Rüyada Baykuş Görmek

Rüyada Baykuş Görmek

Rüyada baykuş görmek, zalim ve cebbar bir sultan ile tabir olunur. Yine baykuş, kapı kapı dolaşan ve haram mal kazanan hırsıza da işarettir.

Rüyada baykuş , Despot yöneticiye, işi pişkinliğe vuran hırsıza, tembelliğe, hilekar insana delalet eder. Baykuş, onu gören kimse için hayasız kadına, kötü söze delalet eder.

da öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.

Baykuş sesi duymak, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haber alacağınızı anlatır. Rüyada öten bir baykuş görmek, bazı insanların sizi kıskandığını ve arkanızdan kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarı elde edeceksiniz demektir. Ağaçta duran bir baykuş düşman sahibi olduğunuz anlamındadır.

Rüyada baykuş görmek, kötü haber, uğursuzluk, dert ve kederdir. Baykuş, evin yanında veya tepesinde ise evle ilgili bir felaketi haber verir. Baykuş ayrıca kötü göz ve nazar değmesine işaret eder.

Rüyada öten bir baykuş görmek, sizi çekemeyen meslek arkadaşlarınızın, sizi kötülemeye çalıştıklarına yorumlanır.. Bir yerde, süs olarak kullanılan ve içi doldurulmuş bir baykuş görmek, gerek oturduğunuz yerde, gerek iş yerinizde çok daha parlak bir geleceğe aday olduğunuzu gösterir.

Bir rivayete göre; baykuş, hırsız, inatçı, uğursuz, bir adam olarak yorumlanır. Eti de böyle bir adamın mali ile, yavrusu da öyle bir evlat ile tabir edilir. Her ne şekil ve suretle olursa olsun, rüyada baykuş görmek, tutmak veya almak iyi değildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada baykuş görmek, zalim bir devlet adamına işaret eder. Baykuş, işte olan tembelliğe, korkunun gitmesine işaret eder.

Dişi baykuş, kendisinde hayır olmayan hain ve hilekar bir insandır. Baykuş, kapı aralarında gezen ve haram mal kazanan hırsızlara işaret eder. Baykuş ayrılığa, mamur yerlerin harap olmasına ve kötü söz söylemeye işaret eder. Bazı tabirciler, rüyada baykuş görmek, onu gören kimse için ahlaksız bir kadına işaret eder, demişlerdir.

Baykuş sesi duymak, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haber alacağınız anlamına gelir. Ağaçta duran bir baykuş düşmanlarınız olduğuna işaret eder.

Rüyada baykuş öldürmek:
Rüyada baykuş öldürmek, bir tehlike atlatabileceğine dikkat etmek gerektiğine, düşmanları yenmeye, Dişi baykuş, düşmana, işarettir.

Seyyid Süleyman demiştir ki: "- Her ne şekil ve surette olursa olsun baykuş görmek, tutmak, almak hayır değildir. Rüyada Baykuşun sesini duymak fena ve uğursuz bir haber almaya delâlet eder.

Rüyada Dişi baykuşu görmek, kendisine asla hayır olmayan hain ve hilekar bir adama delalet eder. Yine baykuş görmek, vahşete, mamur yerlerin harab olmasına ve kötü sözlerin meydan bulmasına işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1535 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi