Rüyada Leylek Görmek

Rüyada Leylek görmek hayırlı rüyalardandır. 18 farklı anlam ve açıklaması bulunan rüyada leylek tabirini sizin için derledik.

Rüyada Leylek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada leylek görmek, toplantı ve ortaklığı seven ve o arzuda bulunan birtakım insanlarla birlikte sabırlı bir adama işarettir. Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: da leylek, dört türlü tabir edilir: 1) Çiftçi, 2) Küçük ve zayıf bir melik, 3) Bekçi, 4) Garip ve fakir adam...

Rüyada evinin damına leylek konduğunu görmek, şöhret ve şanı büyük bir kimsenin misafir olacağına delalet eder. Rüyasında leylek gören için, uzaktaki bir dost yahut sının gelmesi anlamına gelir. Rüyada leyleklerin dağınık halde olduklarını görmek, seferde olanlar için hayır ve iyilik demektir.


1- Rüyada Leylek Öldürmek

Rüyada bir leyleği öldürdüğünü görmek, amansız bir düşmanı kahretmeye işarettir. Bir leylek öldürdüğünü gören, eliyle büyük bir düşmanını ortadan yok eder.


2- Rüyada leylek sürüsü görmek

Rüyada leylek sürüsünün uçması; gurbetteki kişinin gelmesine, ortaklığı ve toplu hareket etmeyi seven kişiye yorumlanır. Leylek sürüsünü havada dağınık görmek yola çıkacak olanlar için hayır anlamına gelmesine, sevindirici gelişmeye, kış mevsiminin zor geçmesine delalet eder.

Rüyada Leylek yavrusu ve sürüsü Görmek


3- Rüyada leylek yuvası görmek

Hamile olan kadının ağaç üzerinde leylek yuvasını görmesi, çocuk doğurmasına işarettir. Bazen de rüyalarda görülen leylek yuvası eve misafirin gelmesine işarettir.

Leyleğin yavrusu görmek, bahtın açıklığına ve sultana yaklaşan yiğit bir çocuğa işarettir. Leylek yavrusu, toplantı ve ortaklığı seven kimselere yorumlanır. Leylek yavrusu tuttuğunu görmek, güzel bir evlada delalettir.

Leylek yavrusu şerefli ve muhterem bir çocuk anlamına gelir. Rüyada yanında bir leylek yavrusu olduğunu görmek, doğacak erkek çocuğa delâlet eder.

Leylek yavrusu nazik, bilgili, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi bir çocuk demektir. Rüyasında uçan bir leylek yavrusu gören rüya sahibi için çok güzel haber gelmesi ile birlikte, eğer bekârsa evlilik yolunda hayırlı adım atmaya veya çok faydalı bir arkadaş edinmek anlamına gelmektedir.

Bol sayıda leylek yavrusu: Şöhret ve şanı büyük bir kimsenin misafir olacağına delâlet eder. Bazı kere de leylek yavrusu, uzaktaki bir dostun gelmesine işarettir.

Rüyada leylek yavrularını dağınık halde olduklarını görmek, seferde olanlar için hayır ve iyiliktir. Leylek yavrusunu öldürdüğünü görmek, amansız bir düşmanı kahretmeye işarettir.

Rüyada bir leylek yavrusunu tutmak, asil ve nesebi güzel biriyle evlenmeye delâlet eder.


4- Rüyada uçan Beyaz leylek görmek

Rüyada uçan leylek görülmesi bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri manasına gelir. Leyleği uçarken gören çok güzel ve sevineceği haberler alır. Rüyasında uçuşan leylek gören için bu rüya, seyahat demektir. Aynı zamanda beyaz bir leyleği gören rüya sahibi için, evlilik veya çok iyi arkadaş edinmek anlamına gelir.


5- Rüyanda leylek yumurtası Görmek

Rüyada görülen leyleğin yumurtası kolaylıkla elde edilen rızka işaret eder.


6- Rüyanda leylek saldırısı

Leylek kuşlarının saldırısı, hırsızlara, yol kesicilere, düşmanla harp edenlere ve havanın soğuk ve sıkıcı olmasına işarettir.


7- Rüyada Beyaz leylek yavrusu görmek

Rüyada leylek yavrusu, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleğin yavrusunu gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır. Denilir ki leylek yavrusu bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır.

Beyaz Leylek - Rüya Tabirleri


8- Rüyada evde leylek görmek

Leylek kuşlarının evde görülmesi, bu rüya yolculuk yapmak isteyen veya yolculuk halinde bulunan kimse için, hayırdır.


9- Rüyanda başına leylek konması

Bazılarına göre; kişinin rüyasında başına leylek konması eşle tabir olunur. Bir leylek tutup evine götürdüğünü görmek, güzel, akilli bir kimseyle evlenmeye işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyanda başına leylek konması, toplantı ve ortaklığı seven ve zaman ihtiyacı olmayan kimselere işarettir.


10- Rüyanda leylek yakalamak

Bazen de leylek yakaladığını gören kişiye misafir gelir. Rüyada leyleklerden herhangi birini yakalamak bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi bir kimseden kazanç sağlamaya yahut kar yapmak şeklinde yorumlanır.


11- Rüyada yaralı leylek görmek

Değerli bir insana verilecek davete işaret eder. Leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Uçan bir leylek gören çok güzel haber alır. Rüyasında yaralı leylek gören için bu rüya, seyahat demektir.


12- Rüyada siyah leylek görmek

Rüyasında siyah ve büyük bir leylek gören böyle biriyle tanışır. Uçan siyah leylekler çok hayırlı haber demektir. Rüyanda siyah leylek görülmesi; mevki sahibi bir insan ile görüşmeye, güzel bir haber almaya, eve gelecek misafire işarettir.


13- Rüyanda leylekle konuşmak

Rüyada leyleğin kendisiyle konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı bir is yapar yahut iyi bir insandan hayır ve menfaat görür.


14- Rüyada Havada, Gökyüzünde Büyük Leylek Görmek

Havada uçan kocaman bir leylek gören çok güzel haber alır. Rüyasında leylek gören için bu rüya, seyahat demektir. Aynı zamanda gökyüzünde büyük leylek görülmesi, rüya sahibi evlilik veya çok iyi arkadaş demektir. Nazik, bilgili, sakin, dengeli, iyi niyetli, kültürlü, bilgin birisini işaret eder.


15- Rüyanda leylek sevmek

Rüyada leylekleri sevdiğini gören kimse, dindar, geleceği düşünen, sabırlı bir insanla tanışır. Başka bir rivayete göre de rüyada leylek sevmek büyük bir mutluluk ve için de huzurlu bir yaşama işaret etmektedir.


16- Rüyada ölmüş leylek görmek

Rüyada görülen ölmüş leylekler uzun ömre ve hacca gitmeye işaret etmektedir. Aynı zamanda ölmüş leylek görmek, rüya sahibinin çok iyi arkadaş edineceği şeklinde tabir edilir. Ölmüş bir leylek; mevki sahibi bir insanla görüşmeye, güzel bir haber almaya ve halk arasında saygın bir kimse olmaya işarettir.


17- Rüyanda Leylek Tutmak

Bir leylek tuttuğunu veya kendisine hediye edildiğini gören, bu sıfatları taşıyan biri ile dost olur. Büyük bir leylek tutup evine götürmek, asil ve nesebi güzel bir kadınla evlenmeye delalet eder.


18- Damda leylek görmek

Evinin damında bir leyleğin durduğunu görmek, iyi bir kimsenin evine misafir olacağına delalet eder. Rüyada damda leylek görmek Kurtuluş, çiftçi bir kişi, küçük zayıf bir bekçi, fakir garip kimse anlamına gelmektedir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
86 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi