Mutfak Avize Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Mutfak Avize Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günlük hayatımızda evdeki her odanın kendine göre farklı işlevi vardır. Evin nasıl aydınlatılacağını planını yaparken, ışıklandırmanın hem işinizi kolaylaştırmasına hem de evi güzelleştirmesine dikkat etmelisiniz.

Yemek yaparken mutfağın aydınlık olması hoşunuza gitse de gece bir bardak su içmek için kalktığınızda loş bir ışık daha mutlu hissetmenizi sağlar. Bu tip farklı kullanım biçimleri olabileceğini göz önünde bulundurarak aydınlatma seçimi yapmanız doğru olacaktır.

Evde ışıklandırma iyi doğru kullanıldığı zaman günün her saati ideal aydınlığı yakalamış olursunuz. Aydınlatma kötü olduğunda da keşke 'ortam biraz daha aydınlık olsaydı' ya da 'bu ışık çok gözümü alıyor' gibi yakınmalarınız olabilir.

İyi bir aydınlatma odanın daha güzel ve renklerin daha net görünmesini sağlar. Kötü aydınlatma eşyaların albenisini götürür ve renkli aksesuarlarınızın hatta duvar kağıtlarınızın bile olması gerektiği kadar güzel görünmemesine yol açar.

Evinizden en iyi şekilde görünmesi ve evden maksimum fayda ile yararlanabilmeniz için aydınlatmanın önemi sandığınızdan daha da büyüktür.

Odanın farklı noktalarına ve farklı yüksekliklere ortama uygun ışıklandırma koyarak günün her saati için odanızın ışığını ideal orana getirebilirsiniz.

Tavana üç tane avizeyi ardı ardına sıralamak yerine, bir tavan lambası ya da bir ayaklı lamba ve bir gibi, farklı ışık kaynakları kullanarak evin hem daha modern görünmesini hem de ortamın daha kullanışlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfak aydınlatmasında ışığa mutfağın ortasına yerleştirmek yerine tezgahta iş yaparken ya da ocaktaki yemeği kontrol ederken daha çok ihtiyacınız olacağını düşünerek görev alanlarınıza vurgu yapacak aydınlatmaları tercih etmelisiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle