Mahmut Uçar

Mahmut Uçar

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar kimdir? Erzurumlu olup 1977 yılında Erzurum’un Soğucak Köyü’nde doğdu. İlkokulu Soğucak Köyü’nde tamamlayan Uçar, orta ve lise tahsilini Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Mahmut Uçar, askerlik görevini 2003-2004 yıllarında yedek subay olarak Merzifon 5. Ana Jet Üssü’nde yaptı. Narman Sağlık Merkezi’nde bir yıl tabip olarak görev yaptı. Uçar, yaklaşık sekiz yıl Erzurum ve Yalova illerindeki sağlık kurumlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu.

Tümünü Göster

2013- 2015 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Kuzey Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2015-2017 yılları arasında Erzurum Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yaptı. Mahmut Uçar Ekim 2017 tarihinde Erzurum İl Sağlık Müdürü olarak atandı. 30 Kasım 2018 tarihinde Yakutiye Belediye Başkan aday adaylığı için bu görevinden istifa etti.

31 Mart 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde, AK Parti'den Yakutiye Belediye Başkanı olarak seçildi. Akademik olarak İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Dr. Uçar, Atatürk Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda Doktora eğitimine devam etmektedir. Uçar evli ve bir çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Mahmut Uçar'dan Son Haberler