Rüyada kavga etmek ne anlama gelir?

Rüyada kavga etmek ne anlama gelir?

Rüyada kavga etmek ihtilafa düşmeye, görüş ayrılıklarına ve tartışma yapmaya yorumlanır. Rüya sahibinin silahla kavga ettiğini görmesi, dikkat çekecek bir iş yapmaya, Ağız kavgası yapmaksa üzüntü ve kedere yorulur. Biriyle kafa kafaya dönüşmek soy ve sopla öğünmeye yahut biriyle tartışmaya delalet eder.

Rüyada kavga, döğüş, yangın, sel ve bunun gibi afetlerden emin olduğunu görmek, elem ve korktuğu şeylerden kurtulmaya, sevinç ve sürura işarettir.

Rüyada bir küçük çocukla kavga ettiğini görmek, düşmana galip gelmeye delâlet eder. Dünya işleri için yapılan kavgalar, rızık hususunda ceht ve gayrete delâlet eder.

Bazen de rüyada kavga etmek, kuvvete veya bir adamla düşmanlığa yahut ihtilâfa düşmeye delâlet eder. Bu esnada elinde silah bulunması, rüya sahibinin yapacağı bir işten dolayı şöhret bulacağına işarettir.

Bir kimse zırh cinsinden olan silahla cenk yaptığını görse, bu rüya onun için, hilekâr ve zengin bir kadınla evlenmeye işarettir. Çünkü zırh vücudun bir kısmını örter ve insanı korur.

Rüyada Allah yolunda kılıçla cenk yaptığını görmek, Hak üzere olduğundan dolayı o kimsenin nail olacağı şerefe delâlet eder.

Rüyada kavga etmek, kuvvetle tabir olunur. Birisi ile kavgayı silahla etse, bir kadınla evlenmek için ona güzel görünmeye çalıştığına, zırhlı olarak kılıç kavgası, rakiplerine üstün gelmek için bazı çarelere başvurduğuna işaret eder.

Bir savaş alanında düşmanı ile kılıçla savaştığını görmek, o kimsenin Cenabi Hak tarafından büyük bir şerefe nail olacağına delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında elinde tarihi ve büyük adamlarından birisine ait bir kılıç taşıdığını görmesi, büyük bir üne sahip olacağına işarettir. Halktan biriyle mahalle kavgası yapılması, yiyecek sıkıntısının baş göstereceğini bildirir.

Halkın, hükümet başkanıyla harp ettiğini görse, fiyatların düşmesine işarettir. Rüyada kavga etmek, kuvvete veya bir insanla düşmanlığa yahut ihtilafa düşmeye ve ayrılmaya veya diğer bir kimse ile kavgalara işarettir.

Kedi ile kavga ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını görmek, büyük bir hastalığa delâlet eder. Maymun kavgası, hastalığa delâlet eder, sonra hastalıktan şifa bulur.

Bir kimse rüyada halkin birbiriyle kavga ettigini görse, yiyecek sikintisi bas gösterir. Halkin, hükümet baskaniyla harbettigini görse, fiyatlarin düsmesine isarettir. Rüyada kavga etmek, kuvvete veya bir insanla düsmanliga yahut ihtilafa düsmeye ve ayrilmaya veya diger bir kimse ile kavga yapmaya isarettir. Rüyada silahla kavga etmek, bir kadini bir kimseyle evlendirmeye isarettir. Rüyada, zirh cinsinden olan silahla kavga yaptigini gören kimse, hilekar ve zengin bir kadinla evlenir. Bir kimse rüyada harpte kiliçla kavga yaptigini görse, o kimsenin Allah (C.C.) yolunda cenk ve kavga etmesinden dolayi nail olacagi serefe isarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
560 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi