Malatya Güncel

Yeşilyurt'ta Ahmediye Kur'an Kursu'nda yıl sonu etkinliği düzenlendi

MALATYA - Malatya'da Yeşilyurt İlçe Müftülüğünce, Ahmediye Hafızlık 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencilerine yıl sonu programı düzenlendi.

Malatya - Malatya'da Yeşilyurt İlçe Müftülüğünce, Ahmediye Hafızlık 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencilerine yıl sonu programı düzenlendi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Ahmediye Hafızlık Kur'an Kursu Konferans Salonunda ,4-6 yaş Kur'an Kursu öğrencileri için gerçekleştirilen etkinlik İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Vali Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı, Kur'an-ı Kerim'in, Müslümanlar için ilahi bir rehber olduğunu söyledi.

Kur'an'ı öğrenmek ve onun mesajlarını özümsemek her yaş grubundaki Müslüman için bir görev olduğunu aktaran Yazıcı, "Özellikle de 4-6 yaş, çocukların öğrenmeye ve yeni bilgiler edinmeye en açık oldukları dönemdir. Bu yaşta Kur'an ile tanışmaları, hayatlarının geri kalanında onlara büyük bir rehber olacaktır. Kur'an'ın ışığında yetişen çocuklar, ahlaklı, erdemli ve topluma faydalı bireyler olma yolunda ilerleyeceklerdir. Sevgili çocuklar, bugün burada aldığınız eğitim, inşallah sizleri aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır. Kur'an-ı Kerim'i öğrenmeye ve onun mesajlarını hayatınıza uygulamaya gayret gösterin." ifadelerini kullandı.

Yıl sonu etkinliği öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen Kur'an Kursu öğreticilerine, teşekkür edilmesinin ardında sona erdi.

Programa Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, Vali Yardımcısı Bilal Basrı'nın eşi Suzan Basrı, İl Müftüsü Ramazan Dolu ve ilgili kurum müdürleri katıldı.(AA)

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, İstiklal Marşı, Kutsal Baytak, Malatya, Yeşilyurt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir