıp öldürmek, düşmanını yenip onun malından faydalanmaya alamettir. Rüyada yılan öldürmek düşmanınızın öldüğüne işarettir.

Ayrıca rüyada yılan öldürmek düşmanların kendisine erişmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Yılan görmek

5- Rüyada Yılanla Kavga Etmek: Yılanla boğuşup kavga etmek düşmanınızla kavga etmeye, zarar görmeye yorumlanır. Rüyada kavga edilen yılanın sokması, bir musibete düşmeye yorulur. Kavga edilen yılanı parçalamak ise , düşmanı bulunan kişiden istifade etmeye yorumlanır.

6- Dev Yılan Görmek: Büyük mücadeleyi belirtir. Olası tehlikelere karşı kararlı olmanızı ifade eder. Dev yılanı, devasa, iri yarı güçlü düşmana, küçük yılansa zayıf düşmana yorumlanır. Rüya sahibinin korkmadığı dev yılanlar, o kimsenin kuvvet ve devletidir.


7- Rüyada yılan ısırması

Düşmandan gelecek zarara yorumlanmıştır. Rüyada yılan ısırması, kişinin düşmanı aracılığıyla gelecek eza ve meşakkattir.

Isırılan kimsenin haram mal kazandığına işarettir. Aynı zamanda rüyada yılanın ısırması, düşmanının kendisini üzeceğine, sıkıntı çekeceğine yorumlanır.

Yılan zehrinin aynı zamanda panzehir için kullanılması ve şifa verici özelliği nedeniyle yılanın sokması hastanın şifa bulmasına tabir edilir.

Rüyada Yılan Isırması


8- Rüyada Yılan Yemek

Yaptığınız işten fayda sağlayacağınıza, menfaat, sevinç, izzete tabir olunur. Yılanın etini çiğ yemek, düşmanının üzerine galip gelmeye, düşmanın malından nasiplenmeye yorum edilir. Düşmanına karşı zafer elde eder, sevince erişir.

Rüyada yılanın etini yemeniz, rakip ve hasımlarınıza karşı galip geleceğinize yorulur. Şayet pişmiş yılan etinden yediğinizi gördüyseniz, hakkınız olan ve elinizden zorla alınan şeyleri tekrar geri alacağınıza alamettir.

İslami rüya tabirleri yemek şeklinde yılan rüyasının anlamı şu şekildedir: Kişinin yılanın etini çiğ olarak yediğini görmesi, düşmanına karşı galip geleceğine ve düşmanın malından nasipleneceğine alamettir.


9- Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Kırmızı renkteki yılanlar endişeye yorumlanır. Büyük kırmızı yılan korkuyu ifade eder. Bazen de akrabadan bir rakip, bazı kere de kötü, yaramaz ve ahmak komşuya delalet eder.

Zehirli iri kırmızı yılan mal sahibi düşmandır. Çünkü zehrin tabiri maldır. Yılanın alaca olanı komşu düşmandan birine işaret sayılır.

10- Yılan Başı Ezmek: Yumrukla yılanın başını ezmek, sizi muhalefet eden kişiler üzerine galip gelmeye, rakiplerinizi yenmeye, kudret, kuvvette yorumlanır.

11- Yılan Eti Görmek: Düşmandan mala delalettir. Yılanın eti, kemiği, derisi ve kanı düşmanın malına delalettir.

Ağızdan yılan çıkması

12- Vücudundan Yılan Çıkması: Aile bireylerinden birinin düşmanlığına yorulur. Kötü söz söyleyip, söylediğiniz sözlerden zarar görmeye yorumlanır.

Bir kimse rüyasında ağzından yılanlar çıkması, rüya sahibinin bilmeden ağzından çıkan bir söz yüzünden başının belaya gireceğine işarettir.

13- Üzerinde Yılan Görmek: İlim ehli olmaya yorumlanır. Rüyanızda bir yılanın üzerinize tırmanarak yüksek bir yere ulaşırsa, sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Mutlu, huzurlu günlere yorulur. Yakın zamanda rahata ve feraha kavuşacağınızı bildirir.

Rüyanızda yüksek yerden bir yılanın indiğini görürseniz, o bölgede liderlik yapacağınız bir konuma ulaşırsınız.

14- Rüyada Yılanın Uçması: Yılanın uçarak yükseldiğini görmek sevinç, sürura ermeye yorulur. Yılan uçması gönül süruruna delalet eder.


15- Rüyada Evde Yılan Görmek

Yılanın eve girmesi, hile yapacak düşmana yorumlanır. Eğer yılanı evde gördüyseniz düşmanın kötülüğüne işarettir.

Evde yılanların gezinmesi, aile yada akraba içinde kötü niyetli birini ifade eder. Yılanın evde olması, hilekar kimse tarafından aldatılmaya işarettir.

Bazen de evde yılan görmek karı koca arasındaki kavgaya çıkar. Bazen de evin içinde görülen yılan uyuyan kindar kişileri ifade eder.


16- Rüyada Kara Yılan Görmek

Kişinin rüyasında kara yılanı görmesi, karşısına çıkacak olan büyük sorunlara işarettir. Kişinin karşısına çıkacak olan sorunlara ve sıkıntılara karşı soğukkanlı olacağına, maddi kazancını daha çok arttıracağına delalet eder.

17- Rüyada Yılan Tutmak

Korkunun gitmesine, yılanı tuttuğunu gören kimseye emniyet içerisinde düşmanından mal gelir. Önünde giden bir yılanı tuttuğunu gören kimse, korktuğundan kurtulur.

Yılanı tuttuğunu gören kimseye, kendisine rakip bazı insanlar tarafından emniyet içinde mal gelir; yılan kendini ısırırsa, düşmanı ona zarar ve eziyet verir.

18- Yılandan Korkmamak: Yılandan korkmamak yüksek derecelere işarettir. Korktuğu şeylerden kurtulmaktır. Korkulmayan yılanlar, o kimsenin kuvvet ve devletidir.

19- Rüyada Yılandan Korkmak: Rüyada yılandan korkmak, kindar kimselerin şerrinden emin olmaya işarettir.

20- Rüyada Büyük Yılan Görmek: Büyük yılanlar büyük, güçlü düşmana, küçük yılansa zayıf düşmana yorumlanır.

21- Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmek: Düşmanın çokluğuna delalettir. Etrafınızda iyi görünen, kötü insanlara işaret eder.

23- Rüyada bir sürü yılan görmek dost ve düşmanı ayırmanız gerektiğini ifade eder. Gerçek dostlara daha çok zaman ayırmaya işarettir.

24- Rüyada Yılan Saldırması: Uyarı niteliğindedir. Dikkatli olunması gerektiğini ifade eder. Düşmanın sizi takip ettiğine delalettir. Beklenmedik şekilde ortaya çıkan zorlukları göstermektedir.

25- Rüyada Renkli Yılan Görmek: Hangi renkte olursa olsun turuncu, mor, pembe ve diğer renklerde ki yılanlar sinsi kimseyi temsil eder. Dost gibi görünüp zarar vermek isteyen kimseleri gösterir

26- Rüyada Yavru Yılan Görmek: Sizi sevmeyen zararsız bir kimseyi işaret etmektedir. Yavru yılanlar, çocuklara karşı iyimser olmanızda fayda olduğunu işaret eder. Bazende kendisini saklayan gizli bir düşmana işarettir. Yılanın yumurtası ise, zayıf bir düşmandır.


27- Rüyada Küçük Yılan Görmek

Küçük yılanlar, küçük bir düşmanı temsil etmektedir. Beklemede kalan küçük tehlikeli durumları çağrıştırır.


28- Rüyada Yeşil Yılan Görmek

Din düşmanı bir kimseye yorumlanır. Bazı kere de yeşil yılanlar düşmanınızın zahit ve salih biri olduğuna delalet edilmektedir. Görünüşte iyi görünürken, içte sinsi hain kimseye yorumlanır.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek

29- Etrafında Yılanlar Görmek: Yanında, etrafında yılanlar görmek yakınlarınızın düşmanlığına yorumlanır.

30- Rüyada Yılan Yakalamak

Rüyasında yılanları yakaladığını gören yüksek mevki elde eder ve makam sahibi olur. Kişinin rüyasında yılan yakalaması saygın bir kişi olacağını ifade eder. Yılanı tutmak korkulardan kurtulmaya işarettir.

32- Sokakta Yılan Görmek: Sokaktaki yılanlar, o bölgede savaşın meydana geleceğine tabirdir.

33- Rüyada Yılan Kovalaması: Gerçek hayatta da yanlış olduğunu bildiğin bir şeyden kaçtığını bildirir.

Hayatında bildiğin bir yanlışı düzeltmek konusunda karar vermek gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyanızda bir yılanın sizi kovalaması ve sizinde, ona fark ettirmeden kaçmanız, hasımlarınıza ve rakiplerinize galip gelmeniz şeklindedir.

34- Rüyada Altın Yılan Görmek: Gümüş, altın ya da diğer madenlerden yılanlar görmek büyük hayır olarak tabir edilir.

35- Rüyada Yılanın Arkadan Gelmesi: Rüyada arkadan yürüyen yılanlar görmek hileli, menfaat düşkünü insanları ifade etmektedir.

36- İri Uzun Yılan Görmek: Uzun yılan korkuyu ifade eder. Bazen de, iri yılan, kadın, evlat ya da aileden düşmanlığa işarettir. Yaramaz komşuya da yorumlanmaktadır.

Tabirciler uzun, iri yılana sahip olduğunu gören kişinin büyük bir saltanata sahip olacağına belirtmektedir.

37- Rüyada Sarı Yılan Görmek: Sarı yılanlar düşmanınızın hasta olduğuna delalet etmektedir. Sarı yılan, hayırlara yorulmaz. Maddi durumu iyi bir kimsenin çevresindeki insanları etkisi altına almasına yorulur.

Yılanın sarısı, art niyetli ve kötülük düşünen sinsi insana yorulur.

38- Yılan Avlamak: Düşmanına hile yapmakla, düşmanlarından bir şeyler elde edeceğine tabirdir.


39- Rüyada Siyah Yılan Görmek

Siyah yılan güçlü düşmanı temsil eder. Siyah yılan, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanının en şiddeti işidir. Yine kişinin rüyasında siyah yılan görmesi ordu generallerine tabirdir.

Ebu Saidü'l-Vaâz demiştir ki Rüyada kara yılan görmek, mal ve menfaate, su yılanı görmek, kadri yüce bir zatla sohbete ve kuvvetin ziyadeliğine delalettir.


40- Rüyada Beyaz Yılan Görmek

Yılanın beyazı, size zarar veremeyecek kindar, zayıf ve kuvvetsiz düşmandır. Kirmanî demiştir ki: beyaz yılan, yüksek mertebelere naili yete delalettir.


41- Rüyada Yılan Pişirmek

Düşmanına karşı zafere, cihat yüzünden helal mala sahip olur. Rüya sahibinin kötü kimselere karşı düşmanlığına delalet eder.

41- Boyuna Yılan Dolanması: Kişinin boynuna bir yılanın dolanmış olduğunu görmesi, malının zekâtını vermediğine alamettir.

Bir yılana sahip olduğunu ve ondan korkmadığını gören kimse, yüksek bir dereceye ulaşır.


42- Rüyada Yılan Sokması

Rüyada yılan sokması sıkıntı yaşamaktır aynı zamanda istenmeyen mahsurlu işler yapmaya ve yasak bir şeyi yapmasına işaret eder. Eğer yılan sizi sokuyorsa rakiplerinize karşı dikkatli olmalısınız. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada yılan sokması tabirini, birinin hile ve entrikaları yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza yorumlanmaktadır.

Bazen de rüyada yılan sokması bazı kişilerin düşmanlığına, yılanların sokamaması zarar verememelerine yorulur.

Rüyada yılan sokması, bir düşmanlık sebebiyle istenmeyen bir durumla karşılaşmaya işarettir.

Bazı tabirciler de bu rüyayı olumlu tabir etmiştir. Şöyle ki:

Rüyada yılan sokması; Rüyada yılan soktuğunu görmek, ardı arkası olmayacak bolluk ve berekete işaret eder. Başka bir yoruma göre rüyada kendisini yılan soktuğunu gören kişi bir dost edinecektir. Kişinin yılan sokmasında hissettiği acı nispetinde fayda görecektir.

Rüyada yılanın zehrinin kendine tesir edip, et ve kemiklerini birbirinden ayırdığını görmek, düşmanı ile yapacağı bir mücadeleyi kaybetmeye, çoluk çocuğun muhtelif şehirlere dağılmasına işarettir.

43- Rüyada Kahverengi Yılan Görmek: Yılanın kahve renklisi, kötülüklerden kurtulmak için mücadeleye delalet etmektedir. Hane içindeki sorunlara, ailenize daha çok vakit ayırmanıza işaret etmektedir.

44- Rüyada Yılanın Konuşması: Yılanın size güzel bir söz söylediğini gördüyseniz, bir düşmandan erişecek hayır ve sevince işarettir.

45- Yılanla Konuşmak: Rüyada yılanla konuşmak düşmanınızla barışmaya, menfaat, hayra işarettir.


46- Yılan Sütü İçmek

Allahu Teâlâ'nın razı olacağı bir ameli işlemeye delalet eder.


47- Rüyada Engerek ve Kobra yılan görmek

Yılanlar düşmanları çağrıştırır. Çok zehirli olan engerek ve kobra yılanlarını görmekse çok daha da tehlikeli düşmana yorumlanır.

48- Kıvrılmış Yılan Görmek: Kurtulması zor olan duygusal enerji ve bağları ifade eder.


49- Cinsel Organının Yılan Olması

Hanımının akrabaları tarafından bir düşman kazanmaya işarettir.


50- Elinde Başında Yılan Olması

Başının üzerinde yılan görmek, devlet ve hükumet nezdinde itibar görmeye şanının devlet yanında yüce olacağına alamettir.


51- Bahçe Bostanın Yılanlarla Dolması

O bostandan meydana gelecek büyüme ve gelişmeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delalettir.

52- Yılan Çiğnemek: Ezerek yılanların üstünde gezmek, sel meydana geleceğini, yağmurun yağacağına işarettir.

53- Rüyada Kara Yılan Görmek: Ebu Saidü'l-Vaâz demiştir ki: mal ve menfaate çıkar. Su yılanı görmek, kadri yüce bir zatla sohbete, ejderha görmek kuvvetin ziyadeliğine çıkar.

54- Rüyada görülen su yılanı da değerli mal olarak yorumlanır.

Kobra yılanı görülmesi

55- Engerek Yılanı Görmek: Engerek yılanı yahut rüyada görülen boğa yılanı iyiye yorulmaz. Hasımları size bir komplo hazırlıyor demektir. Adımlarınızı dikkatli atmanız gerektiğine işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1380 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

6 Yorum

Zuzu

Zuzu

8 ay önce

Merhabalar rüyamda turuncu ve siyah halkaları olan zehirli bir yılan gördüm cesur davranıp başını tuttum uzak tutmaya çalıştım ama başını eğip elimi ısırdı yorumlar mısınız?

Emel

Emel

8 ay önce

Farklı günlerde üç kez yılan gördüm rüyamda. Birinde normal bi yılan vardı ve korkuyodum onu hatırlıyorum. Ikincisinde yeşil kırmızı gözlü bi yılan vardı ve bi adam elinde tutup bana doğru getiriyordu ben kaciyodum en son koltuğa düştüm yılan Sağ ayağımı soktu. Garip ama uyandığımda ayağım uyuşmuştu. Üçüncüsü de annemle mutfaktaydım annem kıpırdama demişti ve bende durup etrafa bakarken birden bulaşık makinesinin içinde küçük sarılı siyahlı bi yılan girdim anneme Hemen yavaşça yanıma gelmesini söyledim yılan sıçradı ben elime korksamda bıçak aldım yılan tekrar sıçradı ama bu sefer bize doğru geldi annem arkamdaydı bende bıçağı yılana doğru salladım sanirim darbe yemişti ama tam anlayamadan uyandım. Uyandığımda da korkudan ağlamaya başladım.

Melahat

Melahat

11 ay önce

Merhaba ben bu gece rüyamda dört başlı yılan gördüm peşimden koştu ben korkarak kaçtım yanımdaki iki insanı ısırdı. Ben sürekli kaçtım yılandan korkuyla

Begüm

Begüm

11 ay önce

Rüyamda dev gibi çok büyük ve sonu olmayan yılanlarin bütün okulu sardigini gördüm yüzlerini görmedim ama bütün okulu saran dev yılanlar vardı siyah ve dev gibi onlarla mücadele ediyorduk hatta çeşit çeşit dev böcek türleri de gördüm bu ne demek bana yardımcı olur musunuz?

sirma

sirma

1 yıl önce

rüyamda sarı 30 santim kadar bir yılan evin içinde kıvrılarak gezdi sonrada kayboldu birde gözüm çıktı diyorum ama çıkan gözüm deyil mavi yeşil karışımı bir yatay boncuk

Anıl

Anıl

1 yıl önce

Merhabalar. Ben bu geceki rüyamda yolda yürürken yolumun üzerindeki yılanı fark etmedim ve tam yanına yaklaştığımda bana saldırdığını gördüm. Sonra yere düştüm ve bacağıma dolanan yılanla cebelleşirken bir kız geçiyordu yanımdan. Ondan yardım istedim ve o da beni bu yılandan kurtardı. Bacağıma baktığımda yılanın kuyruğu kopmuştu ve üzerimdeydi. Elimle onu yere attım. Yılan su yeşili gri karışımı bir renkteydi. Ve kızla beni kurtarmasından sonra biraz yürüdük ve bi taş duvarın üstüne oturup sohbet ediyorduk. Benim uzun bir ilişkim bitti. Çok sevdiğim kişi benden ayrıldı. İlk gecesinde bu rüyayı gördüm. Yardımcı olur musunuz lütfen.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi