Sandalye Modelleri Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Sandalye Modelleri Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Ev dekorasyonunun vaz geçilmez parçalarından ve stilinizi yaratmanız da etkisi tartışmaz yollardan biride sandalyelerdir. Sandalye seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken kuralların başında rahat ve şık olması gerekir.

Klasik sandalye anlayışından çıkıp farklı tasarımlara da yer vererek evinizde kendi stilinizi ortaya koyarak odak noktaları oluşturmaya imkan verin.

Sandalyeler yemek odası tasarımlarında masadan daha önemli bir payı içermektedir. Masa örtü ile kamufle edilsede sandalyeler kendini gizleyemiyor. Bu açıdan yemek odası dekorasyonunda konforlu ve gü zel tasarlanmış sandalyeler varsa odanın gücünü oluşturmaktadır.

Sandalye seçerken yemek yerken rahat ve konforu ile sizi yemek masasının etrafında toplayabilecek nitelikte olmalı. Sandalye stilinizi seçerken yemek masasının boyutu, biçimi ve yemek odasında bulunan diğer vitrin ve dolaplar varsa onlarda göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Sandalye modelleri arasında bir çok alternatif bulunmaktadır bunların başında yemek odası için kolçaklı mı? kolçaksız mı? materyal mi olmasına karar vermenizdir.

Kolçaklı sandalyeler masanın etrafında yer kaybı olacaktır odanın şekline ve masanıza göre yer sorunu varsa kolçaksız tercih edilmesinde fayda vardır, kolçaklı tarz odayı zengin gösterecektir. Eğer kolçaklı modele ihtiyaç duyulan bir rahatsızlık var ise veya sevdiğiniz bir model ise o zaman masanız dikdörtgense masanın başlarına kolçaklı seçeneği ile dekore edebilirsiniz.

Materyal tarzdaki sandalyeler odanızda soğuk bir etki yaratacağı için ahşap tarzdaki sandalyelerden seçim yapmanız odanızın renklenmesine ve sıcak bir hava katmasına sebep olacaktır. Ahşap sandalyeler arasında bir çok model vardır burada ahşabı gösteren oda ile uyumlu döşemelik kumaşlar ile zengin bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sandalye tercihiniz ne amaçla kullanılacağı sandalye seçimi yaparken önemli bir kaidedir. Yemek odaları için yapılacak tercihler içerisinde modern ve klasik sandalye modelleri dekorasyon tarzınıza göre de yerini alır.

Oturma alanlarınızda kullanılmak için tercih edilecek dekoratif koltuk şeklinde kolçaklı ve oturması rahat sandalyeler ile rengârenk seçenekleri ile küçük alanlarda olduğu gibi pencere önlerinde dedikodu yapıp kahve içme mekanları da oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle