Malatya Güncel

MESOB Başkanı Şevket Keskin'den iş yeri zarar gören esnafa ziyaret

MALATYA - Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, sanayi sitesinde çıkan yangın sonucu iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret etti.

Malatya - Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, sanayi sitesinde çıkan yangın sonucu iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret etti.

MESOB'dan yapılan açıklamaya göre, esnafı tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Keskin, can kaybının olmayışının tek teselli olduğunu belirtti.

Esnafın Malatya'da kalması için mücadele ettiğimiz bir dönem yaşadıklarını aktaran Keskin, "Esnafımız halen barakalarda ve konteynerlerde ticari hayatını sürdürmeye çalışıyor. Malatya'yı yerinde tutmaya çalışıyoruz. Kalıcı iş yerlerinin en hızlı şekilde hayata geçirilmesi gerekiyor. Ticareti ayakta tutmadan bu şehri ayakta tutamazsınız. Malatya'nın mağduriyeti biran önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştırılmalıdır." ifadesini kullandı.

Başkan Keskin, iş yeri yanan esnafların büyük oranda maddi kayba uğradığına işaret ederek, ilgili bakanlık ve kurumlarla görüşmelerde bulunarak mağdur esnafa destek sağlanmasına çalışacaklarını kaydetti.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Malatya, Recep Tayyip Erdoğan, Şevket Keskin, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir