Erzurum Güncel

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sekmen, Yakutiye SKM açılışına katıldı

ERZURUM - Cumhur İttifakı'nın Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, Yakutiye ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katıldı.

Erzurum - Cumhur İttifakı'nın Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, Yakutiye ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katıldı.

Sekmen, Kazım Karabekir Paşa Mahallesi'ndeki açılışta yaptığı konuşmasında, kentsel dönüşümü devam ettirerek, Erzurum'u yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

İlerleyen süreçte Habip Baba ve Kavaflar Çarşısı için de kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanılacağını belirten Sekmen, "Taş Mağazalar, Hacı Cuma, Narmanlı Cami, Taş Ambarlar, Yoncalık, Mumcu, Köse Ömer, Karaköse, Ali Paşa ve bu tarihi Erzurum'u inanıyoruz ki turizm cenneti yapacağız." dedi.

Sekmen, Hacılar Hanı, Komestahan Cennet Zade Han'ın çevresinin güzel bir konuma taşınacağını dile getirerek, eski Aşkale Garajı'nın etrafının kentsel dönüşümle yenilendiğini ve orada otopark ile Millet ve Bilgi Evi yapıldığını kaydetti.

Allah'ın izniyle burası bir turizm şehri olacak

Gürcü Kapı Projesi'nin yapımının 1957'de planladığını anlatan Sekmen, şöyle konuştu:

"1957-2023 hamd olsun bu yıllarda yapılmayan hizmeti yaptık. Hemen aşağıda Barış Pınarı Köprüsü Viyadüğü var, Şükrüpaşa Mahallesi ile Kongre Caddesi'ni birbirine bağlayan çift şeritli yolu var. Kongre Binamızın bahçesini de genişleterek bu güzel projeleri sizin için hizmete sunduk. Daha çok yapacağımız var, projeyle, bilgiyle ve beceriyle geliyoruz. Yaptık ve yapacağız diyoruz. Allah'ın izniyle burası bir turizm şehri olacak. Bütün tarihi eserlerin etrafını açacağız. Birçok insan 'Erzurum Kalesi'nin oradaki mahallede doğduk büyüdük ama kale nedir bilmiyorduk.' diyor. Çalışmalarımızla kale ve Erzurum Evleri meydana çıktı. Şimdi Taşambarlar çevresindeki tarihi binalar meydana çıkacak. Kalenin önündeki binaları da başka yere taşıyarak, etrafını daha da açacağız ve Allah'ın izniyle orası bir açık hava müzesi olacak."

Yakutiye Belediye Başkan Adayı Mahmut Uçar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonu ve gerçek belediyecilik anlayışıyla hizmet etme gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından SKM'nin açılışı, Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, MHP İl Başkanı Adem Yurdagül ve diğer ilgililerce gerçekleştirildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sekmen, Yakutiye SKM açılışına katıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Aşkale, Belediye, BiP, Devlet Bahçeli, Erzurum, Kale, Mahmut Uçar, Mehmet Emin Öz, Mehmet Sekmen, MHP, Narman, Recep Tayyip Erdoğan, Tarihi Eser, Türkiye, Yakutiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir