Sitede 9219 kişi varhava açıkAğrıAçık17.5°C

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Kedi görmek ne demek!

Rüyada kedi görmek; hizmetçiye, dişi kedi görmekse, hizmetçi ve koruyucu anlamına gelmektedir. Bazı yorumcular kedi görmeyi hırs, düşmanlık, keder ve hüzün olarak tabir e...

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Kedi görmek ne demek!

Rüyada kedi görmek; hizmetçiye, dişi kedi görmekse, hizmetçi ve koruyucu anlamına gelmektedir. Bazı yorumcular kedi görmeyi hırs, düşmanlık, keder ve hüzün olarak tabir ederler. Rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey almak ise hırsızın malından elde edilecek menfaat demektir. Nablusi: "Rüyada kedi görmeyi", zinadan, meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış bilinmeyen çocuğa işaret eder. Bazı kere de kedi, söz ve şaka yapan, manasız ve akıl dışı söz söyleyerek, köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevdirmeye çalışan bir adama işaret eder. Rüyada kedi gören, çocuğun terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına da delalettir.

Rüyada kedi beslemek

Rüyada kedi beslediğini gören bir işletmede olacak anlamına gelir. Derecenin yükselmesine, şanlı ve büyük kimseler nezdinde yüksek mevkiye ve onlar eliyle gelecek mala ve menfaate çıkar.

Rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazı tabirciler, kedi, Rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır, dediler. Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, ev sahibinin rahat edeceği bir seneye delalettir.

Rüyada kedi öldürmek Kirmani: Rüyada bir kedi öldürdüğünü görmek, hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delalet eder. Kavga etmek; Kedi ile kavga ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını görmek, hastalığa işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını görmesi, hırsızın malından elde edilecek menfaata işaretrtir. Rüyada insanı kedinin ısırıp tırmalaması, uzun sürecek hastalığa işarettir. Bazı kere de rüyada kedi görmek, çocuğun terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına delâlet eder.

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi satmak: Rüyada kedi sattığını görmek, malını infak etmeye işarettir.

Rüyada kedi ısırması: Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, ev sahibinin rahat edeceği bir seneye delâlet eder. Yabani ve vahşi kedinin ısırması ve çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin eziyet ve meşakkat çekeceği şiddetli bir seneye işarettir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye işarettir.

Rüyada kedi görmek 7 Şekilde Tabir Edilir

  • Feryat ve figan
  • Zevce için cefa
  • Evlat
  • Zina ve vefasızlık
  • Düşmanlık
  • Hırsızlık
  • Koğuculuk

Rüyada kedinin tırmalaması: Rüyada kedinin bir kimseyi tırmalaması veya kanını akıtması, yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşman ile tâbir olunur. Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, mücadeleye işaret eder. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o kişinin sağlığına dikkat etmesine işaret eder. Kedi ile yaptığa mücadele ve münakasada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur.

Rüyada kedi olmak: Bir kimsenin rüyada kedi olduğunu görmesi, hırsızlık ve kendisine fayda vermeyen şeylere geçirmeye delâlet eder...

Rüyada kedi kovalamak: Uğursuzluğun işaretidir. Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Dişi kedi kötü bir kadını belirtir. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek, kötü işlerden geçimini sağlamak demektir.

Bazı tabirciler de kedinin dişisi hilekar kötü bir hizmetçi kadındır, dediler. Kedi bir şahsın etrafinda dolasip onu korumaga çalistigi halde, o sahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan bir adama nispet edilir. Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malini infak eder.

Rüyada Kedi Yemek: Kedi eti yediğini gören kimse, sihirbazlık öğrenir.

Kedinin Eve Girmesi: Bir şahıs bir eve bir kedinin girdiğini görse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görse, o evden hırsız bir şey götürür. Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, bir hırsızı tutar ve ona galip gelir.

Kedi Görülmesi: Bazen bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına işarettir. Bu rüya bazen de düşmanları def etmeye, işarettir. Bazen de kedi, evladın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına işarettir.

Rüyada Misk kedisini görmek: Şekil ve siması şerli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlada, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, koguculuk yapmaya, feryat ve figan etmeye işarettir.

Bazen de kedi, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen çocuğa isarettir. Bazen de kedi söz ve şaka yapan, manasız ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama işarettir.

Dikkat: Kedinin Fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya işarettir. Eğer halk korku içinde iseler düşmanlarından emin olurlar. Nefsi rüyalardan olan rüyada kedi görmek şeytanın vesvesesine kapılmaya da yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
431 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

1 Yorum

Ahmet Kaya
Ahmet Kaya
6 gün önce

Rüyamda dana görüyor um otlatırken kedi oluyor dut yiyordu siyah kör kedi ve kaçıyor anlamne

yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi