Malatya Sağlık

Uzmanından et tüketimiyle ilgili uyarı

Kurban Bayramı'nda sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda uyarılarda bulunan Diyetisyen Orhan Okşar, kurban etinin tüketilmeden 24 saat bekletilmesi uyarısı yaptı.

Kurban Bayramı'nda sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda uyarılarda bulunan Diyetisyen Orhan Okşar, kurban etinin tüketilmeden 24 saat bekletilmesi uyarısı yaptı.

Malatya - Malatya'da görev yapan Diyetisyen Orhan Okşar, Kurban Bayramı'nda sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda uyarılarda bulundu. Kurban etinin kesildikten 24 saat sonra tüketilmesi gerektiğini belirten Okşar, et ile birlikte sebze tüketiminin önemine vurgu yaptı.

"Bayram sürecinde güne kahvaltı ile başlamak daha doğru olacaktır"

Günübirlik iki öğün yağ oranı az kırmızı et tüketiminin sağlık açısından daha uygun olacağını kaydeden Okşar, "Kurban Bayramı sürecinde şerbetli tatlılar ile kırmızı etin çok fazla tüketileceği geniş sofraların yoğun olacağı bir bayram süreci geçireceğiz. Bu sürecin daha sağlık geçirebilmesi için günübirlik en fazla iki öğün yağsız et tüketimi önceliğimiz olmalı. Kurban kesimi sonrası hemen et tüketimine başlanmasını sağlıklı bulmuyoruz çünkü kurban etinin 24 saat dinlendirilerek tüketilmesi lazım. Et tüketimi ile birlikte sebze tüketimi de çok önemlidir. Bunun yanı sıra bayram süreci içerisinde güne kahvaltı ile başlamakta daha doğru bir uygulama olacaktır. Sağlık daha güzel bir bayram geçirilmesi adına günübirlik en fazla bir porsiyon et tüketimini öneriyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Kurban Bayramı, Malatya gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir