Sitede 4946 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu20°C

Rüyada güvercin beslemek!

Rüyada güvercin beslemek, uçurmak; bekar için kendi tabiatına uygun sevimli, iyi biriyle evlenmektir. Rüyada Güvercin beslediğini görmek vefakar ve cefakar kadına işaret ...

Rüyada güvercin beslemek!

Rüyada güvercin beslemek, uçurmak; bekar için kendi tabiatına uygun sevimli, iyi biriyle evlenmektir. Rüyada Güvercin beslediğini görmek vefakar ve cefakar kadına işaret eder. Rüyada güvercin besleme güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgiliye yorumlanmaktadır.

Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Teala tarafından yerine getirilmesine tabir edilir. Hangi şekil ve durumda görülürse görülsün, güvercin beslemek sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Evinde güvercin gören bekar erkek, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenir.

Rüyada güvercin beslemek uçurmak; güzel bir haber demektir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin çok çabuk haber alacağınızı belirtir

İki güvercinin birlikte yuva yapmaları, barışın ve mutluluğun işaretidir. Rüyada güvercin beslediğini görmek hemen gelecek güzel, temiz, iyi haberdir. Müjdedir.

Rüyada güvercin besleme temiz, iyi haber olarak yorumlanır. Uçarak yaklaşan güvercin tez haberdir. Bir gül ağacına veya çiçeklerin arasına konan güvercin sevgiliyle ilgili haberdir. İnsanın omzuna konan güvercin yine müjdedir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada güvercin görmek; eş veya cariyeyle tabir olunur. Kendisine bir güvercin hediye edildiğini gören, uzak bir yerden fayda ve hayır görerek sevinir.

Güvercin eti bulanın eline mal geçer. Güvercin yavruları, bekar kızlara yahut evlada delalettir. Rüyasında kendisine bir güvercinin uçup geldiğini gören, uzak bir yerden hayırlı haber alır.

Rüyada güvercin beslemek nedir

Beyaz güvercin besleyen için çok iyidir. Siyah güvercin misafire veya gurbetteki yakına kavuşmaya delalettir. Şehir güvercinini beslemekte bu şekildedir.

Başa, omuza veya enseye konan güvercini beslemek; Rüya sahibinin amelidir. Bu rüya, güvercinin güzelliği yahut çirkinliğine göre yorumlanır. Birçok güvercin besleyen, bir kavme reis, güncel anlamda bir kuruluşta yönetici olur.

Bazı tabircilere göre, güvercin besleyenin, bir kızı olur. Hayvan ehil değilse; rüya evlilik habercisidir.

Rüyada hanesinin saçağında, ağaçta, balkonda, pencerenin önüne güvercin beslemek misafire işarettir. Birçok güvercinlerin evine geldiğini ve onları beslediğini görenin; Aile efradı, akrabaları ve misafirleri çok olur.

Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyada görülecek en iyi güvercin, yeşil renkli olanıdır. Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Güvercin eti maldır.

Rüyada beslenilen güvercin, emin sefir, sadık dost ve sevgilidir. Bazen de, rüyada güvercin beslemek, sırları hıfz eden ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara delalet eder.

Kendisinin uçan çok güvercinlerinin olduğunu görse, o kimse hanımı ve cariyelerine infakta bulunmasına delalet eder, veya hanımı doğurur, ya da Hamile olur.

Ibn-i Sirin'in (R.A.) Rüyada Güvercin uzaktan gelecek bir habere delalet eder dediği rivayet edilmiştir.

Bazı tabirciler, rüyada güvercin besleyenin istek ve arzuları yerine gelir dediler.

Rüyada güvercin beslediğini görmek ne anlama gelir?

Kirmânî'nin yorumuna göre:

  • Rüyada güvercin beslemek kadın olsun erkek olsun eşle yorumlanır.
  • Bir kimseye rüyasında güvercin hediye edildiğini görmesi; o kimsenin uzak bir yerden iyi bir haber alacağına, kişinin rüyasında bir güvercine kurşun attığını görmesi; o kimsenin birisine iftira edeceğine,
  • kişinin rüyasında birisine güvercin eti gönderdiğini görmesi; o kimsenin eline çok mal ve para geçeceğine yorumlanır.
  • Rüyanızda size bir siyah güvercin geldiğini görmeniz; eğer gurbette adamınız varsa onun geleceğine veya evinize bir misafirin şeref vereceğine,
  • rüyanızda bir şehir güvercini avladığınızı görmeniz; bir kadın yüzünden dile düşeceğinize,
  • rüyanızda bir beyaz güvercin avladığınızı görmeniz; mutlu olacağınıza,
  • rüyanızda başınıza, omzunuza veya ensenize bir güvercin konduğunu görmeniz; iyi ve bilgili bir kimse olduğunuza delalet eder.

Kişinin rüyasında birçok güvercini beslediğini görmesi; bir kuruma Başkan olacağına işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
12 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi