Sitede 4913 kişi varparçalı bulutluAğrıparçalı bulutlu9°C

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada güvercin görmek; zevceye, eşe, hizmetçiye, emin ve sadık bir dosta yorumlanır. Rüyada Güvercin uçurmak, uzaktan gelecek mal ve rızk anlamına gelmektedir. Rüyada Güvercin beslemek müjdeli haber, ele geçecek mal, bekar kız yada erkek olarak yorulmaktadır. Rüyada yabani güvercini görmek, çok yalanci bir çocuktur. Bazi tabirciler, yabani güvercini görmek, ülfet edemeyen, saliha olmayan, yalanci, gönül inciten, kötü dilli ve dini noksan bir kadindir, dediler. Yabani güvercin, evin sahibesi veya isveli ve insaniyetli bir kadindir, dediler.

Rüyada kendisine güvercin hediye edildiğini görmek veya uzak yerden gelecek mala ve rızktır. Kendisine bir güvercinin uçup gelmesi, uzaklardan gelecek haberdir.

1-Rüyada güvercin sevmek

Rüyada güvercin sevmek, emin ve sadık bir dost, zevce ve hizmetçi olarak tabir edilir. Rüyasında güvercin seven müjdeli haber alır. Bu rüyayı görenin eline, helal mal geçer.

Rüyada görülen güvercin, emin, sadık bir dost ve sevgilidir. Bazen de, güvercin, sırları ezberleyen ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara işaret eder.

2- Rüyada uçan güvercin görmek

Rüyada Güvercin temiz, iyi haber olarak yorumlanır. Uçarak yaklaşan güvercin tez haber demektir. Bir gül ağacına veya çiçeklerin arasına konan güvercin sevgiliyle ilgili haberdir. insanın omzuna konan güvercin yine müjdedir anlamını taşır.

rüyada güvercin görmek

3- İbn-i Şirin'in güvercin rüya yorumu

güvercin görmeyi uzaktan gelecek bir habere işaret eder dediği rivayet edilmiştir. Bazı tabirciler, rüyada güvercin gören kimsenin bütün isteklerini Allah (C.C.) yerine getirir, dediler. Rüyada başına, omzuna veya ensesine bir güvercin konduğunu görmek, rüya sahibinin yaptığı amellere işarettir. Eğer o güvencin siyah ve koyu renkli ve çirkin ise, fena ve kötü amele yorulur. Güvercin beyaz ve güzel olursa, bu kere de güzel ve iyi amellere delalet eder.

rüyada güvercin

4- Rüyada güvercin beslemek

Rüyada güvercin beslemek, bir işe girmeye, yada işinde amir veya yönetici olmaya işaret eder. Yine rüyada güvercin beslemek cefakar ve vefakar bir kadına, güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgiliye işaret eder.

Ayrıca rüyada güvercin beslediğini görmek sevinç ve mutlulukla tabir edilir. Yine rüyada evinde güvercin besleyen bekarsa, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel yada yakışıklı biriyle evlenir.

5- Rüyada güvercin yakalamak

Bazı tabircilere göre, güvercin yakalayanın, bir kızı olacağına yorumlamışlar. Bekar biri rüyada güvercin yakalamaya çalışması evlilik habercisidir.

Denilmiştir ki: Rüyada bir güvercin tuttuğunu görenin bir kızı dünyaya gelir.

Güvercinin, kendi üzerine sıçradığını gören kimse, sevinç, ferah ve nimete işaret eder. Denilmiştir ki, rüyada güvercin olduğunu gören kimse, düşmanının malını yer, güvercin, meydana çıkacak haber ve bir mektuptur.

6- Rüyada güvercin uçurmak

Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Allah Teala tarafından yerine getirilmesine yorulur. Har ne şekil ve durumda görülürse görülsün, güvercin sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Kendisine bir güvercinin uçup geldiğini görmek, uzak bir yerden gelecek hayırlı habere delalet eder.

Yine rüyada kendisine bir güvercinin uçup geldiğini görmek, uzaklardan gelecek habere işarettir.

7- Rüyada güvercin yavrusu görmek

Bekar kızlara alamettir. Rüyada kafes içinde güvercin yavruları, sevinçli habere işaret eder. Güvercin sürüsü de bu şekildedir.

8- Evinde güvercin sevmek

Evinde güvercin olduğunu gören kimse bekarsa kendi karakterine uygun sevimli ve güzel bir kızla evlenir.

9- Rüyada güvercin sesi duymak

Rüyada güvercin sesi duymak, Müslüman, temiz, mesture ve okumuş bir kadına işaret eder.

10- Rüyada güvercin eti görmek

Rüyada güvercin eti bulduğunu görenin eline mal geçer. Rüyada güvercin eti bulmak, ele geçecek mala işarettir.

11- Rüyada güvercin kesmek

Rüyada güvercin boğazlamak yada kesmek, evlenmek ile de tabir olunur. Beyaz güvercin kesmek ise bu evliliğin daha da güzel geçeceğine yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
278 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi