Güzel Bronzlaşmak İçin Nelere Dikkat Etmeli

Güzel Bronzlaşmak İçin Nelere Dikkat Etmeli

Bronz bir cilt biz bayanlara, çok daha güzel ve çekici bir görüntü sunar. İşte bu nedenle bronzlaşmak, sağlıklı olmadığını bilmemize rağmen asla vazgeçemediğimiz bir alışkanlık olmaya devam ediyor.

Peki, en güzel şekilde bronzlaşmak için nelere dikkat etmeliyiz? Gelin bu sorunun cevabına bir bakalım nelermiş;

Öncelikle orta sert yumuşaklıkta bir banyo lifi veya kese ile vücunuzun tamamını ovun. Bu işlem ile ölü derilerinizden kurtulacaksınız.

Ayrıca, yüzünüz için de meyve özlü bir peeling krem ile aynı işlemi tekrarlayın. Bu uygulama esnasında, yüzünüzün çok daha hassas olduğunu unutmayın ve daha yumuşak davranın.

Peeling, cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemidir.

Yani, bronzluğun ilk koşulu peelingtir. Arındırılan cilt, güneş ışınlarını daha iyi emdiği için eşit bir bronzluğa sahip olmanızda oldukça etkilidir.

Tercih ettiğiniz güneş kreminin içeriğinde, aloe vera veya Macadamia fıstığı yağının olmasına dikkat ediniz. Aloe vera, cilt yanıklarının önler ve cildiniz nemli kalmasına yardımcı olur. Macadamia fıstığı yağı ise, iyi bir nemlendirme özelliğine sahiptir.

Deniz ve kumun güneş ışınlarını çok iyi yansıttığını biliyor muydunuz? Bu nedenle havuz kenarında ya da plajda az bir süre zarfında bronzluğa sahip olmak istiyorsanız, suya yakın yerlerde güneşlenmeniz oldukça mantıklı.

Böylece, kısa bir sürede bronzlaşarak zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Vücudunuzun tamamının eşit şekilde yanması için, sabit yatmamaya dikkat edin. Başlangıç olarak 15-20 aynı durumda kalın, daha sonra duruşunuzu değiştirin, güneş yağınızı tekrar uygulamayı da ihmal etmeyin.

Her duruş biçiminize en çok 15-20 dakika ayırın. Bronzlaştıktan sonra dahi, 30 dakikadan fazla aynı şekilde kalmamaya dikkat edin.

Son olarak da nemlendirici vücut şampuanı ile yıkanın. Sıradan banyo sabunları cildinizin kurumasına ve renginin solmasına yola açar. İstediğiniz bronzluğu elde edinceye kadar bu uygulamaları tekrarlayınız.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle