Malatya Politika

CHP Malatya İl Başkanı Yıldız'dan belediye başkanlarının istifasına ilişkin açıklama

MALATYA - CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Arguvan ve Hekimhan belediye başkanlarının istifasıyla ilgili açıklama yaptı.

Malatya - CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Arguvan ve Hekimhan belediye başkanlarının istifasıyla ilgili açıklama yaptı.

Yıldız, yazılı açıklamasında, Hekimhan ve Arguvan belediye başkanlarının partilerinden açıklamalar yaparak istifa ettiklerini hatırlattı.

Her iki belediye başkanının Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekledikleri için aday yapılmadıklarının doğru olmadığını aktaran Yıldız, Kılıçdaroğlu'nu destekleyen onlarca belediye başkanının tekrar aday gösterildiğini, bunlardan birinin de Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu olduğunu ifade etti.

Cömertoğlu'nun kamuoyu yoklamasında yüksek memnuniyet aldığı için tekrar aday yapıldığını aktaran Yıldız, hem Hekimhan'da hem de Arguvan'da yapılan anket çalışmaları, kamuoyu yoklamaları, kanaat önderleriyle yapılan görüşmeler sonucunda adayların belirlendiğini bildirdi.

Yıldız, "Mehmet Kızıldaş 2014'te, 2019'da aday gösterilince iyiydi de 2024'te aday gösterilmeyince mi kötü olduk. Turan Karadağ 2019'da aday gösterilirken CHP ve Milletvekili Veli Ağbaba iyiydi de 2024'te aday gösterilmeyince mi kötü oldu." ifadesini kullandı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Politika haberleri de dahil olmak üzere, Arapgir, Arguvan, Belediye, CHP, Haluk Cömertoğlu, Hekimhan, Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya, Mehmet Kızıldaş, Turan Karadağ, Veli Ağbaba gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir