Malatya Güncel

Arapgir'in sorunları çözüme kavuşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkezin yanı sıra kırsalda da altyapı ve üstyapı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkezin yanı sıra kırsalda da altyapı ve üstyapı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Malatya - Arapgir ilçesi Aktaş Mahallesi'nde içme suyu şebekesi, kanalizasyon hattı ve yangın vanası gibi çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, üst yapı çalışmalarına başladı. Öte yandan Arapgir ilçesi Günyüzü Mahallesi'nde de yol yapım çalışmalarını sürdüren ekipler, stabilize olan mahallenin yollarını asfaltlayarak daha konforlu hale getiriyor.

Arapgir ilçesinde gerçekleştirilen yol çalışmalarından dolayı Aktaş ve Günyüzü mahallelerinin muhtarları, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a ve ekibine teşekkürlerini sundular. Ayrıca 6 Şubat'ta yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden sonra ilçelerindeki çalışmaların aksamadan devem ettiğini belirten muhtarlar, Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Mahallesindeki altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve üstyapı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Arapgir ilçesi Aktaş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Şafak, "Aktaş Mahallesi Arapgir'in en büyük ve en kalabalık mahallelerinden biridir. Bu yıl içerisinde içme suyumuz, kanalizasyonumuz komple yenilendi. Yangın vanalarımız yapıldı. Şu anda da üstyapı dediğimiz asfalt çalışması yapılıyor. Bugün 11. aya yaklaştık, Büyükşehir Belediyesi halen çalışıyor. Ben bu çalışmalardan dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'a ve ekibine çok teşekkür ederim. Arapgir'de gerek MASKİ Genel Müdürlüğünün gerekse de Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığının emeği çok fazla. Birçok sorunumuz çözüldü ve çözülmeye de devam ediyor. Ülkemizde 11 ilin etkilendiği bir deprem felaketini yaşadık. Nitekim bu depremden en çok hasar alan illerden birisi de Malatya'ydı. Buna rağmen Büyükşehir Belediyesi kırsaldaki çalışmalarını unutmadı ve çalışmalarını sürdürmeye devam etti. Büyükşehir Belediyemiz hizmet konusunda Türkiye'de sayılı belediyeler arasındadır. Yapılan çalışmalardan dolayı Malatyalı, Arapgirli, Aktaşlı olarak ne kadar gurur duysak azdır" dedi.

Günyüzü Mahallesi'nin ilk defa Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları neticesinde asfaltlandığını vurgulayan Arapgir ilçesi Günyüzü Mahallesi Muhtarı Can Başpınar, "Köyümüzün üstyapısı Selahattin Gürkan Başkanımın önderliğinde yapıldı. Sokak yollarımız stabilize idi. İlk kez sokak yollarımız asfalt gördü. Yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Yaşadığımız deprem sonrasında hizmetlerin aksamaması çok önemliydi. Bu noktada özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hizmetlerin devamlılığının olması, belediyemizin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Arapgir, Belediye, Deprem, Malatya, Malatya Büyükşehir Belediyesi, MASKİ, Muhtar, Selahattin Gürkan, Türkiye, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir