Rüyada Kartal Görmek

Rüyada Kartal Görmek, Kartal Yavrusu Yakalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kartal görmek şeref ve itibara, güzel bir isimle anılmaya, övgüyle söz edilmeye, yüksek makama gelmeye, halkın övgüsüne mazhar olmaya, yolculuğa ve memuriyete işarettir. Kartal ülkenin melikine de işarettir. da eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günler demektir. Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak kişinin şeref ve yüceliğe kavuşacağı anlamına gelir. Rüyada yükseklerde uçan kartal görmek, başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız. Rüyada bir kartala rakip olarak gökyüzüne kadar uçtuğunu görmek, uzun bir yolculuğa delâlet eder. Rüya sahibi bu sefer esnasında nimet, şeref ve mala nail olur. Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki Rüyada kartal görmek, sekiz vech ile tâbir olunur

  1. Şeref,
  2. Siyaset,
  3. Zikr-i cemil,
  4. Güzel şöhret,
  5. Ulvî ve yüce mertebe,
  6. Sefer için emir,
  7. İzzet,
  8. Kuvvet...

Rüyada Kartal Yakalamak

Rüyada eliyle büyük bir kartal yakalamaya çalışmak güç, başarı, nüfus, mevki olarak adlandırılır. Rüyada beyaz kartal görmek, kuvvetli, heybetli, savaşabilir biriyle tabir olunur. Bir kartalı olup kuşunda da kendisine itaat ettiğini gören, devlet adamlarına yakın ve arkadaş olur.

Rüyada kartal yavrusu yakalamak da kartal yakalamak gibi yorumlanır. Rüya tabircilerine göre rüyada büyük kartal yakalamanın manası; kişinin bulunduğu ortamda büyük bir lider olacağı demektir. Hanesinde hasta olan biri için rüyada kartal yakalamak, hastalığı olan bu kimsenin şifa bulacağına işaret eder.

Rüyada kartal saldırması

Bir kişi rüyasında kendine kartal saldırdığını görürse büyük bir sorun sorunu yaşar. Bir kartalın kendisine pençesiyle vurduğunu gören, yahut rüyada kartalın saldırısına uğramak, devletten zarar görecek demektir. Bir başka rivayete göre de rüyada kişiye bir kartal saldırması görse, amiri ona kızar. Onu rahatsız etmek için zalim bir kimseyi ona musallat eder. Eğer kartal yavrusu kendisini tırmalasa, o kimsenin sıkıntıları uzar.

Rüyada kartal yavrusu görmek

Rüyada kartal yavruları iyi evlada, eti, kemiği, tüyü, büyükler tarafından verilecek mala ve şerefe işarettir. Bazı tabircilere göre rüyada kartal yavrusu görmek necip evlada delalet eder. Kartal yavrularını tuttuğunu gören, evli ise eşi erkek çocuk doğurur. Evli değilse genç bir kişiyle evlenir. Başının üstünde yavru bir kartal durduğunu gören, sevinçli olur. Kartal yavruları, asi ve söz dinlemez çocuklara da işarettir. Bazen kartal yavrusu görmek, asil ve cesur bir evlada işarettir.

Rüyada Kartal Sürüsü Görmek

Rüyada görülen kartallar, pençesiz, yani tırnaksız iseler, meleklerle tabir olunur. Bir kimse rüyada bir kartal sürüsüne sahip olduğunu görse, rüya sahibinin bir erkek çocuğu olacağına işaret eder. Doğacak bu çocuğun da gelecekte çok kudretli olacağına hükmedilir.

Rüyada Kartalla Kavga Etmek

Bir kimse rüyada kartalı görür ve onunla kavga ederse, rüyayı görenin güçlü bir kimseyle mücadele edeceğine işaret sayılır. Şayet onun kanadından, etinden bir şey koparmışsa, rüya sahibinin hasmına üstün geleceğine hükmedilir.

Rüyada Kartal Öldürmek

Başarı kazanmak demektir. Bir kartal öldürüyorsanız, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız. Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır. Rüyada boğazlanmış olarak görülen kartal devlet ricalinden birisinin ölümüne işarettir.

Rüyada Kartal Avlamak

Bir kartal avladığını gören, devletin itimadını kazanıp her yerde söz sahibi olur. Bazı rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada kartal avlamak yerine getirilecek bir emre işaret eder. Rüyada kartal avladığını görmek, devlet veya hükümet başkanına güvenini kazanmaya, onlar adına insanlara emir ve talimat vermeye işarettir.

Kartalın yere doğru süzülerek inmesi bazı sorunların çok yaklaştığına, Kartalın eti, kemiği ve tüyleri hayra, yeni derecelere ve itibar kazanmaya, Kartalın başı üzerine konduğunu görmek makam sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Büyük Kartal Görmek

Rüyada görülen heybetli kocaman kartal, ülkenin en üst kademesindeki yöneticilere devlet veya hükümet başkanına işaret eder. Bir kimse rüyada büyük bir kartalı uçarken görse, rüyayı görenin mevkiinin yükseleceğine işaret eder. Eğer kartalın kendisini yüklendiğini ve onunla beraber evine uçtuğunu görürse, rüya sahibinin bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuğun çok rahat geçeceğine hükmedilir.

Rüyada Kartala Binmek

Rüyada bir kartalı sevk ve idare etmek ve ona binerek uçmak, büyük şeref ve itibardır. Bir kartala binerek uçtuğunu gören, büyük bir şerefe erer veya uzun bir yolculuğa çıkar. Kirmani ye göre; bir kartala binerek göğe kadar uçtuğunu gören, uzun bir yola gider ve bu yolculukta nimet, şeref ve mal elde eder. Eğer düşerse, bunlardan yoksun kalır. Bu uçuştan geri dönmez ise, sorun yaşar. Selametle dönerse hayır bulur.

Rüyada Evde Kartal Görmek

Danyal aleyhisselama göre; evine veya sine bir kartal indiğini görmek, o yer hâkiminin bir hayırda bulunacağına delalet eder. Bir kimse rüyada bir kartalın kendisini yüklendiğini ve onunla beraber evine doğru uçtuğunu görse, o kimse iyi bir yolculuk yapar. Rüyada kendi evine kartal konduğunu görmek, başına devlet kuşu konmasına, şansının açılmasına işarettir.

Rüyada Kartala Sahip Olmak

Kartala malik olduğunu gören kimse, büyük bir mülke, izzet ve şerefe kavuşur. Bir kimse rüyada bir kartala malik olduğunu, onunla beraber uçtuğunu ve kendisinden korkmadığını görse, o kimsenin işi iyi ve kendisi zalim olur. Bu rüyayı gündüzün gören kimse, hasta olur. Kartalı olduğunu gören kimse bir melikten ya da büyük bir sultandan kuvvet ve yardıma nail olur. Bir kimse rüyada bir kartala sahip olduğunu görse, rüya sahibinin geniş bir mülkün sahibi olacağına hükmedilir. Veya o kişinin yakın bir zamanda mirasa konacağına yorumlanır. Yada büyük bir üne kavuşacağına işaret sayılır.

Rüyada Kartal Sesi Duymak

Rüyada kartal gören ve sesini işiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Rüyada kartal sesi, salih kimselerle de tabir edilir. Kartal, nebi, melik ve salih kimselerle de tâbir edilir. Rüyada kartal sesi duymak bazen de uzun bir ömrü çağrıştırır. Kimi zaman da çok mala işaret eder.

Rüyada Kartal Yemek

Kartal etinden yiyen veya onun kanadından ya da kemiğinden bir şey alan kimseye, mal gelir. Rüyada kartal etinden yemek uzun ömre, çokça mala ve harbe işarettir. Kartalın eti, kemiği ve tüyü, devlet yöneticileri sayesinde hayır ve menfaat görmeye işarettir. Kartal etinden yiyen veya onun kanadından ya da kemiğinden bir şey alan kimseye, sultan tarafından mal gelir.

Rüyada Kartal Yumurtası Görmek

Bazı yorumcular rüyada görülen kartal yumurtasını sekiz şekilde yorumlamışlardır. Şeref, emir, başkanlık, şan, yüksek bir mevki, yolculuk ve övgü. Bir kimse rüyada kartal yumurtasını görse, rüya sahibinin kudretli ve zengin bir kimseden yardım göreceğine işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1038 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi