Mehmet Emin Öz Haberleri

En son Mehmet Emin Öz haberleri anında burada. Son dakika Mehmet Emin Öz haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Mehmet Emin Öz
Mehmet Emin Öz

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erzurum İl Başkanı. Mehmet Emin Öz Kimdir? Erzurumlu olup 1964 Narman ilçesinde doğdu. 2015 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Mehmet Emin Öz, evli olup üç çocuğu vardır. 1988’de Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1988-1993 yılları arası Nevşehir ve Erzurum’da öğretmenlik yaptı. 1993-2011 yılları arasında beyaz eşya ve ev gereçleri sektöründe Türkiye'nin bilinen markaların bölge bayiliklerini, satış ve pazarlamasını yaptı.

Erzurum ve İlçeleri başta olmak üzere Erzincan, Artvin, Ardahan, Bayburt, Van, Muş, Kars, Ağrı, Iğdır, Hakkari ve Bitlis gibi bölgedeki merkez ve ilçelerindeki işadamı ve esnaflar ile aktif ticaret yaptı. Ocak 2011 yılında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı görevine getirildi. 2012'den 2014 Haziranına kadar Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ER-TANSA Ltd. Şti.'nin Genel Müdürlüğünü yaptı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Tebriz Büyükşehir Belediyesi kardeşliği protokolünün hazırlanmasında, İran İslam Cumhuriyeti Tebriz şehrinde Türk Günü Düzenlenmesinde ciddi çalışmaları oldu. Alvarlı Efe Hazretleri Uluslararası Sempozyumu'nun organizatörlüğünü yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi bünyesinde altı adet kütüphane, yine belediye bünyesinde il merkezinde ve ilçelerde kısa adı ESMEK olan dokuz adet Erzurum Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları kurulup aktif hale getirilmesinde yoğun gayret gösterdi.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok