Yemek Odası Takımları

Yemek Odası Takımları

Bol muhabbetin eşlik ettiği keyifli akşam yemekleri, kültürümüzün en büyük parçası. Üstelik bu yemekler şık şekilde düzenlenmiş bir yemek masasında yapılırsa keyif daha da katlanır.

Eski modellerde yemek odası takımları çoğunlukla kahverengi ahşap ve altın varaklı süslemelerle oluşturulur, daha sade modeller tercih edenler sandalye kenarlarını işlemeli seçerlerdi. Ancak günümüz modasında mobilya takımları daha sade ve modern çizgilerle tasarlanıyor.

Öncelikle ahşap tasarımlardan vazgeçilmiş değil. Sadece ahşabın boğucu havası sade çizgilerle tasarlanarak gözü yormayan bir hale getirilmiş. Masalar daha ince ve daha sade, sandalyeler daha zarif bir görünüme kavuşmuş.

Özellikle bazı takımlarda krem rengi deri kaplamayla bütünleşerek sade ve daha şık bir görüntü elde edilmiş. Kahverengi dışında pek çok renk alternatifinden söz edilebilir.

Krem, beyaz, kiremit rengi ,gül kurusu, palement mavi ve vizon bu seçeneklerden birkaçı. Bunun dışında tasarımlarda çoğunlukla klasik masa ve sandalye anlayışından çıkılmış.

Bazı modellerde eski anlayışa yapılan reformasyon dışında masa ayakları, sandalye ayakları, kaplamalar, işlemeler ve renklendirmeler yeni çizgilere sahip.

Yemek odası takımlarının bir başka özelliği de yerden tasarruf sağlaması. Geniş hacimli dolaplarla, günlük kullanımda ya da özel günleriniz için sakladığınız yemek takımlarınız ya da çay kahve bardaklarınız rahatlıkla yer bulacak ve dağınık görünümlerden kurtulacaksınız. Hem yer tasarrufu sağlayan hem de akşam yemeklerinize şıklık katan bu tasarımlar, evlerinizin vazgeçilmezi olacak.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle