Rüyada Karanfil Görmek

Rüyada Karanfil Çiçeği Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karanfil görmek, karanfil çiçeğinin rengine göre anlamı değişir. da karanfil, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir. Rüyada karanfil aldığını gören kimse, sı çok zengin, güzel ve görgülü bir hanım ile evlenir.

Renklerine Göre Rüyada Karanfil Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada Kırmızı karanfil yoğun bir aşka; beyaz karanfil temizlik ve saflığa; alacalı karanfil mutluluğa ve güzel günlere; sarı karanfil, keder ve sağlık problemlerine delalet etmektedir. Genel anlamda rüyada karanfil ateşli aşk, derin ve yoğun duygu demektir. Rengine göre aşk hakkında yorumlanır.

Rüyada Karanfil Çiçeği Görmek

Rüyada karanfil aşkı ve derin duyguları anlatır. Rüyasında karanfil alan koklayan kimse âşık olur. Karanfil çiçeği görmek aşağıdaki yedi şekle göre yorumlanır:

  1. Kırmızı renklisi aşkkta şiddet ifade eder;
  2. Beyaz karanfil iffet, temizlik ve bekâret anlamına gelir.
  3. Alaca karanfil, mutlu günlere ve sevince işarettir.
  4. Sarı karanfil, hüzün, hastalık ve ayrılık ifade eder.

Bir başka rivayete göre de: Karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir. Rüyada karanfil aldığını gören kimse, akrabası çok zengin, güzel ve görgülü bir hanım alır.

Rüyada saç üzerine takılı karanfil çiçeği görmek, hafifliğe laubaliliğe delalet eder. Karanfili tarlada görmek mutluluk, neşe sevinç ve bolluğa yorumlanır. Bir rivayete göre; karanfil görmek isminin iyilikle anılacağına yorumlanır.

Yanında birçok karanfil olup ondan herkese dağıttığını görenin o yerde adi hayır ve iyilikle anılır. Karanfilden kimseye bir şey vermediğini gören, mazarrata uğrar.

Lütfen Rüyaya puan verin!
54 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi