Bebek Kıyafetleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek Kıyafetleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Ailenin yeni üyesine anne adayları baba ve n diğer üyeleri daha dünyaya gelmeyen daha misafir olarak bekleyen değerli üye için kıyafetler alınmakta dünyaya geleceği günü dört gözle beklemektedirler.

Özellikle anne adayı yaptığı her alış verişinde bebeğine yeni yeni kıyafetler almaktan mutluluk ve heyecan duymaktadır.

Bebek kıyafetleri alırken anne adayları nelere dikkat etmeleri gerekir neye göre kıyafet almaları gerekir.

İlk başta yeni doğan bebekler için kıyafet alınmalı, tulum, iç giyim, eldiven, şapka, çorap, bebek havlusu, bebek battaniyesi mevsime göre alın, bezler alınmalı bunlar pamuklu kumaştan teri emen, dikişleri bebeğin cildine zarar vermeyecek şekilde olmasına dikkat edin.

Kıyafetlerin üzerinde boncuk, taşlar, süsler olmamasına dikkat edin bebeğin cildine zarar veren şeylerdir bunlar.

İlk günler için aldıklarınız dan sonra sıra küçük tatlı kıyafetlere geldi bebeğinizin cinsine göre taytlar, küçük kazaklar, küçük bez pantolonlar, pijamalar, ayıcıklı, resimli kıyafetler alın ve düğmeli, lastikli boncuklu kıyafetler almayın bunlar bebeğin vücuda zarar verebilecek olan şeylerdir.

Yandan çıtçıtlı olan, omuzda ve önden çıtçıtlı olan kıyafetleri seçin örneğin bir tulumda üç çıtçıt bulunmasına dikkat edin bebeğinizi giydirirken veya üstünü değişirken bebeği sıkmadan rahatlık değişmesi için.

Kıyafet alırken başka bir önemli bir detayda yaşına göre değil boyuna ve kilosuna göre alın bazı bebekler yaşlarında daha kilolu ve boyları uzundur bazıları da daha zayıf ve kısadır siz ona göre bebek kıyafeti alın yeni doğan bebek için çok kıyafet almayın.

Bebekler ilk aylarda hızlı büyürler aldıklarınız giydirmeden bakmışsınız artık o kıyafetler onlara küçük gelir. Ayakkabı seçimi için acele etmeyin batik giydirin patik daha rahat ve bebeklerin ayaklarını sıkmaz ve çorap alırken lastikli olmamasına dikkat edin.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle