Malatya'da kadın kooperatifi üyeleri ektikleri sebzelerin hasadını yaptı

Malatya
Malatya'da kadın kooperatifi üyeleri ektikleri sebzelerin hasadını yaptı

MALATYA - Malatya'da Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi üyeleri ektikleri sebzelerin ilk hasadını yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Kadınım, Kalkınırım, Kazanırım" sloganıyla hareket eden Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi'nin gönüllü üyeleri, mayıs ayında toprakla buluşturdukları ata tohumlarının hasadına başladı.

Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi Fahri Başkanı Yıldız Güder, ilk hasadın bereketli olması temennisinde bulundu.

Hayatın her alanında yer alan kadınların üretimde etkin rol alması için yola çıktıklarını aktaran Güder, "Kadın üretirse toplum kazanır. Kooperatifimizin gönüllü kadınlarına, emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çok şükür emeklerimizin karşılığını bugün alıyoruz. 2 ay önce boş arazide ata tohumlarımızın ekimini gerçekleştirmiştik. Ürünlerimiz sebzelerini vermeye başladı. Hayırlı ve bereketli olsun inşallah. Ekim yaptıktan sonra ürünlerimizin takibini yaptık. Haftada bir çapalama ve diğer işlemleri gerçekleştirdik. Dikimini yaptığımız ürünlerimizin satışını hemen gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kooperatifin gönüllü üyelerinden Gül Bakan ise üretim yaptıkları için mutlu olduklarını dile getirerek kendi tarlalarında çalışmış gibi hissettiklerini bildirdi.

Gülizar Subaşı da tarlada çalışmanın pozitif enerji verdiğini belirterek kendilerine üretim imkanı verenlere teşekkür etti.Kaynak:AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Battalgazi Belediyesi, kooperatif, Malatya.

Yorum Ekle